Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már több mint 3,5 órája...

Már több mint 3,5 órája alszik a babám, felkeltsem?

Figyelt kérdés

Még ilyen nem volt, aludt már 2,5-3 órát, de 3/4 2-kor tettem le aludni és még mindig az igazak álmát alussza. Félek hogy éjjel meg nem fog aludni. Ti felkeltenétek? Más babája is csinált már ilyent?

15 hónapos


2010. máj. 18. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Enyém 17 hónapos, én 4 után nem engedem aludni, hogy este simán menjen az elalvás a szokásos 8 körül. Ha pl 5 körül aludna, még este 10-kor sem tudnám lelőni.

Én biztos felkelteném.

2010. máj. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én még hagynám egy kicsit, aztán elkezdenél pakolászni a szobájában.Erre valószínűleg felébred. Lehet, hogy a frontok kavarják meg egy kicsit. A hosszú alvás miatt max. este kicsit később alszik el... ez nem akkora tragédia, főleg, ha nem rendszeres :)
2010. máj. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Alvo gyereket csak a legritkabb esetben keltunk fel, ez aranyszabaly:)
2010. máj. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát már nem túl picike, így felkelteném, vagy legalábbis motoszkálnék a szobába hogy ébredezzen!háromnegyed 2 már nem most volt4Igaz biztosan ez az időjárás az oka hogy ennyi alszik, meg lehet hogy finom ebéd volt, és jóllakott!Ezek együttese lehet ok!Nem lesz baja, ha kicsit zörögsz, és felébred!
2010. máj. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én fokozatosan kelteném.Puszival.:) Nem lesz tőle nyűgös,ha felkelted? Mondjuk,ha nem,akkor meg nem tud majd aludni este.
2010. máj. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, attól félek hogy ha én keltem fel, nem magától kel akkor nagyon nyűgös lesz. Igazából egyszer keltettem fel eddig a délutáni alvásból, mert orvoshoz kellett mennünk, de folyton visszaaludt a vállamon, nem nagyon tért magához...

Elég tanácstalan vagyok...

2010. máj. 18. 17:35
 7/10 anonim ***** válasza:
Had aludjon!!!!!!!!!!!
2010. máj. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tegnap pici (13,5 hós) lányom 16h-kor elaludt, 18:45-kor még mindig aludt, ráadásul úgy, hogy délelőtt is 2,5 órát szundikált. Mondjuk beteg, meg az idő is. Szóval hn7-kor megfogtam, hogy átviszem az ágyába, merthogy mellettem aludt el a nagyágyban. Persze erre felébredt, amit nem is bántam, de így is csak este 11-kor aludt el. Szerintem ébreszd fel, ha nyűgös lesz, akkor ezt az 1-2 órát már ki lehet bírni. Fürcsi, aztán jó esetben elalszik időben, rosszabb esetben kivételesen tovább lesztek fent. Amúgy a tegnapi sok alvás után meg ma 5-kor kelt, és csak most 17h-kor aludt el (meg délben 15 percet). Tudom, hogy ma is későn fog emiatt elaludni, viszont 5-8-ig nem tudtam volna kihúzni.
2010. máj. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy azért mondom h. hagyd aludni, mert a fiam még csak 8 hós. De én nem kelteném fel. Sohasem lehet tudni. Volt, hogy kisfiam 5kor elaludt és 11kor!!! felébredt, megszoptattam gyorsan - mondom lassan éhen hal, ki az ágyból, cicire. Hát nem visszaaludt?! Paráztam, hogy most mi lesz éjjel... hát fel sem kelt reggel 7ig. Rá egy hétre ugyanígy jártam, de még 11kor sem ébredt, mondom kiveszem, megszoptatom álmában. Aha, annak rendje-módja szerint fel is ébredt, de fürdés után fél órával újra aludt.


Azt akarom mondani, hogy nagyon függ az eredmény attól, hogy milyen passzban ébred (ébreszted). Lehet, hogy felébred 7kor, de 9kor már vígan elalszik majd. Lehet, hogy te ébreszted és mivel már így is, úgy is sokat aludt, nem fog este elaludni.


Röviden, én hagynám, hadd aludjon amíg jól esik neki.

2010. máj. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Végül aztán hagytam aludni, így fél 6-kor ébredt! :) Viszont ilyen nyugodt, vidám, kisimult már régen volt!!! :D

Persze most még vígan ébren van, ilyenkor már régen aludni szokott, de hát egyszer ki lehet bírni! Mondjuk azért 9-kor megfürdetem aztán alvás... remélem... :))

2010. máj. 18. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!