Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ennyire hiányzik az...

Másnak is ennyire hiányzik az első korszak?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 éves lesz a napokban és valószínüleg ezért törtek rám az emlékek és az érzések :) Szinte fizikai fájdalmat érzek, annyira hiányzik az a semmihez sem fogható érzés az újszülött, pár napos babával itthon, az első hetek varázs és nehézségei :) Párom szerint ez már beteges...hát nem tudom, de komolyan nagyon vágyom vissza :) olyan pillanatok alatt elmúlt és a baba "felnőtt". úgy érzem nem tudtam kellően kiélvezni, megbecsülni azokat az időket. és már sosem élem át, mert ha lesz is másik gyerek, az nem az első... :) Vannak itt anyukák hasonló érzésekkel?
2010. máj. 19. 22:58
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Minden korszaknak megvan a varázsa :) Ezt már akkor is tudtam. Sokat szenvedtem,anyósom mondta mindig hogy tartsak ki, később jobb lesz majd.... persze jobb, de inkább más :)

Én azt bánom nagyon hogy a nehézségek miatt nem tudtam kellően élvezni, kihasználni azt a rövidke időt, pedig csodálatos volt. A kórházban töltött napokat végigszenvedtem, pokoli volt, de így egy év távlatából, minden annyira csodás :) Dilis vagyok, mi? :)

Amúgy alig várom, hogy ismét állapotos legyek, hogy újra átélhessem :)

2010. máj. 20. 09:59
 12/22 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon hiányzik néha. Kisfiam 15 hós, imádom ahogy napról-napra okosabb, ügyesebb. De belegondolva olyan jó volt babusgatni, óvni-védeni az ártatlan gyenge kis csöppséget. Na meg letudtam ülni pihenni:)
2010. máj. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
szerintem csak az érez így, askinek nyugodt, eszik-alszik-játszik babája van! én abszolút nem vágyom erre, merthogy az enyém nem ilyen volt....még most se ilyen. :) kistesót ugyan szeretnék, de nem azért, hogy újra átéljem a azt az időszakot.
2010. máj. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

és sem sírom vissza a lányommal az első 2 hónapot. irtó nehéz volt. mindenki csak a terhességről és szülésről ontja az infot, de azt álmomban sem gondoltam hogy ilyen lesz egy örökké síró hasfájós babaával, aki ráadásul menekült a cicitől, sosem szopott egy másodpercig sem. a tűrőképességem határánál jártam amikor javulni kezdett a helyzet. ÉS mégis most itt a 15 hós "nagylány" akinek 5 hónap múlva kisöcsije lesz... :DDDD

És igen, terveztük. :D mindezen kezdeti nehézségek ellenére.

2010. máj. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Igen, a babusgatás nagyon hiányzik, az érzés, hogy szüksége van rám, ahogy bújt és megnyugodott a karomban. Mostmár nem így van, egy igazi kis ördög, szinte sosem bújik, hisztis, akaratos :) Szinte fárasztóbb vele most mint amikor 3 óránként szopizott, alkalmanként másfél óráig :D Akkor nagyon ki voltam én is, ráadásul a fizikai fájdalmak is meggyötörtek, de egyszer csak elmúlt ez az időszak, és alig néhány hónap alatt megfordult velünk a világ :)Imádom, és bármikor újra meg újra végigcsinálnám érte :)
2010. máj. 21. 13:20
 16/22 anonim ***** válasza:
Megríkattál! Sőt, Te ébresztettél rá, hogy ugyanígy érzek, mint Te. 17 hónapos a csemetém.
2010. máj. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Hú én nagyon örülök, hogy túlvagyunk az elején, szoptatáson,hasfájáson, sírásokon stb!!! Minél nagyobb a kislányom, annál több az öröm vele, most kezdem igazán élvezni a babázást!(10 hónaposak vagyunk)
2010. máj. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
én pont az ellentéted vagyok! :) 9 hós a kisfiam, és most kezdek fellélegezni és ÉLVEZNI VÉGRE az anyaságot!! sajnos borzalmas volt az első 6-7 hónap, nagyon sírós volt a babám, nem aludt,állandóan fájt a hasa/foga, egy pillanatra sem lehetett letenni stb, szóval iszonyat kimerült voltam és nem igazán tudtam élvezni a várva várt babázást... én egyáltalán nem vágyom vissza ezt az időszakot, inkább örülök,hogy végre vége! :) és aggódom is, hogy majd a második babával hogy fogom újra végigcsinálni... de az még messze van, most örülök az én lassan nagyfiamnak :)
2010. máj. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Szia.Én is ugyanúgy érzek mint Te....Már én is azt hittem ez beteges,de akkor látom nem csak én vagyok így.Kicsit megnyugodtam :-))Épp holnap lesz 1 éves a kisfiam és félelmetes,hogy így eltelt ez az 1 év.Pedig nálunk sem voltak egyszerűek az első hónapok.Császárral szültem,sokat szenvedtem utánna.Szinte semmi segítségem nem volt,ráadásul a picur is rettentő hasfájós volt.De mégis hiányzik ez az időszak.Most tervezzük a kistesót,de az már nem lesz u.az.
2010. máj. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Hát az én kislányom még csak két és fél hónapos, de én már most nagyon sajnálom hogy ennyire hamar véget ért az az igazán pici korszak! A férjem szerint tiszta hülye vagyok, mert ha meglátok egy pocakos kismamát mindig azt mondom, de jó neki! Ő még most fogja átélni azt ami nálunk már elmúlt. Most váltottunk ruhaméretet és majdnem megsirattam a kinőtt ruhákat! Ne értsen félre senki, nagyon örülök hogy ilyen gyönyörűen fejlődik és nő, de nagyon hiányzik az újszülött mert olyan hamar túl lettünk rajta, hogy időm sem volt kiélvezni, pedig rengeteget sírt és sokat szenvedtünk, de mégis....
2010. máj. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!