Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fájni fog a babám hasa hogy...

Fájni fog a babám hasa hogy ha tápszert, anyatejet és pürét is kap egy nap?

Figyelt kérdés
5 hónapos a babám és eddig gond nélkül szoptattam de 3 hete vettem észre hogy egyre vizesebb a tejem és kevesebb is termelődik vissza pedig az életvitelemen semmi sem változott a bébim is ugyan úgy szopizik mint eddig. Most már nagyon vizes a tejem szinte átlátszó nem lakik jól tőle és adok neki pótlásként tápszert de elkezdtem egykét napja a pürét is. Eddig csak anyatej+püré volt most viszont már tápszerre is szükség van attól félek hogy a 3 együtt nem fér össze félek fájni fog így a hasa, talán hagynom kéne a püréket egyenlőre?Tapasztalatokra lennék kíváncsi tanácstalan vagyok :( (a védőnőm szabin van nem tudok beszélni vele)

2017. júl. 5. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
39%

6 hónapos koráig elég neki az anyatej és a tápszer, nem kellenek a pürék. Ha simán anyatejes lenne, akkor is korai lenne, bár tudom sokan elkezdik, és a védőnők is erőltetik.


A WHO ajánlása a hozzátápláláshoz a 6 hónapos kor.

2017. júl. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jo esellyel fel fog fujodni ettol a kombotol.
2017. júl. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 jafnrétti ***** válasza:
61%

Egyelőre a helyedben inkább a tejjel foglalkoznék. Olyan nincs, hogy túl vizes tej. Ha nem lakik jól, akkor talán növekedési ugrás van, és gyakrabban kell mellre tenned pár napig, ez fogja leginkább bebikázni a tejtermelésedet. A tej összetétele pedig egy szoptatás alatt is változik, és a nap során is. Ha úgy látod, hogy a babád csak a hígabb első tejet szívja ki, akkor ritkábban válts mellet, úgy eljut a hátsó, zsíros tejhez is.

A hozzátáplálással pláne várnék még, egyrészt még egy hónapig amúgy is ráér, másrészt ha mással kínálod a babádat anyatej helyett, akkor a mellet kevesebb inger éri, így kevesebb is lesz a tej.

Ha öt hónapig ment a szoptatás gond nélkül, akkor ki van zárva, hogy most egyik napról a másikra elromoljon valami :) Hívj fel egy szoptatási tanácsadót szerintem, ő fog tudni neked okosat mondani erre, és nem fog kelleni a tápszer.

2017. júl. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem köszönöm :)
2017. júl. 8. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!