Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves baba napirend?

1,5 éves baba napirend?

Figyelt kérdés
Hányszor és mit eszik?Mennyit és mikor alszik?Miket játszik?Beszél már?És ha igen akkor milyen szavakat mond?Milyen a természete?PL: sírós,nyugodt,csendes,izgő-mozgó,állandóan futkorászna?Szopizik még?stb...

2017. júl. 4. 18:35
 1/1 anonim ***** válasza:

A fiam 17 hónapos, szóval még csak augusztus elején lesz 1.5 éves. Amúgy reggel 6 körül kel, rögtön mondja hogy hamma és menni kell a konyhába megenni a szokásos natúr dm gyerekmüzliét tejjel. Utána 'felébreszjük' együtt a férjemet és mikor mi is reggelizünk akkor általában még eszik pár falatot a sajtos vagy lekváros kenyeremből, inni vagy vizet vagy tejet iszik. Délelőtt játszunk, sétálunk, bevásárolunk és közben eszik gyümölcsöt(alma, banán, szőlő, eper, málna, körte), dm-es gyerekkekszet, vagy perecet, vagy még egy negyed zsömlét. Inni csak vizet kap. Sokszor dobja a földre a kaját még és inkább engem etetne mikor kanalat adok a kezébe, vagy csak játszik az evőeszközzel.

Ha már de.11-kor fáradt akkor még ebéd előtt leteszem aludni, ha bírja délig akkor először ebéd és utána alvás. Általában 1.5-2 órát alszik, de néha előfordul hogy harmat. Az ebéd és a vacsora is általában meleg kaja, ma mondjuk a vacsora szedvics volt paradicsommal. Tartok itthon még mindig üveges bébikaját és ebédre általában azt eszi, vacsorára főzök és azt esszük mind. Délután is eszik gyümölcsöt vagy ha út közben vagyunk akkor van nálam ilyen kis tasakos gyümölcspüré (erre eredetileg nem akartam hogy rászokjon de imádja), eszik néha puffasztott kölest, vagy almás puffasztott rizstallért is. A vacsora 6 és fél 7 között van, előtte a férjem még kiviszi sétálni vagy a játszótérre. Éves után még picit játszunk/olvasunk, fürdés és kap 2 dl Hipp gyerektejet. Utána alvás...7 és 8 között szokott elaludni. 15 hónapos koráig szoptattam.

Nagyon sok állathangot tud utánozni, kb 20 szót mond ki rendesen, és egy párat pedig rövidítve. Ezek közül a nagyobbik része magyar (pl. baba, cici, cica, hamma, csüccs, kaka, picő=cipő, ana =anya, apa=lámpa, kulcs, hita =hinta) és a többi német mi t pl. Papa, Ball,

Teich, bitte, ai-ai =simi-simi (férjem német), mindkét nyelven érti ha beszélünk hozzá, testrészeit meg tudja mutatni stb. Sok kézjelet is használ ami úgy alakult ki hogy próbáltuk neki illusztrálni hogy pl betonkeverő mit csinál, légkalapács, daru stb.

Amik lekötik: könyvek bármilyen mennyiségben, matatófal, labdák, próbálkozik a formák megfelelő lyukba dobásával, ilyen ikeás 'gyöngy hullámvasútra' állt most nagyon rá, kisautó, golyópálya, mágneses könyvek különböző témákban, homokozni szeret,és szereti a zenélős kütyüket is nyomkodni, ha olyan helyen vagyunk ahol van játékkonyha akkor abból ki-be pakol, vagy egy játék orvosi készlete amivel gyakoroltuk hogy mi történik a gyerekorvosnál (és végre a vizsgálat alatt nem sír csak az oltásnál), hintaló is kedvenc. Sokat mondókázunk és éneklünk. A férjem bújócskázik is vele.

Amúgy az utóbbi időben nagyon bújós lett, de sokat szaladgál és mászik mindenre fel. Alapból elég türelmetlen és még nem érti hogy ha mondjuk neki hogy mindjárt akkor az tényleg nagyon hamar megtörténik, ha nem rögtön válaszolunk neki hogy éppen mire mutat a könyvében akkor egyre hangosabban jelzi, hogy figyeljünk már oda. Nagyon el tud keseredni mikor nem az történik amit szeretne, vagy valamit abba kell hagyni, rögtön megindulnak a könnyei.

Imádja a társaságot és nem fél az idegenektől, de megijedni azért szokott persze váratlan helyzetekben. Gyerektársaságban se szokott gond lenni, nem durva és nem veszi el (gyakran) más játékát, sokat figyeli a többi gyereket.

Mellettem alszik és az elalvással soha nem volt gond, de sokáig tartott, hogy átaludja az éjszakát, mostanában ez szerencsére egész jól megy, max én vagyok fent mert körbejárja az ágyat álmában és kitúr, vagy épp félálomban az arcomat birizgálja. Most jön amúgy a 12. foga (az első kibújt még mielőtt a 4. hónapot betöltötte volna).

Ennyi jutott eszembe...

2017. júl. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!