Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg olyan szörnyű nevek ezek?

Tényleg olyan szörnyű nevek ezek?

Figyelt kérdés

Nemrég válaszoltam egy kérdéshez, ahol kettőt is "kigúnyoltak" az általam preferáltak közül.

Most kezdtünk próbálkozni, de már kb megvannak a nevek amik szóba jöhetnek.


Lánynevek közül: Johanna, Ráhel, Babett és esetleg a Sába

Fiúnevek: Màté, Ábel, Benjámin, és nagyon szélsőséges esetben tetszik a Saul is.


Mindenképp héber eredetű nevet szeretnék, és a felsoroltak közül kettőt adnék egyszerre, tehát a lány mondjuk Ráhel Johanna lenne, a fiú pedig esetleg Ábel Máté.


Tényleg ilyen rosszak ezek? Gyümölcsnév kéne inkább hogy ne csúfolják? :D


2017. jún. 11. 00:34
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
68%

Johanna,Babett,Ráhel tetszik a lány nevek közül,így ebben a sorrendben :)


Fiú nevek közül a Benjámin (kisfiamat is így hívják :)),Máté,Ábel (ebben a sorrendben) :)

2017. jún. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Babett: héber/görög/német/francia eredetű, jelentése idegen/külföldi

Johanna: héber/görög/latin eredetű, jelentése isten kegyelmes

Ráhel: héber, jelentése bárány

Sába: héber, jelentése megtérített


Mind héber, bár most hogy így megnéztem, báránynak nem nevezném a gyerekem... :D A lánynevek közül egyébként csak a Ráhel meg a Johanna tetszett/tetszik, a Babett meg a Sába csak azoknál kisebb mértékben. Még esetleg szóba jöhet a Hanna is, csak az iszonyatosan gyakori most. Mint a Máté a fiúnevek közül.

Lánynevek sose tetszettek annyira, és amúgy is fiút szeretnék jobban, de persze nem kívánságműsor, ezért gondoltam hogy lány nevet is számításba kell vennem.

Köszönöm a válaszokat!

2017. jún. 11. 11:07
 13/30 anonim ***** válasza:
25%

Ábel nagyon tetszik, kisfiam neve. A Benjámin is tetszik. Máté, Saul nekem olyan közömbös. A lánynevek nem igazán tetszenek, de avval egyetértek, hogy ezerszer inkább, mint Málna meg Kókusz. Egyébként ha te zsidó vagy, teljesen érthető, hogy olyan nevet keresel.

Egy zsidó ismerősöm kisfia Regev. Na, azt nagyon szépnek tartom.

2017. jún. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
84%

A Babett és a Máté tetszik :)

De a Johanna mellé ne adj másikat mert elég hosszú,meg úgy is csak egyet használ. Én mindig feleslegesnek éreztek 2 keresztnevet adni :)

2017. jún. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
64%
Figyelj... En arra jottem ra a nevvalasztas alatt, hogy olyan nevet adj neki, ami neked tetszik, valoszinuleg az lesz az a nev, amit eleted soran legtobbet kimondasz. Olyan nev amugy sincs, ami mindenkinek tetszik. A csufolodok meg mindig talalnak indokot, kinek a nevet, kinek az orrat, a sulyat, a kislabujjan a kormot... Persze azert menjen a vezeteknevhez, peldaul "Hosszu"hoz ne adj "Barna" keresztnevet, de amugy... Nem kell foglalkozni mas velemenyevel, csak ido es energia pazarlas.
2017. jún. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ezek kifejezetten szép nevek, de mindenkinek más ízlése van, ezért nem kell a csúfolódókkal foglalkozni.
2017. jún. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
94%
Sába és Babett kivételével szerintem mind jó név. Ha ezek tetszenek ne foglalkozzatok senkivel, hidd el, lesznek a tiéteknél sokkal cifrább nevű gyerekek is. Az én körzetemben vannak olyan nevek vannak hogy azok között a tieitek teljesen átlagos és hagyományos nevek:-)
2017. jún. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:
57%
Ábel, Benjamin! Kettő fiam van, és így hívják őket! Mindegyik gyönyörű név a felsoroltak közül! Héber eredetű név még az Eleonóra, a Lenóra,Dóra, és a Nóra is, nekem személy szerint a Nóra Nagyon tetszik de ízlések és pofonok!
2017. jún. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
61%

Johanna jó, a többi szörnyű.

Ábel, Benjámin jó, Mátékkal Dunát lehet rekeszteni, Sualt inkább hagyjuk.


Héber nevek közül is lehet választani jót (mint a kiemeltek) és rosszat is.

Héber eredetű az Anikó, Anna, Abigél, Liza, Lea, Sára, Gabriella, Zsuzsanna, Éva, de még a Dzsesszika is!

[link]

illetve: Áron, Illés, Manó, Mihály, Dávid, Dániel, Lázár, Nátán...

[link]


nem kell mindig szélsőségekben (Sába, Saul illetve gyümölcsnevek) gondolkodni

2017. jún. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Hát, a Manó is érdekes. Köszönöm mindenkinek!
2017. jún. 12. 11:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!