Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nem hajlandó enni a...

Akinek nem hajlandó enni a gyermeke mit csinál?

Figyelt kérdés
18 hónapos kisfiam annyira étvágytalan nem hazudok egésznap 5-10 falat ennivalót tudok belediktálni! Este reggel tápszert kap! Én már táncoltam neki, hülyéskedtem, próbáltam tv előtt játék közben csenben asztalnál éppen fejen még nem álltam evés közben:( Néha ritkán fél banán negyed alma 1 túró rudi de ennyi! Öröm táncot járok ha megeszik egy fél kenyér belsejét jó étvággyal ez kb 2 hétben egyszer! 11 kg! kint vannak a bordái! Rosszul csinálok valamit biztos rossz anya vagyok....
2010. máj. 19. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz anya, de a gyereket arra tanítod, hogy cirkusz az evés. Ne tedd! Majd eszik, ha éhes lesz, ne félj! Így csak válogatni fog, enni nem. Amúgy 11 kg teljesen jó súly!
2010. máj. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Biztos nem vagy rossz anya. Szerintem ki fogja nőni. AZzal próbállak vígasztalni, hogy barátnőmnek a középső kislánya az aki szinte semmit sem eszik, és képzeld, jobb lett a vérképe a nővérénél, akinek szereti a gyümölcsöt, főzelékekt, levet, és zöldséget. EGyáltalán nem biztos, hogy ettől a babád kevésbé egészséges a kicsit teltebb társainál. Kitartás!

2010. máj. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
16hónapos a fiam.Én is rendszeresen küzdök az evéssel,mert nagyon nem akar enni.Nekem azt tanácsolták hogy várjak és akkor adjak enni neki amikor ő kéri.Megtanítottam neki hogy ha éhes akkor nyissa ki a hűtőt és válasszon magának enni valót.Ilyen idősen még nem lelik örömüket az evésben,és inkább előnyben részesítik a kis falatkákat amiket önállóan meg tudnak enni.
2010. máj. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

szia

mi is ebben a cipőben jártunk tél folyamán, csakhogy az én fiam két és fél éves, és 12 kg. A te babád súlya sem rossz, mert a második életévben, már csak 2-3 kg-t gyarapszanak a babák.

Én béres-cseppet és Cebiont adok neki, naponta egyszer 10-10 cseppet. Azóta jobb az étvágya. Az ég világon semmi nasit nem kap, minden étkezésnél az asztalhoz ültetem, ha eszik jó, ha nem úgyis jó. Nem kínálgatom, békén-hagyom. Ez használt. Ha csak 2-3 falatot eszik, be kell érnie ennyivel, következő étkezésig. Nincs is gond belőle. Próbálom nagyon következetes lenni, mert attól tartok, h egyébként elszaladnak a lovak, vele is meg velem is.


A rosszul evős korszakában, olyat csináltam, h azt mondogattam, h neki nem adok semmit enni, még terítéket se tettem neki, csak asztalhoz ültettem. Néha bevált és eszegetett valamennyit.

Nagyon sok türelem kell hozzá. és szigor, h te is be tudd tartani.

Sok sikert hozzá! Biztos vagyok benne, h sikerülni fog.

2010. máj. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Nem tudok sok tanácsot adni,mert az én gyerekeim már egyéves korukban megettek mindent válogatás nélkül.

Annak,hogy egy gyerek válogat,vagy nem eszik ,sok oka lehet: pl. későn kezdted meg a hozzátáplálást,későn kapott darabos ételeket, ízetlen,fűszer nélküli vagy éppen egyforma ízű volt minden,amit kapott,mindennap ugyanolyan jellegű volt az étel, vagy minden etetéskor bohóckodtál neki,ezért szórakozásnak tekinti az evést és még lehetne sorolni a lehetséges okokat.

Ezzel nem azt akarom mondani,hogy te minden létező hibát elkövettél,mert ez biztos nem igaz.

Azt viszont verdd ki a fejedből,hogy rossz anya vagy. Ha talán elrontottál valamit,biztosan nem azért tetted,hogy árts vele a babának,hanem jót akartál neki. Ezért jó anyuka vagy,csak valami félresikerült.

Nem értem,hogy miért kap még másfél évesen tápszert?

Amit tehetsz,hogy az étkezéseket a nap bizonyos szakaszaira korlátozod. Nem szórakoztatod evés közben,nem szaladgálhat,hanem üljön az asztalnál. Ha nem eszik,akkor vidd el az asztaltól és csak a következő időpontban kapjon enni. Nem baj,ha éhes marad,az sem ha hisztizik,nem kell vele törődni. Előbb-utóbb rájön,hogyha éhes,akkor rendesen kell enni.

Egy rokon kislány volt ugyanilyen,mint a te babád. Csak nálunk még az apuka és a nagymama is beszállt a szórakoztatásba,eredmény nélkül.

Úgy alakult,hogy a kislányt elhozták hozzánk egy hétre a szülők nélkül. Én nem engedtem neki válogatni,nem szórakoztattam,és nálunk rendesen evett már a második napon. Amikor hazavitték,akkor már otthon sem volt vele annyi baj. Talán nálatok is segítene valami ilyesmi.

Remélem,hogy hasznosabb tanácsokat is kapsz majd,de mégegyszer írom: NEM vagy rossz anyuka.

2010. máj. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

11 kiló nem sovány. Az én másfél éves lányom is 11 kiló. Szintén keveset eszik. Engem nem zavar. Nem előttem fog éhen halni. Ha éhes, szól. Ha eszik - örülök, ha nem eszik, akkor sincs semmi.

Ha a gyerek jókedvű, sokat mozog, rendesen alszik, egészséges, stb... akkor nem mindegy, mennyit eszik?

2010. máj. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én ugyanúgy csinálom mint a 21:11-es válaszoló. Erőltetés nincs, ha eszik jó, ha nem eszik, úgy is jó. Nassit nem (nagyon) kap, a következő etetéskor éhes lesz, és enni fog. :)


Lányom másfél éves ,és 12 kg, szóval nem olyan picike, nem aggódom, ha nem hízik rohamtempóban. Emellett vidám, eleven, minden ok vele. Majd eszik.


Én pld. húst nem nagyon tudok vele etetni, egyedül a rakott ételekben (rakott karfiol, töltött káposzta, stb.) vagy húslevesben néhány falat. De nem baj, anyum szerint mi is elutasítottuk a húst sokáig.


Nem kell nagyon véresen komolyan venni, csak ne erőltesd, mert akkor még jobban megutálja az evést.

2010. máj. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szia!

rutinos vagyok a témában. (éppen 20 hónapja küzdök, bár mostanában sokkal-sokkal jobb a helyzet)

először is ki kell zárni a szervi bajt, kérdezd meg az orvost, csináltass vérképet stb.

ha nincs szervi baja, akkor nincs mit tenni, kínlódni kell :)


azt nem írtad, ebédre mit és mennyit eszik?

a tápszert nagyon jó, hogy kapja, legalább vitaminhoz jut.


egyébként a 21.11-es válasz a legjobb, azt próbáld követni. mehet a béres csepp is, én is adom a babámnak.


nálunk az hozott drasztikus javulást, amikor elkezdett egyedül enni. azt imádta. most úgy van, hogy az elején én etetem, aztán elkéri akanalat és ő folytatja. kicsi mennyiségeket eszik, de legalább jó kedvvel.


és kapaszkodj meg: az enyém 20 hónaposan 10 kg:))))))))

2010. máj. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!