Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ennyire hiányzik az...

Másnak is ennyire hiányzik az első korszak?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 éves lesz a napokban és valószínüleg ezért törtek rám az emlékek és az érzések :) Szinte fizikai fájdalmat érzek, annyira hiányzik az a semmihez sem fogható érzés az újszülött, pár napos babával itthon, az első hetek varázs és nehézségei :) Párom szerint ez már beteges...hát nem tudom, de komolyan nagyon vágyom vissza :) olyan pillanatok alatt elmúlt és a baba "felnőtt". úgy érzem nem tudtam kellően kiélvezni, megbecsülni azokat az időket. és már sosem élem át, mert ha lesz is másik gyerek, az nem az első... :) Vannak itt anyukák hasonló érzésekkel?
2010. máj. 19. 22:58
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Mondom, nekem is nagyon kemény volt az első pár hónap, és akkor én is csak túlélni akartam, túl lenni rajta. Hogy végre ne 2-3 óránként egyen, hogy végre legyen valami napirend szerű, ne a káosz uralja az életünket. De nekem annyiban más, hogy én így utólag mégis másként látom, és sajnálom, hogy elmúlt, hogy hagytam , hogy a nehézségek legyűrjenek és megkeserítse ezt a csodás, semmihez sem fogható, pótolhatatlan időszakot.


Köszönöm mindenkinek aki válaszolt! :)

2010. máj. 22. 07:40
 22/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ez természetes, én nem nagyon találkoztam még olyan anyukával aki (őszintén) akkor és ott élvezni tudta volna az első pár hónapot. Ugyanis az ember túl fáradt és kimerült ahhoz, hogy észrevegye a szépet, hogy megélje akkor ezt az egészet. És sajnos az agyunk sokszor az egészet törli a rossz emlékek miatt... én pl alig tudok valamire visszaemlékezni, csak annyit tudok felidézni,hogy szinte alig aludtam, mindig türelmetlen, és halálosan kimerült voltam, és a babám ÁLLANDÓAN bőgött.. szerencsés az, akinek ez az időszak "csak" 3 hónapig tart, nálunk sokkal tovább húzódott.

De majd talán a másodiknál már ügyesebbek, rutinosabbak leszünk és lesz energiánk örülni az első heteknek is!:)

2010. máj. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!