Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A régi textil pelenkáknál...

A régi textil pelenkáknál sokkal jobbak a maiak?

Figyelt kérdés

Nem zsebeset meg stb. szeretnék, hanem a hajtogatós + külső. Mamám mondta, hogy van egy nagy zsák jófajta, amit még én (is) használtam, ez a tetra vagy mi, akkor ne is vegyek, mert tényleg rengeteg van és semmi bajuk, elég lesz csak külsőből venni rá modernet.


A hajtogatósból is egészen mások a maiak, vagy jó lehet az, amik még anno a 80-as évek második felében voltak?


Már csak azért, mert tök jó lenne, egyrészt nem kéne gondolkodnom, hogy honnan, melyiket, mennyit, de azért vannak dolgok, amikből tényleg fejlődnek jó irányba a modern változatok. Mondjuk ha úgy általában indulok ki a textilekből, hogy az utóbbi időben egy ruhát alig bírok venni, mert már annyira kispórolják az anyagot, hogy szinte átlátni rajtuk... Egy helyen néztünk most ilyen textilt, mielőtt mamám szólt, hogy az a zsák is a "jó lehet még egyszer" kategóriában került megtartásra, anyukám akkor megfogta, azt mondta, hogy szerinte ahhoz képest amit ő használt durva és vékony, kell, hogy legyen jobb. Van aki tényleg próbálta a kétfélét?


2017. jún. 25. 15:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Félreérthetően fogalmaztam lehet, szóval amit néztünk most anyukám szerint az volt durva és vékony.
2017. jún. 25. 15:52
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Ha lesz erőd mosogatni akkor használd. De a mostani pelusok nagyon jók. Nem is annyira drágák.

Nem hinném egy 20 éves pelus ami gondolom mosva sem volt jobb lenne mint egy bolti pelus vagy egy új textil pelus

2017. jún. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"Nem hinném"


Igen, hát én nem épp a hitre vagyok kíváncsi ugye, ahogy írtam is.

2017. jún. 25. 15:59
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom hány éves vagy, de az a pelenka anyag már elöregedhetett, főleg, hogy ezeket ki kellett főzni, fehéríteni, vasalni, azóta pedig áll valahol.

A másik pedig az, hogy ezek még nem szívták fel úgy a nedvességet, mint a mai pelenkák, ki is pirosodott a gyerekek bőre tőle.

2017. jún. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

A bölcsiben vannak agyonhasznált textilek, szöszölnek, porlanak, tele lesz mikropihékkel a gyerek nemiszerve. Csak uj a jo.


Ami durva tapintásu, valoszinu direkt keményitve van. Kimosod párszor, es már puhul is. Hogy nem tudja ezt egy háziasszony...?



Igazábol a baj velük az, hogy átáznak, ezert muanyag kulső réteg kell rà amik a gombák bacik melegágyai mert szellozetlenul tartják a popot. Ráadásul rossz nedvszivok egy papirpelenkához képest, es a bababőr meg érzékeny, pillanatok alatt kimarhatja a bőrüket a pisi is.ahogy a nedves tőrlőkendő is árthat.


Papirpelus kuponokkal libero pampers is 40 ft/ db ra jön ki. Ha nem figyelsz akciokat akkor 60 ft körüliek

A rosszabb márkák ugyanott vannak mint a textilelenka. Ázik, pálik a bababőr a pisiben ha nem cserelik szinte azonnal



Amikor nagyobb a baba pl egy év körül akkor már jobb a bőrük védekezőrendszere

2017. jún. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%
*a textilpelusokat vegyszerezni tilos mert allergén, tényleg főzni, vasalni kell. Irdatlan munka a tipegők, ágynemű, törölközők stb és edények cumik üvegek terilizálása, mellfejés, éjszakázások mellett.
2017. jún. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
*nem véletlenul kezdték nagyanyàink már 2-3 honapos kortol a hozzátáplálást 6. hónap helyett, szoptatni sem volt idő
2017. jún. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

Olvasd el ezt:

[link]

Röviden: a régiek jobbak voltak tetrából, de a főzés, hipózás és a 30+ év miatt már nem ugyanaz.

2017. jún. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a konkrét kérdésre érkezett válaszokat. :)
2017. jún. 25. 18:30
 10/13 anonim ***** válasza:

Most tulajdonképpen pelenkázni akarsz tetrával? A mostani tetrapelusok sokfélék, van jobb-rosszabb, pl. Ikeás elég jó és nagyon tartós, de pelusozáshoz azért nem elég puha szerintem. A bambuszos nagyon puhák pedig szerintem nem bírnak annyi mosást, amennyit kéne ahhoz, hogy ebbe pelusozz. Ha modern mosható pelussal szeretnéd összehasonlítani, akkor tuti, hogy jobbak a modernek, ez nem is kérdés, mind használatban, mind anyagban. Mikor még babát vártam én is alaposan utánanéztem a moshatóknak, mert elszörnyedtem mennyi pelus gyűlik egy gyereknél, de végül az eldobható mellett döntöttem, és naponta áldom őket, mert baromi egyszerű, szuper jó nedvszívásúak, nem kell minden egyes pisi után cserélni, és ez nagyon nem mindegy egy izgő-mozgó öltözni utáló, vagy épp elszaladó gyereknél. Nálunk a nagyik meg a dédi állandóan mondta, hofy milyen jó az eldobható pelus, bár az ő korukban lett volna. Szóval a fejlődés óriási, még a 3,5 év alatt is, mióta pelusozok (második gyereket már).

Ha a feje alá tenni, meg büfiztetéshez kell, akkor totál jó a régi is, ha átmosod.

2017. jún. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!