Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell költeni egy...

Mennyit kell költeni egy babára/hó?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnénk babát, de át kell gondolnunk, hogy anyagilag vajon bírnánk-e a plusz terheket. Nagyon szeretjük egymást a párommal, de úgy nem szeretnék babát, hogy emiatt a páromnak (és talán a jövőben mindegyikőnknek, akár a kicsinek is) komolyan nélkülöznie kellene az alapvető dolgokat. Emiatt gondoltam úgy, hogy mielőtt belevágnánk a családalapításba, megkérdezek olyan embereket is, akiknek már van csemetéjük, így meg tudják mondani hogy kb. milyen kiadásokra kell számítani, illetve a plusz járadékok (pl. családi pótlék) mennyit fedeznek ezekből?

Érdekelne, hogy újszülöttként (és persze később) mennyit kell költeni a babára? Illetve mennyibe kerül általában véve a kezdő csomag (babakocsi, kiságy, pelenkázó, kezdő peluscsomag, kezdő babakozmetikumok, ruhák)? Érdekel minden segítő jellegű válasz! Nem terveznénk úgy, hogy mindenből vadonat újat, egyedül talán babakocsiból, de azokból is láttam kiváló állapotban újszerűt.

Nagyon szeretnénk babát, és szívből sajnálom, hogy így kell elanyagiaskodni ezt a szép időszakot, de a képességeinkhez mérten a legjobbat szeretnénk biztosítani a kicsinek. Nem szeretnénk fejetlenül beleugrani a gyermekvállalásba!


Hálás köszönet minden kedves Válaszolónak!

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget!


2010. máj. 19. 19:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Hát én összeget nem írnék, de nagyon sokat spórolhatsz, ha körülnézel a turikban, nagyon szép, szinte új dolgokat lehet kapni szinte ingyért. Én még a babakocsit is megnézném ott. Egy gyerek úgysem használja el. Ha szerencsés vagy és van tejed is, akkor tápszerre sem kell költeni, de ezt nem tudhatod előre. Hát a pelenka húzósabb, azt meg kell venni, én a cserélhetőt használtam, mert a szövetet meg mindig hypozni, mosni öblíteni kell, lehet hogy ugyanott vagy.

Hát a családi pótlék? végülis a kisebbség kijön belőle...

De szerintem ne ez legyen az akadály, ha tényleg szeretnétek, és komolyan gondoljátok, akkor biztosan meg fogjátok oldani.

2010. máj. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
hát a válaszodra konkrétan nemtudok válaszolni mert én is csak 8 hónapos terhes vagyok! :) Mi babakocsiból is használtat de télleg jó állapotban lévőt vettünk! Nagyon sok mindenünk a www.teszvesz.hu ról van :) a babakozmetikumok és a pelus nem onnan :) meg pár ruha :) amugy most tartunk kb. 250.000 nél...
2010. máj. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Annyira szívemből szóló ez a kérdés.Ugyanilyen dillemánk van nekünk is.Persze,mindenki azt mondja,hogy nehogy már az anyagi kérdések miatt ne legyen gyerekünk,de szerintem felelőtlenség így gondolkodni.

A kérdésedre nem tudok válaszolni,de várom én is a többiekét.

2010. máj. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Ha jól keresel, akkor a tgyás nagyon jó lesz, gyed maximum: 86.000Ft a gyermek 2 éves koráig. + 12.200Ft családi pótlék.

Egyszeri anyasági 65.000Ft


Ha mindenből használtat veszel, akkor:

"kezdő csomag" (ágy, bútor, kezdő ruhák-ez is használtan,stb) cca. 100.000 Ft

babakocsi: 15.000Ft-40.000Ft

havi fix: pelenka, legalább 2 csomag/hó - mi liberot használunk, ez drágának számít- dm kuponnal: 3.500Ft/csomag-de jóval olcsóbban is kapsz pelenkát.

Nedves törlőkendő: 1-2.000Ft max.

