Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi az a leghosszabb...

Mennyi az a leghosszabb megengedhető idő, amíg nem nagyvécézik egy kisgyerek?

Figyelt kérdés
A fiam 3 és fél éves. Fél éve abbahagytuk a pelus használatát nappal, viszonylag gyorsan és konfliktusmentesen ment a leszokás. Éjjelre eddig még raktam fel rá pelust, mert igényelte, és nem is maradt száraz sosem reggelig. Van egy másik problémánk is, hogy eddig mindig a pelusába kakilt, a vécébe vagy a bilibe még sosem ment semmi. 4 napja úgy döntöttem, hogy megpróbáljuk éjjelre is elhagyni, a pisiléssel nincs is gond, viszot azóta nem kakilt és nagyon aggódom, mert rendes körülmények között minden nap vagy inkább minden másnap szokott. a vécére és a bilire sem hajlandó ráülni, amióta állva megtanulta, hogya kell. Nagyon szívesen fogadok bármilyen tanácsot, ha volt valaki hasonló helyzetben, mert egyszerűen nem tudom, mi lene a megoldás. Már úgy sajnálom, hogy nem tud vécézni, adjak rá megint pelenkát? De már rég elérte azt a kort, hogy tudja, a vécébe kell végezni a dolgunkat. :(
2011. okt. 11. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Minden nap kéne kakilnia,és minél előbb el kell érni hogy kakiljon,mert több nap kiesésnél nem csodálkoznék ha fájna a pocija..

Az én fiam is így volt amikor leszokott a pelusról.A fiam 3 napig nem kakilt(2.5 éves volt) és az 3-dik nap ki kellett hívni a dokit,mert nagyon sírt,és fájlalta a hasát..Kórházba került(beöntést kapott)Az orvos szerint még időben észleltük a bajt..Ő azt tanácsolta nekünk,hogy adjunk a kicsinek enyhe hashajtót ha 2 napig nem kakilna.Vagy etessük meg olyan gyümölccsel ami tuti meghajtja.A fiamat a dinnye valamiért mindig meghajtotta,így dinnyét adtunk neki..ár baleset után(nem értünk oda időben a wc-re,végül is hamar rájött hogy a wc nem ellenség..Azóta nincs gond vele..

Próbáld meg te is,hogy adj olyan ételt neki amitől elindul a széklete.De sokáig ne várjatok azzal hogy nem kakil,mert komolyabb baj is lehet belőle

2011. okt. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 fotucsok ***** válasza:
Nekem az egyik legjobb barátnőméknél volt az, hogy már szobatiszta volt a kisfiú, de kakálni csak a pelusba volt hajlandó. Nála mindig az esti órákban jött a kaka, így arra az időre mindig ráadta a pelust. Nyomott, szólt, pelus le, és lehetett aludni. Akkor olyan 3 és fél lehetett. Egyszercsak magától megoldódott. De barátnőm ezen sosem aggódott, és szerintem te se aggódj, mert annál inkább egy "kakamizéria" alakul majd ki, ami még jobban megnehezíti. Esetleg kérj tanácsot szakembertől.
2011. okt. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nem akarlak megijeszteni, de öcsémmel történt mikor ekkorka volt, h nem kakilt 4 napig. negyedik nap anya felhívta az orvost, aki azt mondta hogy uzsgyi gyorsan ügyelet és beöntés. Pedig nem volt panasza. Szóval ha holnap sincs produktum, délután vidd el :(

Bennem ez nagyon megmaradt, én már akkor aggodalmasan tördelem a kezem, ha a kislányomnak egy nap kimarad.

2011. okt. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

és folytatnám az előző történetet, barátnőm kislányával, beöntés és összeszorította a száját a kislány és nem kakilt, akkor sem. Viszont maradt benne egy hatalmas trauma. Úgyhogy jó vége nincs a történetnek.


Viszont én felültettem a vécére, napjában többször is, és amikor jött az inger, de összeszorította a fenekét, olvastunk egy órát, másfelet, beszélgettünk és aztán sikerült. Másnap már csak ötödik próbálkozásra, egy félórát, harmadik nap már szólt, hogy kell mennie és azóta önállóan eljár, nem kell beülni vele.

2011. okt. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, kikérem szakember véleményét is, hátha van valami jó tippje. Most ott tartunk, hogy kb. 2 órája ráadtam a pelust, mert már lehetett rajta látni, hogy szenved, abban a pillanatban belekakilt. Mikor levettem róla, visszaadtam rá a bugyit és békésen elaludt. Sajnos ez a vécén üldögélés nálunk nem megoldható, mert nem marad meg rajta, ráültetem napjában sokszor, de rögtön le is száll róla, a pisilést állva csinálja.
2011. okt. 11. 23:04
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2011. okt. 12. 09:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mintha a mi esetünket olvasnám. Én is úgy gondoltam, amikor már éjszaka sem kellett pelus, csak a kakihoz kérte, hogy most már akkor nincs. Nagyon rossz döntés volt részemről. Volt, hogy 6napig!! nem kakilt. Kapott glicerines kúpot, s elkezdtem neki adni a Laevolac szirupot. A kúpot akkor kapta, ha 3 napig nem volt széklete. A szirupot azóta is. Eljutottunk odáig, hogy két-három naponta sikerült neki, de sajnos a garázs mellé, a fűre. Most, hogy bejött a hideg, szerencsére sikerül a bilibe, s egy hete minden este van egy kicsi. Ez a pelus levételétől 3 hónap volt! Ha visszamehetnék az időbe megvárnám, míg magától elhagyja, s nem erőltetném.
2011. okt. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!