Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ennyire hiányzik az...

Másnak is ennyire hiányzik az első korszak?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 éves lesz a napokban és valószínüleg ezért törtek rám az emlékek és az érzések :) Szinte fizikai fájdalmat érzek, annyira hiányzik az a semmihez sem fogható érzés az újszülött, pár napos babával itthon, az első hetek varázs és nehézségei :) Párom szerint ez már beteges...hát nem tudom, de komolyan nagyon vágyom vissza :) olyan pillanatok alatt elmúlt és a baba "felnőtt". úgy érzem nem tudtam kellően kiélvezni, megbecsülni azokat az időket. és már sosem élem át, mert ha lesz is másik gyerek, az nem az első... :) Vannak itt anyukák hasonló érzésekkel?
2010. máj. 19. 22:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Hú, érdekes, mert én pont az ellenkezőjét érzem. :) Hogy vége az újszülött-szoptatós-sírós-hasfájós korszaknak. Másfél éves a lányom, és örömmel látom, ahogy okosabb ügyesebb napról napra. :) Én nem vágyom vissza az újszülött korszakba, pedig egy szem gyerekünk, nem lesz több sajna :(
2010. máj. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Első vagyok újra. Sztem Te nagyon vágysz egy második babára! :)
2010. máj. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia ,én leszek a negativ válaszoló valószinű,de nekem az első időszak egyáltalán nem hiányzik.Legfőképpen az első 3 hónapra gondolok:pokoli hasfájos volt,valamikor szinte egész nap sirt v.nyűgös volt,éjszaka nem aludt,már a fáradságtol és az idegességemtől azt hittem hogy diliházba kerülök.Most már 10.5 hónap után minden teljesen más,jelenleg is is van immel- ámmal probléma,de ezek eltörpülnek nekem ahhoz a korszakhoz képest.
2010. máj. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Szia! Én pont ugyanúgy érzek mint te. Az én picikém igaz 8 hónapos. Ha lerakom este aludni, szinte kivétel nélkül eszembe jut, hogy megint elment egy nap pillanatok alatt, és így mennek hetek, hónapok, az én pici babámból pedig mindjárt nagy fiúcska lesz. Az 1. gyerekemnél kicsit "sürgetni" akartam az időt, alig vártam már, hogy üljön, menjen, foga legyen, beszéljen... De most valahogy teljesen máshogy érzek, megállítanám az időt ha lehetne. Imádtam mikor olyan mütyür volt.Ha meglátok a tv-ben egy ilyen pici babát, szinte irigykedem. Lehet, hogy már beteges vagyok? Az igaz, hogy nagyon jó baba volt a fiam, nem volt hasfájós, sírós. Szóval nyugi, nem vagy egyedül az érzéseddel. Egyébként ezt a férfiak nem értik meg szerintem. Minden jót nektek!
2010. máj. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Az én lányom 17 hónapos, és ezt a mostani időt állítanám meg, illetve hosszabbítanám meg, amennyire lehet. :) Ezt a korszakot szeretem a legjobban!!! Jár, beszél, édes és aranyos, néha vicceseket is mond, és már odaszalad, megölel és mondja hogy "ana szejet" (anya szeretlek).. :)))


Nekem sem hiányzik az első pár hónap.

2010. máj. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
még "csak" 6 hós lesz a fiam, első baba, és én is így érzek:))))) nagyon gyorsan elrepül az idő :((
2010. máj. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Na igen, mindenki másként éli meg az első hónapokat. Pedig nem mondhatom, hogy sétagalopp volt, mert a szülés alatt eltört a farcsontom, így hónapokig iszonyú kínjaim voltak amikor leültem, (mondjuk szoptatni), nagyon komoly, súlyos aranyerem volt, problémák voltak a szoptatással, teljesen egyedül voltam, nyár volt, hőség és még sorolhatnám. Ha akkor megkérdeztek volna hogy vissza sírom e azokat a napokat,, valószínüleg hevesen tiltakoztam volna :) De hát az idő megszépít mindent :) Imádom ezt a korszakot is és rettentő büszke vagyok a kúszó, mászó, egyre ügyesebb okosabb babámra, de ezek az idők tovább tartanak, mint azok az első napok :)

Igen, szívem szerint nagyon szeretnék már kistestvért neki, de még várnunk kell vele. De már az sem lesz ugyan olyan, mint az első babával, kettesben itthon, amikor ismerkedtünk :)Most is beleborzongok... :)

2010. máj. 20. 07:42
 8/22 anonim ***** válasza:

Jé, de furcsa amit írsz, hogy a nehézségek ellenére így visszavágysz erre az időszakra. :)

Én nem így vagyok, nekünk is nagyon nehéz volt, és az első fél év volt a legnehezebb időszaka az életemnek. (Persze azért megvolt a varázsa, de én csak picit tudtam ezt kiélvezni.)

Viszont - talán pont ezért - úgy tervezzük a kistesót, hogy akkor a fiam már ovis legyen, így lesz időm a kicsire majdnem ugyanúgy, mint először.

Amúgy szerintem is a 7 hónapos, 1 éves, meg az az utáni időszakok a legcsodásabbak, amikor már mozog, lehet vele lassan kommunikálni, ki tudja mutatni a szeretetét, stb. :)

2010. máj. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
én sem vágyom vissza...igen az eufória mikor megszületik az emlékezetes,meglátod akit olyan régen vártál...de most 10hónapos és mutatja mennyire szeret és ismerkedik a világgal..hát ezt én most imádom...jah.és nem dumál vissza mint a pimasz nagylányom ...egyébként én a második bébimet sokkal nagyobb nyugalommal tudom körbevenni,bár éjszaka még sokszor fennt van és estére már elfogy a türelmem,de lazább..
2010. máj. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nyugi! Nem vagy egyedül!

Nekem is nehéz volt az eleje, de ennyire mondjuk nem mint neked. Mégis! Rettentően hiányzik!

Kislányom 10 hós, most a legaranyosabb, imádom minden percét!

Mégis! Nagyon de nagyon hiányoznak az első hetek, hónapok, az a semmihez sem fogható szoptatás (sajni 3 hósig tudtam csak) és még a sírása is, hisz egy újszülött teljesen másként sír mint egy nagyobb baba. Ha meghallok egy újszölött sírást, elfognak az emlékek és az ösztönök!

Akkor most én sem vagyok komplett?

Szerintem rajtunk csak a kistestvér segít majd:)

És nem lesz rosszabb, szerintem mert, hogy nem az első gyerek. Az egy másfajta szép időszak lesz, az meg majd azért lesz csodálatos, mert ott van az elsőszülött gyermeked is melletted, akit imádsz!

Üdv!

2010. máj. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!