Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két gyerek egy szobában?

Két gyerek egy szobában?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy volt már ilyen kérdés, de szeretném én is megkérdezni. Mik a tapasztalatok? 2 éves a kisfiam, most születik a kistesója. Ő kezdettől külön szobában aludt, jó alvó, a fogak zavarták csak, most alszik, de a nagyobb zajokra felébred, de a kisebbre nem. Régen éberebb volt. Hova rakjam a picit? A tesóhoz? Vagy majd csak később? Mennyire zavarhatja a nagytesót? Külön szobára nincs lehetőség. Kinek milyen tapasztalata volt ezzel? Ha később raktátok össze őket, nem volt nehéz átszoktatni a kicsit?

2017. jún. 14. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk kezdetben egy szobában volt a két gyerek, és a nagyot egyáltalán nem zavarta, ha éjjel a kicsi felébredt és sírt, a nagyobb aludt mellett tovább, észre sem vette. (Késöbb el tudtunk költözni és ott már volt külön szoba, ami szerintem iskolás kortól már fontos)
2017. jún. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
En egyszer hallottam/olvastam olyat, hogy a nagyobb (de csak par eves) tesot zavarta a kicsi, de nem a szuleinek szolt hanem ranyomott egy kisparnat a babara es az megfulladt...ismerve a kisgyerekeket, en ezt siman el tudom kepzelni. En nem tennem oket egy szobaba, csak ha en is veluk alszok.
2017. jún. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Együtt alszanak a gyerekek és nem ébreszti fel a kicsi a nagyot és fordítva sem. A nagy simán játszik a szobában úgy, hogy a baba alszik. (2,5 éves és 7 hetes)


2-es, ezt olvasni is rémes. A lányom nem pszihoptata, de ha bántani akarná a húgát, arra sem lenne esélye. Ha felsír, előbb érek oda, hogy kihozzam, mint hogy a nagy megmozdulhatna.

2017. jún. 15. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk a három gyerek kezdetektől egy szobában alszik. 2 év és másfél év a korkülönbség köztük. Soha nem ébredtek/ébrednek fel egymás sírására, pedig voltak már durva időszakok.
2017. jún. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

A bárátnőmék úgy oldották meg, hogy a 3 gyerkőc volt egy szobában kezdetben. (Plusz volt egy játszós szoba) Aztán a kisebbik nagyot zavarta nagyon, ha megébredt a pici, viszont a legnagyobbat nem. Így a középső gyerkőc átkerült a játszós szobába, amit felszámoltak. Mindenki békésen alszik azóta.

Nekem együtt volt keudetektől a két fiam. Talán egyszer kelt fel 14 hónap alatt a nagyobbik, amikor tényleg nagyon uokogva kelt fel a pici a foga miatt. De akkor is csak fordult egyet, és aludt tovább.

Ott meg, ahol a kicsi megfulladt a kispárnától... hát nem tudom. A gyerekek szerencsére nagyon könnyen alkalmazkodnak az új helyzetekhez. Ott vagy az anyuka tett rá magasról, hogy a babája sír, és egy idő után betett a nagynak, vagy a naggyal nem stimmelt valami, amit viszont anyukának észre kellett volna venni. Egy ismerősöm nagyfia annyira féltékeny volt a hugicára, jogy kb 2 hetes korában meghatapta az ujját. Anyuka azonnal különszedte a nagyot, és kb fél év alatt szoktak össze. Ilyen is van.

De a lényeg, hogy a gyerekek rugalmasak. Próbáld meg együtt, ha jobban elfértek a lakásban. Aztan ha nem jön be, átszervezitek a dolgokat.

Szép napot nektek!

2017. jún. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Igazából szívem szerint egybe raknám őket, mert nekünk a nagynál is nagyon bevált a külön szoba. Igaz, hogy járkálnom kellett hozzá, de azonnal ott voltam, volt bébiőröm, minden neszt hallottam, ő nyugodtan aludt (férjem nagy horkoló :-)), és nekünk is megvolt a kis "privát szféránk". Viszont természetesen most a nagy érdekei fontosabbak. Megpróbálom majd együtt, aztán, ha nagyon nem megy, kitalálunk mást. Remélem tényleg nem ébred fel rá. Arra gondoltam, hogy mind a szoptatást, mind a pelenkázást a mi szobánkban oldanám meg, aztán visszafektetném a tesó mellé a saját kiságyába.

2017. jún. 15. 08:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Párom a hugával volt egy szobába,3 év a korkülönbség és berakta az ágyneműtartóba amikor az anyjuk kiment az udvarra egy pillanatra…
2017. jún. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kezdettől egy szobában alszanak, a nagy soha nem ébredt fel a kicsire. Most 7,5 és 4,5 évesek.
2017. jún. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az első 2-3 hónapban a nagy az apjával aludt én pedig a picivel. Hasfájós volt így muszáj volt külön lennem vele,mert sokat sírt éjszaka. Aztán mióta ez elmúlt együtt aludnak. 5 és lassan 3 éves csajok. A fogzás miatti sírás egyébként nem zavarta a nagyot. Észre sem vette 😃
2017. júl. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!