Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Segítség, elrontottuk? "...

"Segítség, elrontottuk? " Nehezen tudjuk, a 2,5 hónapos kislányunkat elaltatni, lent a lényeg.

Figyelt kérdés
Kislányunk most 2,5 hónapos, nagyon hasfájós volt, ezért csak úgy tudtuk őt megnyugtatni a sok kipróbált gyógyszer mellett, ha a kezünkben, sétálva ringattuk álomba. Most már nem fáj annyira a pocak, viszont nem tud másképp elaludni, csak ha ringatjuk. Sokszor sír és "lázadozik" az alvás ellen, szinte hisztibe megy át, hogy alíg lehet őt megnyugtatni. Hogy tudnánk őt könnyebben elaltatni, mert sokszor fél órákat sétálunk vele, és nem akar aludni, de már fizikailag nem könnyű. Elrontottuk? Cumit se fogadja el, nincs ami megnyugtassa és álomba ringassa-főleg a kiságyában! Ti mit tennétek, mert már néha nagyon nehezen viselem el a dolgot.
2010. máj. 19. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Ő még nagyon pici, nem rontottatok el semmit és nem hisztizik! Közelségre vágyik csupán. Alakítsatok ki esti rituálét, fokozatosan sötétítsetek, ringassátok, nyugtassátok meg, majd mikor már majdnem alszik, letenni. Még annyira legyen ébren, hogy tudja leteszitek ágykikóba, de már annyira álomban, hogy ne tudjon tiltakozni. Minden nap ugyanúgy csináljatok mindent este. Ha fölsír, megint fölvenni, megnyugtatni, duruzsolni a fülébe halk, monoton hangon. Nálunk bevált, 11 hónapos és van, hogy fölveszem öltöztetés után, leteszem ágyába és szépen altatja magát -ujjszopi, szem becsuk... kicsit később, még, de megtanulja ám az ellazulást alvás előtt. Amikor fölveszem,mindig lassan lélegzek, tanítom lenyugodni. Alvás előtt már ne legyen hancúrozás, csak csöndes nézelődés. Én ezt mondom, mert nálunk ez működik.
2010. máj. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Meg lehet próbálni azt is. Az én kisfiammal is sokat kellett járkálni míg elaludt, aztán mikor nagyobb lett magától elhagyta ezta szokást, és csak szopizik, befordul, s már alszik is. Várd ki türelemmel, míg eléggé érett lesz ahhoz, hogy magától elaludjon. Még nagyon pici, és nagy szüksége van a közelségedre.
2010. máj. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tény, h fontos a testi közelség, a bújás, de az is, h sokat tehetsz azért, h megtanuljon elaludni. A ringatás lehet, h működik, de én akkor álltam le vele, amikor belegondoltam, h gyorsan gyarapodó fiamat mi van ha 7-8-9 stb hónaposan is (6-8-10 kilósan) ringatnom kell. Türelemmel és szeretettel, meg lehet tanítani őket egyedül elaludni, és ha sikerül, mindenki elégedett lesz. Az esti rituáléhoz ragaszkodjatok, nagyon sokat segít. Altatáskor, ha látod, h ellazul, tedd le. Halkan susogj (ssss), de ne beszélj hozzá, esetleg simogasd, vagy tedd rá a kezed. Ha nyöszörög, ne vedd fel, csak ha sír. Ha egyszer-kétszer felsír és aztán látod, h próbál elaludni, ne ijedj meg, ezzel is a külvilágot próbálja kizárni és igyekszik elaldudni. Legyél ott mellette, amíg elcsitul (eleinte több hullámban is felnyöghet/sírhat, ez természetes. Pár nap alatt nekem és barátnőmnek is sikerült erre megtanítanunk fiainkat. Ha látod, h heves sírás lesz belőle, természetesen, ne hagyd h odáig fajuljon, vedd ki és nyugtasd meg. Hidd el, menni fog.

Hogy jobban érezze magát az ágyban: van aki a szopipárnával v pléddel szűkíti be az ágyat, és így kuckósít a babájának. Nekünk elég volt becsomagolni a Manót, és a hátát kitámasztani (oldalt aludt 3 hós koráig)

2010. máj. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A mi kisfiúnk is csak ringatva aludt el, hasfájás és egyéb problémák miatt. Én szerencsére jó erőben vagyok, a férjem is, úgyhogy mi ringattuk néhány hónapig, még 7 kilósan is. Aztán ahogy nagyobb lett, kényelmetlen volt neki kézben aludni, meg én is tanítgattam, hogy letettem magam mellé, melléfeküdtem úgy aludt. Aztán beletettem a kiságyba félálomban, simogattam. Most 6 hós múlt, beteszem a kiságyba, oldalra fordul és alszik. Nappal is, és éjjel is. Mondjuk nekünk az esti elalvással sose volt gond, csak annyi, míg rájöttem, hogy este el kell altatni, úgy beletenni a kiságyba. Most már este se kell elaltatni, elég a félálom kaja után.
2010. máj. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nálunk olyan 3 hós korig ment a ringatás. aztán utána úgy aludt el, hogy cici után (én fekve szoptatok). a kiságyba hacsak betettem, vagy egyből kipattamt a szeme, és fuccs volt az alvásnak, vagy 2 perc múlva felébredt. én próbáltam susogást is ,meg később idősebb korában a felvesz-leteszt is, de nem jött be egyik se. ő sokáig nagyon sokszor is ébredt, a fogai miatt , meg amikor tanult mászni, járni, az is megviselte.

úh. ő nem a kiságyban alszik, hanem együtt alszunk, éjjel ha ébred, akkor kap cicit, és alszik tovább- de már csak 1x ébred, nem úgy mint pár hónapja, amikor 121x...

17 hós kislány anuykája

2010. máj. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

11 hónapos a lányom :) Még mindig szereti, ha ringatjuk, jelenleg túl vagyunk a 9 kg-on. Nehéz, de hát olyan gyorsan elmegy az idő. Az első 3 hónap maga volt a pokol olyan hasfájós volt, aztán meg nagyon bújós lett. Jelenleg szeparációs szorongás van folyamatban :) immár 4 hónapja.


2 kört megyek vele, majd nappalra magam mellé fektetem és a nagyágyon alszik el hozzám bújva. Este pedig leülök vele a fotelba, majd mikor cuppogni kezd (ujját szopja) beteszem az ágyába, elhelyezkedik és álomba ringatja magát. (felhúzza a lábait, kitolja a fenekét és ringatózik előre hátra)

2010. máj. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!