Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell költeni egy...

Mennyit kell költeni egy babára/hó?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnénk babát, de át kell gondolnunk, hogy anyagilag vajon bírnánk-e a plusz terheket. Nagyon szeretjük egymást a párommal, de úgy nem szeretnék babát, hogy emiatt a páromnak (és talán a jövőben mindegyikőnknek, akár a kicsinek is) komolyan nélkülöznie kellene az alapvető dolgokat. Emiatt gondoltam úgy, hogy mielőtt belevágnánk a családalapításba, megkérdezek olyan embereket is, akiknek már van csemetéjük, így meg tudják mondani hogy kb. milyen kiadásokra kell számítani, illetve a plusz járadékok (pl. családi pótlék) mennyit fedeznek ezekből?

Érdekelne, hogy újszülöttként (és persze később) mennyit kell költeni a babára? Illetve mennyibe kerül általában véve a kezdő csomag (babakocsi, kiságy, pelenkázó, kezdő peluscsomag, kezdő babakozmetikumok, ruhák)? Érdekel minden segítő jellegű válasz! Nem terveznénk úgy, hogy mindenből vadonat újat, egyedül talán babakocsiból, de azokból is láttam kiváló állapotban újszerűt.

Nagyon szeretnénk babát, és szívből sajnálom, hogy így kell elanyagiaskodni ezt a szép időszakot, de a képességeinkhez mérten a legjobbat szeretnénk biztosítani a kicsinek. Nem szeretnénk fejetlenül beleugrani a gyermekvállalásba!


Hálás köszönet minden kedves Válaszolónak!

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget!


2010. máj. 19. 19:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
2010. máj. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Én jobban belegondolva egy dologhoz ragaszkodnék újonnan. Az pedig az autós biztonsági ülés lenne. Rengeteget vezetek, egyetemista vagyok, a bevásárlóközpont busszal egy fél élet, így létszükséglet az autó. És mivel sokat vezetek, nagy a kockázat is, így valószínűleg ebből vennénk újat. Azt mondják, hogy ezek a mai újabb darabok jóval biztonságosabbak.

Bár még nincs babánk, de ezen elgondolkodnék. A babakocsit kb. két évig (-fél év) használnánk, ez idő alatt egy kis figyelemmel szépen karban lehet tartani a huzatot is.

2010. máj. 20. 00:20
 13/13 anonim ***** válasza:
5 hónapos a kisfiam. Mi írtuk mit, mennyit költünk a babára szülésig. Újan takarót, kisoverált, kiságyat, matracot és ágyneműt vettünk, meg pár apróságot, zoknit, harisnyát,kifogót,textilpelenkát, ezeket akkor ha akciósak voltak. Rengeteg kisruhát kaptunk,így ruhát szinte semmit, de a turiban jó kis darabokat fogok ki azóta. Babakocsit, hordozót, új állapotúak, bizományiban vettük.A babaszoba parkettázásával, dekorálásával, bútorral(a férjem csinálta), a szülésznőnek és az orvosnak adott pénzzel együtt 200e Ft-ba került a szülésig. Én többre számítottam előtte. Pelenkát eleinte kb8ezerért havonta, kb 2 hónapos kora óta elég 5000-5500 rá, Liberót használunk. Popsitörlő kb1200/hó. Apróságok kb 3 e Ft-havonta. Tápszerel 7 hetes korától 4 és fél hónapos koráig pótoltam a szopást, ez össz 10e Ft, bébiételt nem veszek, az almát, répát, krumplit amúgy is veszek. Beteg még nem volt, a kezdő gyógyszertári csomag kb 3e Ft volt. 12200 családi pótlékot kapunk, egyszeri anyasági támogatás 64e Ft, a TGYÁS nekem 93e (96 volt a nettóm), a gyedet még nem tudom, szóval egyenlőre kijövünk 3an kb 200e bevételből (ebből 60e Ft a törlesztőnk.
2010. máj. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!