Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kéz puszilagatása megengedhető?

Kéz puszilagatása megengedhető?

Figyelt kérdés

Az egyik nagyszülő mindig agyonpuszilgatja a fiam arcát, kezét. A tenyerére és kézfejére hatalmas cuppanósakat ad, ő jobban élvezi, mint az unokája. Nem tudom mit tegyek, vérig sértődne ha szólnék, úgy értelmezné, hogy még megpuszilni sem engedem az unokáját (hajlamos mindent félreérteni). Tudom persze szóljak, ne hagyjam magam meg minden, de ez nem olyan egyszerű... nem szívesen bántok meg senkit. Ezért lennék kíváncsi, Ti hogy gondoljátok.

Én marha gusztustalannak tartom, főleg hogy a fiamnak állandóan a szájában van a keze!!


2010. máj. 18. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Gondolom te a szüleidről van szó... gáz ez a gondolkodás mód. Neveld akkor burokban.
2010. máj. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Én nem engedtem amíg kicsi volt.Simán megmondtam mindenkinek,hogy ezt hanyagolják.Nem sértődött meg senki,mert ez teljesen érthető szerintem.Én nem törődnék azzal sem,ha megsértődne valaki,mert ő az én babám,tehát én döntöm el,hogy ki mit csinálhat vele.
2010. máj. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
Gondolom NEM a te szüleidről van szó. Csak elírtam.
2010. máj. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%

Hát mások vagyunk.

Sosem értettem, hogy ez miért gond.

Az élet más területén (pl. szex) is van olyan hogy egyik helyről a másik helyre dugdossa a párunk. Elvileg az is gusztustalan, ha belegondolsz, de közben eszedbe sem jut.

Ezzel csak azt szeretném érzékeltetni, hogy semmilyen betegséget nem fog elkapni a gyereked, ne izgulj.

2010. máj. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy megengedhető-e, azt te döntöd el! én senkinek se tiltottam igazán semmit. igaz, nálunk már nem első baba.... Ha megpuszilták, hát megpuszilták... ha felvették, hát felvették.. Soha nem jött betegen senki, így aztán nem paráztam miatta... 20 hónapos a kislányom és még soha nem volt beteg!!!! Pedig a 3 nagy tesó sok mindent hazahoz és sokat vannak itt a barátaik is.
2010. máj. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ellentétben az előttem szólókkal, én megértem h. miért tartod ezt problémásnak. Én csak akkor szóltam, ha pl meg volt fázva nem sokkal előtte a nagyi. Ilyenkor a lábát puszilgatta csak.

Valóban sok baci kerülhet a baba kézfejére (és ezáltal a szájába), ha nyálas puszit kap. Attól is függ mekkora a babát. Ha pár napos, hetes, én sem hagynám. Ha már több hónapos, akkor kell neki ennyi baci.

2010. máj. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
15%
Akkor te sem puszilgatod??:O
2010. máj. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!