Dokival fel lehet írattatni receptre fürdetőt, krémet, hintőport, nem kell drága kozmetikumokat venni-mi csak Niveát használunk, ez havi 4-5.000Ft-de a gyógyszertári ennek a töredéke.

szóval nagyon sok függ attól, hogy mit veszel, mi a lehetőséged, mi az igényetek.

Én szoptattam 13 hónapos koráig, most babatejet iszik, ez recept nélkül igen drága, cca: havi 10.000Ft-de ez márkás tejital.

Játékok: hónapokig csak csörgők, hasonlók, ez nem kerül sokba. Ha van ismerősötök, akkor ez megoldva.

Ruhák: én mindent használtan veszek, újszerűek, márkásak, cca. havi 4-5.000Ft

Cipő: 11 hónapig nemigen kell, utána elég drága- 8.000Ft alatt nem kapsz igazán jót szerintem, használtan ezt ne vegyél.

Én babakaját vettem sokáig-na ez brutál drága, de ha főzöl neki, akkor 1-1 répa, krumpli, zöldség és kész a kajája, utána 1 éves kortól szinte eheti, amit ti.

Hirtelen ennyi.

2010. máj. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
huh, rengeteg kérdést írtak már ki, én is leírtam néhányszor töviről hegyire, hogy mennyit költöttünk. De ez abszolut nézőpont kérdése. Én ha jól emlékszem, a terhesnadrágtól a szoptatós melltartón keresztül a gyerekruháig max. 150000.-Ft-ot költöttem el. Persze van aki szerint minimum félmillió forint kell egy babakelengyéhez. Az ésszerűség határait betartva szerintem egy gyerek eltartása nem kerül havonta több tízezer forintba.
2010. máj. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves 19:29!

Bizony, nem lehet felelőtlenül bevállalni egy babát. Fontos a szeretet, de sajnos, ez nem old meg mindent. Közel ilyen fontosak az anyagi kérdések. Elég fiatal vagyok, első diplomámat csinálom, így gyakorlatilag nem dolgoztam semmit, mindig iskolai gyakorlaton vagyok. Tehát az eddig sem létező fizetésem után sem kapnék sokkal többet. :)


Kedves Utolsó!

Nagyon sokat segítettél! Nem szeretnénk szuper márkás dolgokat, eleve anyós úgyis ruhaboltban dolgozik, tehát biztosan kapnánk új, márkás holmikat is. Minden másból (persze kivéve a cipő) jó lenne a használt is. Ahogy írtátok is, ezeket úgysem koptatja el egy pici sem, tehát kiváló állapotúak másod-, harmadkézből is. Az olyan nagyobb volumenű dolgokat, mint pl. kiságy, inkább megkérném, hogy dobja össze a család és látogatóba pedig ne hozzanak semmit. Pelust is lehet kérni látogatóba, így esetleg egy-egy csomagot ajándékba kap az ember. A keresztszülők is összedobhatnak valamit keresztelőre (pl. későbbre babaülés), nem kell drága ékszert venni.

Esetleg valaki meg tudná mondani, hogy maga a babavárás időszaka alatt ezeket összelehet úgy hozni, hogy ne verje földhöz az embert?

2010. máj. 19. 19:43
 7/13 A kérdező kommentje:
(Bocsánat: Utolsó és Utolsó Előttire is különösen vonatkozik a köszönet, de mindenki válasza segítséget jelent(ett)!)
2010. máj. 19. 19:44
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Nekünk a lakáshitel kifizetése után 170.000.- Ft marad a megélhetésre,öten vagyunk. A pici most lett egyéves a napokban,nagyon meg kell gondolni,hogy mire költünk.

Most csak a kiságyat és a babakocsit kellett megvennem,( a Vaterán.) Ruhácskák maradtak a testvérekről,és kaptam a rokonoktól,ismerősöktől is. Így erre nem nagyon kell költenem.

