Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg olyan szörnyű nevek ezek?

Tényleg olyan szörnyű nevek ezek?

Figyelt kérdés

Nemrég válaszoltam egy kérdéshez, ahol kettőt is "kigúnyoltak" az általam preferáltak közül.

Most kezdtünk próbálkozni, de már kb megvannak a nevek amik szóba jöhetnek.


Lánynevek közül: Johanna, Ráhel, Babett és esetleg a Sába

Fiúnevek: Màté, Ábel, Benjámin, és nagyon szélsőséges esetben tetszik a Saul is.


Mindenképp héber eredetű nevet szeretnék, és a felsoroltak közül kettőt adnék egyszerre, tehát a lány mondjuk Ráhel Johanna lenne, a fiú pedig esetleg Ábel Máté.


Tényleg ilyen rosszak ezek? Gyümölcsnév kéne inkább hogy ne csúfolják? :D


2017. jún. 11. 00:34
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
73%

"Saul, Saul, miért üldözöl engem?"

Egyébként a Johanna a legszebb ezek közül, de az keresztény név. A Johannes (János latinul) női változata.

A fiúnevekkel nincs gond (a Sault kivéve), ezek átlagos nevek, szerintem egyre több gyereket hívnak így.

2017. jún. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
69%
Sába és Saul kivételével nem rosszak, de nem adnám a gyerekemnek. A Johanna egyébként nagyon szép.
2017. jún. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
33%
Nem szörnyűek, mondjuk a Babett nekem kicsit erős, a Sábát meg Sárának fogják érteni :) egy picit a Saul is túlzás nekem. Ha már héber nevek, akkor nekem mondjuk a Rebeka, Abigél, Eszter, Áron, Sámuel, Simon tetszik még.
2017. jún. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
30%

Nekem a Johanna, a Máté és a Benjámin tetszenek a legjobban.

Ha mindenképp héber eredetű nevet akartok, esetleg ezekről is elgondolkodhattok:

Lány:

Ada, Adina, Adéla, Anéla, Anina, Anna, Annaliza, Anneli

Daniella, Dalila

Edna, Eszter

Hanka, Hannaróza, Helza

Lea (szerintem nagyon szép, viszont vadkecskét jelent), Lia, Liza

Madlen, Manna, Marléne

Panna, Petra

Rebeka

Sára

Kedvenceim: Ada, Anneli, Eszter, Lia, Madlen és Rebeka


Fiú:

Ádin, Adon, Ármin, Áron, Azár

Dános, Dávid

Ében

Illés, Izsák

Káin, Káleb

Lévi

Mikeás, Nátán, Noé

Péter

Tóbiás

Kedvenceim: Adon, Ármin, Dávid, Lévi és Tóbiás


Remélem, valamelyik azért tetszik :)

2017. jún. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
A Babett nem héber eredetű és nekem nem is tetszik, komolytalan és borzasztó utcanős. A Johanna,a Máté és az Ábel viszont tetszik. A Ráhel és a Saul olyan örömtelen nevek valahogy. A Benjámin nálam elmegy. Gondolom, amúgy se a Málna vagy a Borbolya lenne a B tervetek, vannak azért a Málna meg a Ráhel között átmenetek :)
2017. jún. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
17%
Eszetert aki írta, üzenem, perzsa eredetű, nem héber.
2017. jún. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
74%
A Johanna es a Mate tetszik, az Abel szerintem nem rossz, a Rahelt egy ismerosom kapcsan megszoktam, a Saul erdekes, eleg kulonleges, szemely szerint nem adnam, a Babett meg a Saba nekem nem tetszik. De ahogy irtad (csak masra), ez nem kivansagmusor (reszunkrol legalabbis :D), ti dobtsetek ketten a paroddal a nevekrol. Nalunk fontos kriterium volt, hogy ne legyen ritka, igy a mi az Adam, Aron, Marcell, Viktoria nevek kozul valasztottunk. (A lanynevnel volt egyetertes, fiunk lett :) )
2017. jún. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
71%

#26osnak:

Utánanéztem és mindkettő "helyes". Valaki szerint perzsa és valaki szerint héber eredetű.

2017. jún. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"Egyes vélemények szerint héber eredetű és a jelentése mirtusz, ez azonban a bibliai alaknak, Eszternek a másik nevére, a Hadassára vonatkozik."

Más szóval, ez az eredeztetés téves.

2017. jún. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Jaj, nem kell összeveszni :D Az Eszter név amúgy se a kedvencem, és anyukámat is úgy hívják, úgyhogy ki is van lőve.

Köszönöm mindenkinek :))

2017. jún. 15. 12:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!