Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Átlagosan mennyit játszatok...

Átlagosan mennyit játszatok egy nap a babátokkal?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy mondjuk mennyit van el egyedül a babátok a kiságyban, vagy a játszószőnyegen, és mennyit játszatok, szórakoztatjátok átlagosan egy nap?

Egyszerűen nem tudom egyedül hagyni a babámat, maximum 5-10 percet van el, aztán ordít.Ha ébren van, akkor mindig a nagyágyra kell tenni, és beszélni hozzá, nevettetni, simogatni,különben nem marad el egyedül.De ez nem mehet így tovább, szeretném megtalálni azt a bizonyos aranyközéputat.Elhanyagolni sem szeretném, de az sem működik, hogy minden percemet vele töltsem.


2010. máj. 20. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy leteszed, hagyod magában, elsirdogál kicsit, vagy folyamatosan foglalkozol vele. az általad nevezett középút az, hogy játszol vele majd mikor ugy gondolod, ideje főzni, mosni,stb, beteszed sírni a kiságyba:( gondolom pici még a babád. Van amelyik sokkal jobban igényli a jelenlétünket, másik kevésbé. A tiéd az igénylős:) jó darabig ilyen is marad. Annyit csináltam, ha dolgom volt, hogy vittem magammal. Pihenőszékéből mindent látott. Vittem igy a konyhàba, nappaliba, fürdőt takaritani, mindenhova. Ha igy sem volt jó, akkor hagytam a munkát és csak Vele foglalkoztam, mikor aludt, csináltam a dolgom. Ilyenkor napi több órákat alszanak, az azért nem kevés idő.
2010. máj. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az igénye minden hónapban változott. Hány hónapos a babád?
2010. máj. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az enyém napszaktól függően változik, mennyit van el "egyedül". Ébred, eszik és utána kb fél órát játszik úgy, h benn vagyok a szobában, de nem vele foglalkozok, tehát egyedül van. Aztán változó a program. Van h elég ha a közelében vagyok, és pl újságot olvas velem, vagy kiviszem a konyhába nézelődni. De van h intenzíven játszok vele. Az esti órákat, és a nappali alvások előtti időszakot töltjük általában közös játékkal, egyébként ha elvan magában, hagyom h egyedül fedezze fel a világot.

7,5 hós baba anyukája

2010. máj. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mintha csak én írtam volna. Az én Babám 3,5 hónapos, és nálunk ugyanez van. A pihenőszékben én is viszem magammal, de van amikor akkor is egyfolytában bohóckodnom kell neki, meg beszélni, énekelni. Már lassan hangom sem lesz. Az alvásigénye nem olyan nagy, napközben 2-3x20-30 perc. Én tegnap már hagytam egy kicsit nyöszörögni, mert nem konkrétan sírt,hanem csak "nyekergett". A férjemmel azon nevettünk,hogy azért néha kinéz a fájdalmas képet vágó pofijával, hogy nézzük-e. :-) Amikor a férjemmel beszélgettünk, és úgy csináltunk, mintha nem foglalkoznánk vele akkor csendben volt. Az az igazság, hogy nem nagyon tudom hallgatni,ha sírdogál, és ilyenkor én is játszok vele, de hát egész nap??? Nem tudom mit lehetne csinálni. Bocsánat, hogy segíteni nem tudtam,de én is szívesen olvasnék tanácsokat erről a dologról! Kitartás! Mennyi idős a babád?
2010. máj. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia

Az én lányom 10 hónapos.Olyan 4 órát van ébren és ebből 2 órát elvan. Folyamtosan mellette vagyok és ha unatkozni kezdene, felkeltem egy játékkal a figyelmét és azzal újra elvan egy darabig.

2010. máj. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltatok:)

3 hónapos a babám, és nagyon keveset alszik.Délelőtt egy órát, meg talán délután 1-et, néha 2-őt két részletben.Ha nem alszik, és nem szopizik, akkor mindig foglalkozni kell vele.A férjem meg lassan kezd kiakadni, hogy semmit nem csinálok egész nap:(És igaza is van, de ha hagyom sírni a babát, akkor meg az a baj:(

2010. máj. 20. 11:19
 7/9 A kérdező kommentje:
És az a legrosszabb, hogy nem elég neki, hogy ott vagyok a szobába, és lát,vagy az ölemben kell lennie, vagy az ágyon kell lennem mellette,és úgy játszani vele.Próbáltam én is, hogy mindenhova vittem ahol dolgom volt, de nem marad meg a hordozóba se, sehol.A játszószőnyegen is csak akkor, ha én is ott vagyok.
2010. máj. 20. 11:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia

Utolsó vagyok. Hát nagyon nehéz helyzetben vagy.

De úgy tudom egy idő után kinövik ezt a babák.

Kitartás!!

Próbáltad már babakocsiban vinni magaddal ahol dolgod van?

Ott nincs el jobban?

2010. máj. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A fiam is ilyen volt, pici még, nagyon anyaigényes, most ez van:( szép lassan enyhül majd, nem lóg rajtad majd örökké, csak most rrzed ugy, hogy ennek nem lesz vége:) nem akarlak elszomoritani, de nálunk addig volt igy, mig el nem kezdett kúszni, azaz ő elég későn, 7 hósan kezdett helyet változtatni. Na addig volt ennyire brutál kismajom anyába lógva:) türelem!!!
2010. máj. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!