Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyhónapos a kislányom és...

Egyhónapos a kislányom és tele van a feje, arcocskája tejkiütéssel. Hogyan kezeljem, hogy gyorsan elmúljon?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem kell vele csinálni semmit, mert elmúlik magától, de olyan csúnya szegénykémnek. Szeretném ha hamar megszűnnének a pöttyök. Eddig kamillateával mosogattam napi egyszer. A sudokrém tényleg jó rá?
2008. okt. 17. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is voltak tejkiütések és igencsak csunyácska volt, mi elmentünk az ügyeletre mert nem tudtuk mi ütötte ki ennyire. Az orvos a Salicyles alkoholt mondta hogy azzal kenegesük a picura arcát ovatosan hogy a szemébe ne menjen naponta többször és használt, a sudokrémet nem probáltam. Remélem azért tudtam segiteni.

2008. okt. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a Babé omega tusfürdőt ajánlom. Kisfiam születésétől kezdve használjuk, szuper! Azért kezdtük el használni, mert nagyon száraz volt a bőre, és a gyermekorvosunk ezt ajánlotta. Aztán mikor kijöttek a kisfiamon is ezek a pöttyök, észrevettük, hogy ez a tusfürdő elmulasztja. 1-2x elmaradt a fürdés, mert átaludta, és akkor nagyon pöttyös volt, de a Babé 2 nap alatt eltüntette.

Gyógyszertárban lehet beszerezni, 2500 Ft körül van, de sokáig elég. (Kb. 10 hétig használtunk egy tubust, de a férjem rengeteget tett a vízbe.)

2008. okt. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kenjem be az egész arcát salyciles alkohollal? Nem szárítja az nagyon ki a bőrét? És nem marja?
2008. okt. 17. 10:57
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem volt nálunk ilyen probléma, persze nem hónapokig kell kenni néhány nap szünetet kell tartani.
2008. okt. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok!

Nem szabad sokat rákenni az arcára egy fülpiszkáló végével itass fel egy keveset és csak a kiütéseket kend be egy kicsit, mivel alkoholos igy száritani fogja egy kicsit. Nekünk ez használt.

2008. okt. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kamillatea, ha nem javul, akkor Sudocrem!
2008. okt. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk azt ajánlotta a doki néni, hogy 70 % gyógyszertári alkohollal átitatott pamaccsal töröljük át az arcát, majd tegyünk egy kis púdert rá. Hihetetlen, de bevált. Bár zárójelbe téve bevallom, legelőször magamon próbáltam ki az alkoholos kenegetést. :-)
2008. okt. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk a védőnő írt tejkiütésre A-vitaminos krémet, amolyan gyógyszertári készítésűt, aminek nincs neve. Nálunk bevált!

2008. okt. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!