Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldottátok meg segítség...

Hogyan oldottátok meg segítség nélkül a napi teendőket egy olyan baba mellett aki csak kézben van el? Nyugtassatok meg hogy nem csak az én fiam ilyen! 4hónapos lesz! Ha lerakom világvége!

Figyelt kérdés
Hisztis,kényes!Nagy ritkán van csak el egyedül max 10percre!Hanyatt nem is szeret lenni így még nehezebb a dolgom!Ha lerakom nem érdeklik a játékok max ha én szórakoztatom őt velük!Nem tudom örökké cipelni mindenhova!Nekem is kell mosdóba menni esetleg betenni a mosást a gépbe!
2017. márc. 20. 17:44
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Csak a férjem tud segíteni ha épp nem dolgozik(3műszakos)felváltva pesztráljuk a gyerek mikor itthon van addig tudok tevékenykedni!De sokx már ő is kivan!Elfogy a türelmünk!Örökké nyekereg valamiért nem jó neki semmi csak ha a lakásban járkálunk vele!
2017. márc. 20. 17:47
 2/38 A kérdező kommentje:
Oké hogy egy gyerek sok odafigyelést igényel de minden percben?Mit csinljunk vele hogy kicsit el legyen a maga világában?ahogy azt kéne is?a mozgásfejlődés miatt sem lesz jó ha nincs el egymaga egy kicsit játékok közt a szőnyegen!Mert a kezünkben nem tudja felfedezni tudását!:'(
2017. márc. 20. 17:50
 3/38 anonim ***** válasza:
88%
Kösd magadra, és akkor a kezeid szabadok lesznek, vagy a rezgős pihenőszéket/adamo hintát javaslom.
2017. márc. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
37%

Egy 4 HÓNAPOS gyerek NEM lehet "hisztis meg kényes".


Te olvasod, miket is írsz össze?!


Ebben a korban egyetlen dolgod van: hogy a testi és lelki jólétét biztosítsd, életben tartsd és a biztonságérzetét megadd.


Ha semmi baja nincs, akkor nem érzi magát biztonságban, retteg és amiatt sír állandóan. Érzi rajtad, hogy le akarod rázni.

2017. márc. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
38%

Szia!


Figyelj, szerintem, bármilyen brutálisan is hangzik, néha kicsit hagyni kell sírni, tudom szívet szaggató, de hát... meg kell szoknia, hogy külön élőlények vagytok.


Együtt is szoktatok aludni esetleg?- mert, ha igen, akkor talán kezdő lépésnek egy külön szobában alvás is segíthet picikét. Gyerekorvos rokonommal is sokat diskuráltam erről, ő már az elején javasolta a külön szobát, hiába kényelmetlen a mama számára, a gyereknek hosszabb távon jót tesz.

- meg a szoptatás- nálatok simán megy? azaz nem hisztizik a cicin csüngve egész nap, meg hasonlók?- mert ha ez mögé is piát tennél, akkor tényleg el kell gondolkozni, hogy kicsit "leválaszd magadról" úgy értve, hogy megszokja, hogy ő is egy külön élőlény.

Nem szabad vinni, cipelni örökké, persze nehéz, de nagyon káros, neked is agyilag.


szóval, kicsit külön kéne hagyni alkalmanként, persze még nagyon pici és nem fogja érteni, hogy mi történik, de ha ezen túlteszi magát, akkor majd rájön, hogy ha te nem vagy mellette, az nem jelenti azt, hogy örökre eltűntél :D

2017. márc. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
38%

Komolyan egy 4 hónapos gyerektől azt várjátok el, hogy nem idegesítsen benneteket és legyen el egyedül, mert titeket fáraszt?!


Ez komoly?

2017. márc. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
51%

#5

Igen, egy 4 hónapja világra jött, magatehetetlen emberi lényt hagyj csak sírni, azaz ne reagálj az igényeire. Hogy megtanulja: a világ szar hely, senkire nem számíthat. Így el fog egy idő után kussolni: hiába is sírna, nem fontos ő senkinek.


Nem, egy 4 hónapos gyereket nem lehet "elkényeztetni". De gondoskodni róla KÖTELESSÉG. Idomítani, direkt bőgetni kínzás.


Még mielőtt: nagycsaládos vagyok, egy gyerekem sem "elkényeztetett", de kiegyensúlyozott, pedig nem hagytam őket magukra. Csak a szülőkre számíthatnak ebben a korban. Ha sírnak, azzal jeleznek valamit: testi, lelki igényt.

2017. márc. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
62%

A ferjemen kivul hozzank sem jart senki mosogatni vagy teregetni...........altalaban az anyukaknal a segitseg az apuka. Ha ketten nem birjatok el, valamit pokoli rosszul csinaltok vagy nulla toleranciatok van.


Betenni a mosast a gepbe, 2-3 perc! Ennyi idore nem tudod lerakni? Mosogatas 15 perc, teregetes is kb. ennyi. Ennyit nem alszik az a gyerek napkozben?


Fozes: amig aludt vagy rendeltunk. Es nem kell minden nap fozni, ele 2-3 naponta nagy adagot vagy rendelsz.


Nem ertem....

Pedig en fiam is igazi kis matrica volt :) Soha nem kotoztem magamra amugy, egyszeruen akkor csinaltam hosszabb hazimunkat amikor aludt, rovidebbre (mosogepen ket gomb megnyomas, elotte 15-20 ruha bedobasa) meg letettem, kibirta.

2017. márc. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
53%

13 hónapos a fiam meg mindig többemberes baba.

Borzalmas már minden nap sajnálom hogy ezt kell irjam. Legalabbis nálunk.

Ejszaka kel 3x enni születése óta. Nem erdekli semmi csak ha fogom. Nem tud játszani semmivel. Max a labdaval 5 percig. Hiaba vagyok ott hogy na játszunk semmi eredménye.

kb wczni sem tudok nélküle mert feszt ordit.

Tulélő üzemmódban vagyok!

Részvétem vagy üdv a klubban?!?!?!?

Nem is tudom melyik passzol jobban. Ne haragudj nem bántani akarlak már kivan mindenem tőle.

Én betudtam annak hogy fiú és a fiúk érzékenyebbek meg anyamatricák meg amúgy sokkal hisztisebbek meg pletykásabbak is persze felnőtt korukra csak ezt tagadják! Amig meg kicsik látni igazán milyenek!

2017. márc. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell sírni hagyni,több könyvet olvastam,egytől egyig ugyanazt írják, ilyen kicsi gyereknél,nincs olyan ,hogy hisztis, ha sír valami baja van, fáj valamije,éhes,szomjas,vagy csak simán az anya közelségére vágyik. Egy nagyon jó példát is írtak, vizsgálták az árvaházakat,ahol nem sírtak a babák,vagyis lényegében kevesebbet mint aki a szülőkkel nő fel, és nem azért,mert elvan egyedül,nem igényli,hogy foglalkozzanak vele,hanme megtanulta,hogy hiába sír nem ér el vele semmit,nem kapja meg amire vágyik.

Én vettem egy mei tai-t azt használtam.

2017. márc. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!