A pelenka,az esetleges gógyszerek,babaápolási cikkek stb.10.000.- ft körül van havonta. Egyik gyereknél sem követtem a mostani táplálkozási divatot,hanem a régi módszerrel etettem minden gyereket. Nem is vagyok a tápszerezés híve,és csak egy-két hétig kaptak,stb. 4 hónapos koruk előtt,de a tápszer,bébiétel, havonta legalább 10.000.- Ft-ot elvitt. Ezt pedig nem engedhetjük meg magunknak. Az már csak hab volt a tortán,hogy a pici az első tápszertől kiütéses lett,a második és harmadiktól pedig még hasmenéses is. Kidobtam a tápszereket és a ráköltött pénzt is.

Mindegyik gyerekem egészséges,erős, a pici is már 11 hónapos kora óta megy,mint a rakéta.

Nem veszek egyiküknek sem divatos,készségfejlesztőnek nevezett játékokat,mert nem játszanak vele a gyerekek,legfeljebb egy-kmét percig érdekli őket. Mesekönyveik vannak,és egyszerűbb,olcsóbb játékaik,és egyikük sincs elmaradva a testi,szellemi fejlődésben. A legnagyobb most másodikos,kitünő tanuló,szavalóversenyt nyert.

Ezt csak azért írom,hogy nem kell feltétlenül drága dolgokat megvenni nekik. Sokkal fontosabb,hogy foglalkozzunk velük,tanítsuk őket.

2010. máj. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A foglalkozással és tanítással nem lenne probléma. Pedagógus hallgató vagyok, elméleti síkon ismerem a "dörgést". Van türelmem a keresztlányomhoz is, rengeteg mindent tanítottam már neki, pedig még csak két éves (megtanítottam 5-ig számolni, ismeri a színeket, néhány ovis dalt, mondókákat, stb.) . Nagyon jól elvagyunk kettecskén, flancos játékok nélkül. Ennek ellenére nagyon okos, vidám kislány, szépen beszél, bő a szókincse a korához képest. És jól érzi magát. Az ő családja sem engedheti meg a több tíz-ezres játékokat, de gyakran jobban leköti, hogyha kap valami nagylányos dolgot (pl. egy feleslegessé vált táskát, papucsot, egy beszáradt körömlakkot). nagyon fel tud csillanni a szeme az ilyenekre, jobban le is köti.
2010. máj. 19. 20:03
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Én amikor túl voltam az első harmadon, elkezdtem vásárolgatni minden hónapban valamit. Egy csomag pelenkát, egy popsitörlőt, egy-két kisruhát (főleg turkálókban, mert tündérieket lehet vásárolni fillérekért) egyedül a babkocsi volt nagy kiadás, mert abból én szerettem volna újat. Nem egy drága kocsit választottam, télizsákkal együtt 30000.-Ft volt. Amikor megszületett a kisbaba regisztráltam a DM-be, rendszeresen kapok egy csomó kupont, amiken olcsóbban tudok pelenkát ezt azt vásárolni. Kozmetikai szerekből a gyógyszertárit használtam, sőt még most is azt használom, mert a doktornénink pártolta, én pedig megbízok benne. Nem jártam tehestornára, meg jógára, nem járunk babaúszásra, meg masszázsra, meg táncolóra, meg fizetős baba-mama foglalkozásokra, mert remekül el vagyunk egymás társaságában is. Én azt mondom, hogy havi húszezernél nem költök többet a kicsire. Segítségképpen annyit, hogy a havi bevételem kb 140 ezer ft, ebből gazdálkodok úgy, hogy van egy másfél éves, és egy tízéves gyerkőc a szárnyaim alatt. Mivel nem terheli hitel a kasszámat kijövök belőle teljesen normális szinten.

Én pl. már akkor is vásároltam néhány üveg bébiételt, amikor még nem ehette a kisbaba, mert akciós volt. Az akciókon egyébként rengeteget tud spórolni az ember. És rengeteg dolog van, ami felesleges, de rábeszélnek, hogy anélkül rossz szülő vagy. Ilyen a pihenőszék, a kocsicipő, a rengeteg gyerekjáték, a zokni-kisnadrág összeállítás, a cumisüveg melegítő,a fürdető vödör, és még sorolhatnám.

2010. máj. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!