Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul tartottam a babámat...

Rosszul tartottam a babámat és emiatt lelkiismeret furdalásom van. Hogy nem vettem észre?

Figyelt kérdés

Egyedül élünk párommal külföldön, itt született a baba. Itt szülés után 4 órával hazamehetek a gyerekemmel. Így anyósom kiköltözött segíteni 3 hónapra.

párszor mondta h furán áll a kezemben a baba, de mondtam h pedig tartom a fejét lehet azert mert vékony vagyok.


Aztán láttam egy videót amin a karomban volt a babám és a fejét a tarkója alatt tartottam az alkarommal, ami alap esetben nem is lett volna rossz tartás, csak amikor nem figyeltem lejjebb engedtem a karom és igy amikor a baba elaludt hátrahajlott a feje, de még mindig tartottam a tarkójánál. De attól a feje hátrahajlott.


Nem értem hogyan nem vettem észre hogy lóg, és hogy miért nem mutatta meg valaki hogy mi a helyes tartás. Egyszerűen úgy érzem hogy még ehhez is hülye voltam, hogy tartani nem tudom a gyerekem. Otthon a kórházban megmutatják? Ajj úgy szégyellem magam.

Ésbinterneten semmit nem találok ami tanítja az embert a baba tartására, csak olyan van ami a felemelésre tanít.

Ezt visszacsinálni már nem tudom :(



2017. márc. 12. 11:48
 1/8 A kérdező kommentje:

Nem is tudom mit akartam megkérdezni valójában, sztem csak kibeszelném, és büntetnem magam a negatív kommentelőkkel, vagy nyugtatni a pozitívakkal.

Senkinek nem merem elpanaszkodni annyira szégyellem magam.

2017. márc. 12. 11:52
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerekes szülőknél gyakran megesik ilyen. Amíg nem fullad stb. nincs baj. Most meg már úgyis figyelsz majd erre is. Mondjuk nem értem, hogy hogy lehet 4 óra után elengedni a frissen szült anyukát 0 felkészítéssel.
2017. márc. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Hát négy óra után nem sz;abadott volna elengedni, csak ha rendesen megmutatják, hogy tartsd.
2017. márc. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Semmit nem mutattak meg, mindennek utánna kellett néznem pl hogyan pelenkázzam, hogyan fürdessem, maszírozzam.

De en sem értem miert nem mutatnak meg legalább egy ket alap dolgot.

2017. márc. 12. 12:16
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Melyik országban élsz, ha szabad kérdeznem?

Nagyon felelőtlen dolognak tartom, ezt hogy 4 órával utána már engednek is haza.


Nekem, első babával jó is volt, hogy 3 nap után engedtek, mert így bejött több védőnő, gyermekorvos is, és kb.mindegyik megmutatta a köldökápolást, a pelenkázást. Szerencsére nem volt gond, hogy hogyan tartsam, mert egészségügyben dolgoztam, csecsemőknél egy kisebb ideig. De hát azt az anyának úgyis látnia, éreznie kell, hogy nem jó úgy neki.


Belefogsz jönni, lelkifurkád emiatt ne legyen, még véletlenül sem. Nem a te hibád.

2017. márc. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Anglia.

Itt csak a császárnál tartanak bent 3 napig. Köldökápolás nincs, azt elmondta az ápoló hogy ne érje víz és hajtsam vissza a pelenkát h ne takarja be a köldökcsonkot.

2017. márc. 12. 13:26
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A tesóm is Angliában él, és nekik 1 napot mondtak, ha minden rendben, viszont mivel antibiotikumot kaptak, ezért 4 nap lett belőle. Csak azért írom, mert én is furcsállom a 4 órát.

Azt meg, hogy rosszul tartod, szerintem ne izgasson. Ha kényelmetlen neki, úgyis jelzi. Nekem mindkét fiam olyan lehetetlen pózokban alszik, hogy én is ahogy meglattam a fotókat, kiakadt a szemem. De ha.megigazítottam, addig fészkelődtek, míg nem kerültek megint nyakatekert pózba, aztán megint béke volt. Érdekws dolgokat produkálnak. Nem olyan törékenyek. Ne aggódj! 😊

2017. márc. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem gondoltam volna, h külföldön ennyire nem foglalkoznak az újdonsült anyukákkal, na meg a babákkal...Egyáltalán nem a te hibád, senki sem úgy esik ki az anyjából, h mindent tud, azért kell kérdezni. használd ki, hogy anyukád kinn van, sok mindenben segíthet, kérdezz mindent, még ami hülyeség is, mert nem azzal van a baj, ha valaki nem tud valamit, hanem ha nem is kérdezi meg. Engem személy szerint sose érdekelt, ha hülyét csináltam magamból egy kérdéssel, mert a gyerek érdekében tettem és ő minden égésnél előrébbvaló.

Fel a fejjel, ne aggódj, az a baba megérdemel egy nyugodt és boldog anyukát, mindig csak erre gondolj :) Ha pedig valamit nem jól csinálsz, akkor legközelebb figyelj oda rá.

A fejlógatás pedig biztos nem ártott neki, ha fájt volna vagy kényelmetlen neki, sírt volna.

2017. márc. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!