Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött kisfiúk pelenkázása...

Újszülött kisfiúk pelenkázása közben mit szabad és mit nem?

Figyelt kérdés
Kukit is be kell kenni?Kukit kell húzogatni?Hogyan kell pelenkát cserélni?Hogyan kell a pelust ráadni?A kórházban sajnos nem mutatták meg:(

2017. jún. 30. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem a kórházban hogy nem pelenkáztad, nem veled volt a baba?

Védőnő gyerekorvos nem megy ki, ők is meg tudják mutatni.

Ezt igy nehéz elmondani, nézz róla neten videót.

2017. jún. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
6%

Kukit is bele kell tenni? :D

Ez komoly? Szerinted a kukinak kint kell maradnia? :D

2017. jún. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

#2 - top félreolvasás :D

Igaz nekem lányom van, most várom a fiút, de nem kell a kukit bekenni, úgy tudom húzogatni se kell állandóan max. fürcsinél néha egy picit (bár ebbe még nem láttam egyforma véleményt). Szóval ha kaki van popsira kenőcs és van aki kicsit megigazítja valamelyik irányba a kukit (barátnőm így csinálta mert másképpen felfele kifolyt neki a pisis) aztán rá a pelus.

2017. jún. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Juj, bocs... Tényleg félreolvastam! :O

Már azt hittem kamu kérdés! Ezer bocsi! :/


A kukit nem kell bekenni. Húzogatni sem kell. Esetleg fürdésnél, de erről megoszlanak a vélemények (egyesek szerint békén kell hagyni).

Pelenkacsere: leveszed a használtat, ráadod az újat.

Ráadni: a popsija alá kerül a ragasztószalagos rész, azt kihajtod, rá a babára és elől meg ráhajtod. Közben popsitörlővel megtörlöd alaposan.

Krémezni én csak akkor krémeztem, ha piros, de nem vastagon, csak vékonyan szabad!

Nézz meg inkább tényleg egy videót.

De miért nem kérdeztél rá a kórházban? :O

2017. jún. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2017. jún. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól írják a többiek. Én minden pelenkázásnál bekentem a popsiját, a zacsit csak akkor kell, ha piros, a kukit nem kell. Huzogatni, úgy tudom, a jelen vélemények szerint nem kell az első időben, ezt a védőnővel beszéld meg. Arra figyelj, hogy a kukija lefelé álljon, mikor rárakod a pelenkát, különben kipisil belőle.
2017. jún. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha tud szép ívben pisilni akkor nem szabad piszkálni a kukit! Ha viszont nem így

van, akkor orvosnak meg kell mutatni. És nem, nem szabad húzogatni mert repedhet, begyulladhat. Nekem azt mondta a doki, hogy majd idővel "meglazul" és akkor könnyen lehet majd a bőrt mozgatni HA kellene.

2017. jún. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!