Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktatok alhoholt inni pici...

Szoktatok alhoholt inni pici baba mellett?

Figyelt kérdés

Jövő héten lesz 2 hónapos a lányom. Itt a jó idő, napközben sokat vagyunk a barátnőimmel, medencézünk, vagy csak pihenünk, beszélgetünk. Ilyenkor mindig van egy kis rosé, vagy csinálunk koktélokat és én is megiszok 2-3 pohárral. Persze mellette eszek, vagy nasizok, meg az ilyen mennyiségtől semmi bajom nincs. Szóval nem az van, hogy megfogni sem bírom rendesen a picit, vagy nem tudok egyenesen menni. Én ebben semmi rosszat nem látok, tegnap is délután 2-től este 6-ig kb 2 és fél pohár rosét ittam, semmi bajom nem volt.

Viszont az anyósom folyton rám hozza a frászt, hogy mi van, ha valami baj lesz a kicsivel és nem tudok kocsiba ülni, mert ittam, vagy hogy részegen talán nem kéne vigyázzak a lányunkra, stb. De van még két szintén kisbabás legjobb barátnőm és ők sem csinálnak ebből ügyet.


2017. jún. 14. 12:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%

Vacsihoz en is szoktam egy pohar bort vagy koktelt inni, mondjuk delutan kettokor nem jutna eszembe...


Egy pohar italtol,betudod vinni korhazba a gyereket ha baj van,nyilvan...



Nekem az egesz leirasod nem tetszik,de az mas kerdes :)

2017. jún. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Este én nem szoktam semmit inni, amiben egy kis alkohol is van, ha itthon vagyunk, mert nem tudok elaludni már 1 pohár bortól sem. És a lányunk felkel reggel 9-kor, nem érdekli, hogy mi hajnal 4-5 körül aludtunk el. :)
2017. jún. 14. 12:25
 3/24 anonim ***** válasza:
80%
Persze, hogy nem érdekli, hogy mikor aludtál el, ő egy kisbaba, méghozzá elég picike, ne várd, hogy délbe keljen fel. Egyébként irigyellek, hogy egy két hónapos bébi mellett medencézel, pihensz, mi a titkod? :)
2017. jún. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%

Az alkohol rontja a reakcióidőt, ezért nem lehet 3 koktéllal a szervezetben vezetni. Mert az hiszed, hogy semmi bajod, de az bizony dolgozik a testben. Ahogy a 3 pohár bor is.


Egy 7 hetes újszülött mellett ez nem megengedhető mennyiség, mert bezavarhat az ellátásába a lelassult reakcióidő, a módosult ítélőképesség.


Ez akkor is így van, ha a kisgyerekes barátnőiddel együtt piálsz.

2017. jún. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%

Pici mellett nem, mert szoptattam. Most már este néha igen, másfél éves. Én pont jól alszom egy pohár bortól. (Bár nélküle is szerencsére.)

Ha a véleményemre vagy kíváncsi (gondolom azért tetted fel a kérdést), napközben én sem boroznék babázás közben. Ha olyan alkalom van, és megteheted, akkor néha oké, de nekem is fura, hogy délutántól estig több pohár bort megiszol, mindezt rendszeresen. Szerintem igaza van anyósodnak.

2017. jún. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
59%

Remélem, legalább nem szoptatsz...


Amúgy kamugyanús. 2 hónapos gyerek, aki reggel 9-ig alszik? Kuncognom kell. Mikor fekteted le?

2017. jún. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
55%

Nem. A 4 évesem mellett sem.

Én tök jól el tudok medencézni a szintén kisgyerekes anyuka barátnőmmel pia nélkül is. Vannak alkoholmentes italok is ám. Nem kell azért napközben piálnunk, mert "itt a jó idő".

2017. jún. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nem érzem soha ezt a mennyiséget. Mindig is jól bírtam az alkoholt, ráadásul nem egyszerre iszom meg, hogy hirtelen beüssön. Nem vagyok tőle lassult, zavart, vagy bármi.


Nem kamu, szerintem nem én vagyok az egyetlen anyuka, aki szerencsés és a babája hamar elkezdte átaludni az éjszakát. :)

Semmi hihetetlen nincs abban, ha egy baba reggel 8-9 körül ébred.

2017. jún. 14. 12:41
 9/24 anonim ***** válasza:
54%
6 hónapig szoptattam, szóval ki volt zárva. Most 8 hónapos, ha velem van és valami buliban vagyunk, max egy fél pohár bort iszok meg, vagy ilyenkor nyáron szokott lenni az összejöveteleken alkoholos limonádé, abból is csak egy pohárral iszok, de sokszor annyit se. Ha nincs velem, akkor sem iszok sokkal többet, max 2-3 pohárral.
2017. jún. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
37%
Igen szoktam.jólvan nem mindennap de persze nem gátol a baba.nem részegre iszom magam!
2017. jún. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!