Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szólnátok, ha a párotok...

Mit szólnátok, ha a párotok az egyik legnehezebb egyetemet szeretné elvégezni 1 éves baba mellett?

Figyelt kérdés

Májusban lesz egy éves a lányunk, a férjem tegnap előállt az ötlettel, hogy ő orvos akar lenni (26 éves).

Az anyukája és az ő férje orvosok, a nagyszülei is azok voltak. De sosem mondta, hogy ő ezen akár gondolkozott volna, nem igazán az a típus, aki a tanulást bármikor komolyan vette volna. Nem buta, egyszerűen csak lusta ahhoz, hogy órákat üljön a könyv felett.


Az egyik legjobb barátnőm az orvosira jár és tudom, hogy rengeteget kell tanulni, nem elég gyakorlat előtt átfutni a jegyzeteket, vagy vizsga előtt 3-4 nappal nekiülni. Plusz itt van a lányunk is, nem azért vállaltuk, hogy aztán én neveljem egyedül.


Egy részem örül, hogy közel a 30-hoz megkomolyodik, és lettek normális tervei, nem csak annyi, hogy hová utazzunk, vagy hogy milyen motort vegyen. Viszont elég vegyes érzelmeim vannak, hiszen gazdasági szakon végzett, sosem tanult biológiát, kémiát. És semmi garancia nincs arra, hogy budapesti helyre veszik fel... Nem akarok olyan feleség lenni, aki magához láncolja a férjét és teljesen behatárolja. De szerintem ez nagyon hülye ötlet és fogalmam sincs, mitől jött ez neki.


2017. ápr. 10. 13:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Nagy remenyeket ne fuzz hozza.
2017. ápr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Jokor jut eszebe.

Es mibol fogtok elni ?

Merthogy az orvosi mellett dolgozni nem igazan tud majd, ha felveszik, 5 ev egyetem aztan meg 4-5-6 ev rezidens kepzes, mondjuk akkor mar lesz fizetese.

2017. ápr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

A gyermeket látná, még foglalkozni is tudna vele, azon nem aggódnék.

Viszont az anyagiak már aggasztanának. A szülei támogatnak addig benneteket (és őt is) anyagilag?


Nappali képzés van csak az orvosin (bármelyiken), így tuti nem lesz munkahelye mellette. Ráadásul elég nehéz, így még egy vállalkozást is nehéz mellette működtetni.

2017. ápr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Több forrásból jön a bevételünk, meg a munkája sem olyan, amit mondjuk reggel 8-tól 4-ig csinál, nincs fix munkaideje.


De tudom, hogy 1-1 vizsgaidoszakban reggeltől estig nonstop tanul az ember, ő pedig egy 2 órás filmet alig bír nyugton megnézni. Régen is ez volt, hogy ő képtelen leülni és tanulni, neki sem kedve, sem ideje nincs, stb.

Azt mondja, hogyha én találnék ki ilyet, támogatna és bízna bennem. Viszont én teljesen más mentalitású vagyok, mint ő.

Plusz ha mondjuk nem veszik fel pesti helyre, akkor majd órákat ül a kocsiban naponta, vagy majd hétfőtől péntekig csak webcamon látjuk egymást?!

2017. ápr. 10. 14:07
 5/19 anonim ***** válasza:
32%

Azt, hogy nem birna annyit tanulni, nem tudhatod, kicsit azert bizhatnal benne.

Ha az anyagiak megoldhatok ( tobb szaszezer eleve mire elvegzi, plusz meg a megelhetesetek) , akkor menjen. Egyebkent meg hatalmas a tuljelentkezes, eleve nincs sok esely, hogy felveszik elsore.

2017. ápr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%

Mit izgulsz ezen?

Ha tényleg olyan, mint ahogy leírtad, fel se veszik. SEHOVA.

Ha pedig igen, ráérsz akkor aggódni.

2017. ápr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%

Támogatnám benne, de komolyan! Nagy valószínűséggel nem bírná család és munka mellett, de had próbálja ki magát. És ha sikerül, lesz egy orvos férjed. :)

Kevés esélyt látok rá, de a támogatásod sokkal fontosabb szerintem.

2017. ápr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
45%
Szomszed peldajat felhozva tudom, hogy rengeteg a tanulnivalo, lemondas, ejszakazas. Egy kisebb konyvtarnyi szakkonyve van. O mondjuk gimi utan kezdte, de nyaralni sem ment evekig, annyira sporolt.
2017. ápr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
44%
Nálunk hasonló a helyzet, én is ki vagyok akadva. Most fog megszületni az első babánk, a férjemnek jól fizető munkája van, szereti is, több műszakos beosztásban dolgozik. Egy ismerőse tömi a fejét, hogy végezzen el egy főiskolát, ő meg kitalálta hogy valami pedagógiára akar menni. Együtt voltunk már, amikor érettségizett, nem tudom hogy lett meg neki, tanulni sose láttam, lusta volt nagyon hozzá. Én végeztem fősulit, és hiába mondom neki, hogy nem neki való, ott nem elég az ha ottvan órán és figyel stb. Az anyagi kiesésről nem is beszélve, igaz jó csedet, gyedet kapok, de abból nem élnénk meg, és az ő munkája mellé még egy levelező se vállalható, főleg a tandíj. Szóval én vállaltam a "szemét feleség" szerepet, és fúrom ezt a tervét jelenleg, de mondtam neki, hogy ha eltelik 2-3 év, visszamegyek én is dolgozni, és még mindig lenne kedve hozzá akkor mehet. Nem értem, hogy nem gondolnak bele.
2017. ápr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem esélye sincs ilyen háttérrel bekerülni. Mármint úgy, hogy nem tanult bioszt és kémiát. Mindkettőből minimum 90%-os emelt érettségit kell tenni, amire még ha most elkezd készülni se idén őszre sem jövő tavaszra sem fog tudni felkészülni.

Vagy ha valami csoda történik, akkor is ki fog bukni.


Úgyhogy nem kell paráznod emiatt.

2017. ápr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!