Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnék lazítani?

Hogyan tudnék lazítani?

Figyelt kérdés

Naphosszat kettesben vagyunk az egy évesemmel, mióta megszületett.

Apja este 8-9 után ér haza munkából, reggel korán megy, anyósomék felénk se szagolnak, én családom messze lakik.

Próbáltam barátkozni (nemrég élek a városban), de már minden anyuka barátos, mindig csak mondják, hogy majd keresnek, ha lesz idejük... elvileg pedig bírnak, csak idejük nincs ránk... úgy vagyok vele, többször már nem keresek senkit, kezd ciki lenni.


Szóval ketten vagyunk egy nem egyszerű eset gyerekkel, akit senkire sincs rábízni, míg 5 percet elvonulnék akármit egyedül csinálni.

Közben meg azt hallgatom, ki hogyan megy el koncertre 3 gyerek mellett meg hasonlók.


Ne értsetek félre, nekem nem teher ez és nem vàgyom koncertre és mégcsak arra sem, hogy más vigyázzon a gyerekre... de azért több mint egy év után egy pici külön programra vágyom.


Általában tele vagyok energiával, de ma nem. Ma szar napom van... reggel 8-kor a második kávémat ittam, mert a tíz éjszakai ébredéstől olyan fáradt voltam, vagyok

... azon gondolkozom, szar anya vagyok-e, hogy ilyeneken gondolkozom... hogy szeretnék kis időt magamra.


Hogyan tudnék kicsit kikapcsolódni?


2017. júl. 5. 10:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én a helyedben vonatra ülnék és elvinném a gyerkőcöt a szüleidhez. Például hétvégére. A pároddal pedig kitaláltok valamilyen programot, akár több naposat, hogy kizökkenjetek a hétköznapokból.

Vagy ketten elviszitek és onnan indultok valahova vagy kérd meg a szüleid, hogy jöjjenek el érte és akkor kirándulnak is egyet. Vagy távolabb élnek ehhez?


A délutáni alvásai hosszúak? Lenne időd mondjuk 1-2 órára kiülni a teraszra/erkélyre/ablakba? Olvasni, virágot ültetni bármit.. Én csak ezekben az időkben tudok olyanokat csinálni, amik feltöltenek.


Egyáltalán nem érzem azt, hogy szaranya lennél. Gondolom emiatt is van szükséged a hozzászólókra. Legyél erős és lásd meg a lehetőségeket. Gyerek mellett úgy, hogy nem más vigyáz rá, nehéz kikapcsolni. Mondjuk mi számít kikapcsolásnak? Nekem már az kikapcsolás, ha elmegyünk sétálni, alszik és én le tudok ülni egy padra csendben ücsörögve. De ez mindenkinél más. Hát igen, kreatívnak kell lenni.


Akik elmennek ide-oda gyerek mellől, azoknak van segítsége. Ha Te nem kapsz, akkor neked kell találnod: Pl a szüleid, ha elérhetőek. Egy vonat út tényleg tud izgalmas lenni egy 1 évesnek. Csak kell pár játék is :D

2017. júl. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egyéves gyerekkel szerintem már lehet jönni-menni!

Simán vonatozzatok le anyudékhoz, ők boldogok lesznek,hogy picit ott vagytok, te meg el tudsz menni vásárolni, sétálni.

És ne gondold azt,hogy rossz anya vagy, mert nem vagy az.

NŐ vagy, és anya. Ennyi az egész.

Mikor az én kislányom ennyi idős volt, akkor fél évente egy-egy hetet a nagyszülőknél töltöttünk. Én is vártam, és a kislányom is.

Érezik ám a gyerekek, hogy az anyukájuk mikor nem "lerágott csont"

Kitartást Neked!

2017. júl. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 jafnrétti ***** válasza:

Itt a nyár, mi lenne, ha hazalátogatnátok a szüleidhez, amikor a férjed is szabadságon van? Akár csak 2-3 éjszakára ha ott maradtok, már az is sokat számít. Anyukáddal megbeszélni, hogy ha elaludt a kicsi, akkor ti elmennétek pár órára, akár táncolni, étterembe, vagy csak sétálni egy jót.

De szerintem ezt havi egy-egy hétvégén ugyanígy megcsinálhatod, vagy mind a hárman, vagy csak te a babával.

2017. júl. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én fognám a gyereket és elmennék vele strandra, vagy kirándulni.

Menjetek el a szüleidhez pár napra, akkor kicsit mentesülsz. Ha hétvégén a férjed otthon van, akkor menj el egy kicsit egyedül csavarogni.

2017. júl. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sajnos túl messze laknak és itt nincs vonat állomás... több átszállással busszal tudnánk zötykölődni. Még egy normális strand sincs. Mikor alszik, takarítok, de ügy fél óránként hívogat, hogy altassam vissza.
2017. júl. 5. 13:23
 6/13 anonim ***** válasza:
Van lehetőséged biciklizni? Én most kaptam rá. Felültetem a babám és megyünk. Jól kiszellőzik a fejem és a gyerek is nagyon élvezi. Nagyon feltölt.
2017. júl. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Anyukád esetleg nem tud eljönni hozzátok pár napra?
2017. júl. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Sajnos túl messze laknak és itt nincs vonat állomás... több átszállással busszal tudnánk zötykölődni."


Nem akarasnak nyoges a vege ...


En mindig megyek a kicsivel.

Nalunk nincs apa, nincs semmi rokon 2500 km -en belul, kis faluban elek kulfoldon.

De nem itt sajnaltatom magam, talald fel magad !

Nyugodtan raernel pl jogsit csinalni, hogy ne kelljenbuszon zotykolodni.

2017. júl. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Van jogsim, ez még nem jelenti, hogy férjem elenged ilyen hosszú útra minket kettesben.

A biciklizés jó ötlet, este kipróbàlom.

2017. júl. 5. 14:11
 10/13 anonim ***** válasza:

Bp-debrecent teszem meg havonta 1x minimum 4 eves es 1 evessel, igy volt ez 1 honapos korukba is...

Nincs olyan, hogy a ferjem nem enged valamit nekem, tarsak vagyunk nem alarendeltje...


Vagy mesz vagy ne nyafogj...


Fogadj bebiszittyot az is megoldas lehet

2017. júl. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!