Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az imént nagyon összeugrottam...

Az imént nagyon összeugrottam a húgommal, mert ő nem ad a babájának tehéntejet, én pedig igen. Ő az internettel jön, én meg azzal, hogy mi magunk is kaptunk tehéntejet, mégis itt vagyunk makkegészségesen. Gondolom ti az ő pártján álltok, ugye?

Figyelt kérdés
Elég egy igen, vagy egy nem, nem muszáj belemenni egy eszmefuttatásba.
2010. máj. 19. 18:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idősek a picik?

Én mondjuk nem adok, mert tejérzékeny de egy éves kora után adtam volna, ha nem lenne az.

2010. máj. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
1 éves kora előtt nem, utána fokozatosan.
2010. máj. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 éves kora után adtam. Én úgy vagyok vele, hogy lehet, hogy régen sokan adtak, de én is rengeteget olvastam a neten, különböző könyveket, szórólapokat és úgy tartom jónak, hogy nem adtam. Régen a tej is más volt és nagyon választás sem volt, most viszont jobb minőségű a tápszer, a tej viszont már eléggé kérdőjeles.


Kár ezen vitáznotok, úgysem lehet biztosan tudni, hogy mi az igazán jó! Testvérek vagytok, szeressétek egymást!!! :D Tanácsot lehet adni, de végülis mindenkinek magánügye hogy neveli a gyerekét, mit ad neki!


Boldog babázást!

2010. máj. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

Én nem adok, 14 hónapos, még szopik. de ha nem szopna, megvenném atápszert, legalább másfél, de lehet 2 éves koráig.

persze, mi 3 hónaposan húslevest ettünk..nem hoszem, hogy az naygon jót tett. mindegy hugom csak lisztérzékeny lett:-(((

2010. máj. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én 10 hónapos korában próbáltam adni először a kisfiamnak, de nem szerette. Olyan 13 hónapos kora körül kezdett rendszeresen inni.

Tényleg nem lehet ebben okosat mondani. Mindkettőtöknek igaza van :-)

2010. máj. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
16 hónapos még nem kapott,megvárom a két évet.Én a hugod pártján állok,de sok energiátok lehet ha ezen összevesztek.
2010. máj. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ne veszekedjetek, szeressétek egymást! Nem vagyunk egyformák, nem kell egyetértenünk minden dologban, még nektek, testvéreknek sem.

Tény, hogy régen mi is kaptunk tehéntejet, de sajnos úgy van, ahogy már előttem írták: a mai tejnek vajmi kevés köze van a 30 x évvel ezelőtti tejhez. Egyébként én súlyos vashiányos vagyok, öcsém lisztérzékeny... Én nem fogok adni kisfiamnak minimum egy éves koráig, inkább a tápszer. Abból egyrészt minden vitamint és ásványi anyagot megkap, a tehéntejben közel sincs ennyi, másrészt meg a tápszer neki való, a tehéntej meg a kisbociknak. De ez az én személyes véleményem.

2010. máj. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
33%

Én személy szerint már 6hósan adtam neki tejet, de nem bántom azt aki 1-2 évesen ad először.

Ezen fölösleges veszekedni még egy "hozzá értővel" is nem hogy a tesóddal.

2010. máj. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

En adtam mar neki egy vesen tejet, es akövetkezönek is adni fogok, persze ismeröstöl vett hazi tejet, nem a bolti kutyult vackot. En inkabb ebben hiszek, mint a sok mesterseges vacakban, ami pont a gyerekeknek van kialakitva összeallitva es de jajj pont mindig belekerül valami mereg, lasd az utobbi 3 ev tejpep, tapszer mergezesek, meg a sok vesekarosodas halal stb...


Amugy hallgas az erzeseidre ha te ugy gondolod hogy kell adni tejet akkor adjal, ha ugy gondolod nem kell adni tejet, akkor ne adjal ennyire egyszerü. Ha meg a tesod beled veszne, legyel te az okosabb, a szamar meg szenvedjen... De a legjobb ha nem veszekedtek ilyen badarsagon.

2010. máj. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem régen a sógornőmmel volt ezen vitánk, még a férjemet is próbálta ellenem fordítani. az én lányom 6 hónaposan már kapta a pöti danonet, és a túró rudit.a sógornőm fia még a kimosott joghurtos dobozt sem foghatta meg, az én lányom immunrendszere sokkal jobb mint az ő fiáé.

2010. máj. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!