Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A régi textil pelenkáknál...

A régi textil pelenkáknál sokkal jobbak a maiak?

Figyelt kérdés

Nem zsebeset meg stb. szeretnék, hanem a hajtogatós + külső. Mamám mondta, hogy van egy nagy zsák jófajta, amit még én (is) használtam, ez a tetra vagy mi, akkor ne is vegyek, mert tényleg rengeteg van és semmi bajuk, elég lesz csak külsőből venni rá modernet.


A hajtogatósból is egészen mások a maiak, vagy jó lehet az, amik még anno a 80-as évek második felében voltak?


Már csak azért, mert tök jó lenne, egyrészt nem kéne gondolkodnom, hogy honnan, melyiket, mennyit, de azért vannak dolgok, amikből tényleg fejlődnek jó irányba a modern változatok. Mondjuk ha úgy általában indulok ki a textilekből, hogy az utóbbi időben egy ruhát alig bírok venni, mert már annyira kispórolják az anyagot, hogy szinte átlátni rajtuk... Egy helyen néztünk most ilyen textilt, mielőtt mamám szólt, hogy az a zsák is a "jó lehet még egyszer" kategóriában került megtartásra, anyukám akkor megfogta, azt mondta, hogy szerinte ahhoz képest amit ő használt durva és vékony, kell, hogy legyen jobb. Van aki tényleg próbálta a kétfélét?


2017. jún. 25. 15:42
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Igen pelenkázni akarok vele, a mosható verziókból ez a hajtogatós tetszik a legjobban külsővel. Semmiképp nem akarok eldobhatóst használni, igaziból nem is ez a kérdés. Anyukámnak is az volt a baja, hogy pl. az ikeásat megfogta és mondta, hogy ez kemény. Nem ki van keményítve, hanem egyszerűen nem elég puha szerinte, ahhoz képest, amire ő emlékszik. A bambuszos elvileg lassabban szárad, ami az én szempontjaimnak nem igazán felel meg. Vagy pl. olyat láttunk még a hagyományos pamutból, hogy majdnem pókáló vékonyságú. Szóval ezek nem jöttek be élőben. Akkor jött ez, hogy ott van egy rakás, ami tényleg jó volt meg maradva. Csak mondom az meg régi és mi a különbség meg mondjuk az eszembe se jutott, hogy egy tisztán elrakott ruha esetleg "nem áll el" . Azért is kérdeztem rá, mert már kb. ott tartok, hogy élőben semmi értelmeset nem láttunk, a magyar webshopok nekem elég érdekesek, lehet én vagyok a válogatós, de nekem kicsi a választék meg vásárlói vélemény alig van, össze-vissza nézegetek ilyen oldalakat meg blogokat, hogy ki mit ír, de sok feldicsért pelenka már kb. nem is létezik amióta írtak róla, szóval most épp ott tartottam, hogy Angliából hozatok Terry Squareket mert ott kicsit átláthatóbb webshopok vannak, aztán többszázasával vannak vélemények meg minden róluk szóval kicsit egyszerűbb választani meg van is miből. Csak ugye jött ez az "előszedem a zsákot azok még jók" dolog.
2017. jún. 25. 19:51
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Én el tudom képzelni, hogy jobb a régi, mivel a mait nem elsősorban pelenkázásra gyártják. Nézd meg anyukádnál, hogy milyen, utána nézegess boltban, így tudsz viszonyítani. Ha tetszik valamelyik, akkor keveset vegyél. Majd ha élesben kipróbálod, és jobbnak látod az újat, tudsz még venni.
2017. jún. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg azt, ami van. Mekkora, milyen tapintása van, még le is tesztelheted, hogy mennyire nedvszívó. Ha zsáknyi mennyiségben van, akkor még az is lehet, hogy nem is lett mind felhasználva és így sokat főzve stb. Pamut ez, nem gumi, hogy öregedjen, ha rendesen volt tárolva, akkor szerintem semmi baja. Én pl. 30 éves létemre használom azt a fürdőlepedőt, amire anno fürdetés után vettek ki, mert még mindig jó, pedig az aztán lett már mosva párszor. Nagymamámtól nem rég hoztam ezer éves konyhakendőket, amik még mindig jók ennyi év után, de anyámnak is azok a konyhakendői jobban bírják, amiket még stafírba kapott, az újak meg foszlanak, lyukadnak. Én kisruhákat, rugikat is használtam 30 éveseket, szépen ki volt mind mosva és betéve anyukámnál az egyik szekrény mélyére, semmi bajuk sem volt, mikor elővettem őket, most mi a fenének ne használtam volna, csak azért mert régi? Hát tök jó mind, a világon semmi bajuk.
2017. jún. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!