Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan név ami tetszik, de...

Van olyan név ami tetszik, de nem adnad a gyerekednek?

Figyelt kérdés
Indok is jöhet.

2017. júl. 3. 20:16
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Luca: Így hívták a kutyánkat, én nem akartam ember nevet adni neki, de nem sok beleszólásom volt, mert csak 8 éves voltam mikor hozzánk került.

Viktória: Nagyon tetszik, de Vikiként már nem, és nem szeretnek olyan nevet ami hosszú de nem becézhető.

Bence: Szintén nagyon tetszik, de angolul nem használható könnyen, a mi családunkban viszont ez egy alapvető szempont.

Kinga: Régebben tetszett, mostanra már nem adnám. A vezetéknévhez sem illik, ezért elvetettem.

2017. júl. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes, hogy sokan féltek attól, hogy majd gúnyolni fogják az idegen hangzású neve miatt a gyereket. Egy gyereknek szerintem minden név új és idegen hangzású lesz. Ha egy felnőtt meg emiatt gúnyolna egy gyereket az szégyen a "felnőtt" emberre nézve.

Amúgy megfigyelhető, hogy mivel ide-oda lehet már utazgatni, sokkal gyakoribb a külföldiesebb névadás. Ami szerintem, ha befogadó az ember a külföldi dolgok irányában akkor nem gond. ÉS mivel szerintem sokan eljárnak különböző külföldi üzletekbe vásárolni és megveszik a többi nemzet ételeit is, nem értem miért baj, ha a névadás is nemzetközibb lesz.

Hogy a kérdésre válaszoljak én csak azt nem adnám, ami van a családban vagy a közvetlen ismerőseim között.

2017. júl. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy név van, ami nem lesz majd gyermekem neve, pedig megőrülök érte, az a Hedvig. Egyrészt sokan a mai napig nem tudják, hogy ez női név. Másrészt a párom kézzel-lábbal tiltakozik ellene. Pedig még a vezetéknévhez is jo lenne.
2017. júl. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!