Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi pürét adhatok egyszerre...

Mennyi pürét adhatok egyszerre a babának?

Figyelt kérdés
4 hónapos babámnak szeretném elkezdeni a hozzátáplálást. Már adtam neki pürét 2szer, elsőre kiköpte másodszorra meg csak úgy falta. Nagyon sokat meg tudna enni de hallottam olyat hogy egy anyuka annyit adott a babájának amennyit elfogadott és begörcsölt utána a hasa és kórházban kötöttek ki...Szóval hány grammot adhatok neki kb?

2017. júl. 7. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én babám 4 hónaposan kb. fél bébiételes üveggel evett egy evésre. Volt hogy többet is. Olyan 90-120 g-ot talán.
2017. júl. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igaz mi 5 hónaposan kezdtük, de harmadik alkalommal már egy egész almát megevett pürésítve. Az több mint 5-10 kanál biztosan. Amúgy az elején én is óvatos voltam, de ha látod, hogy nem reagál rosszul, nem fáj a hasa, jól tud kakilni, akkor szerintem adhatsz amennyit elfogad.

Sokszor azt hiszem, hogy végtelen a fiam étvágya, de aztán találkoztam a "nem kérek többet" fintorral és kiköpéssel. Szóval figyelj rá, látni fogod :)

Amúgy biztosan van rossz reakció, mint amit írtál is, de ezt úgy tudom elképzelni, hogy az első napokban kapott hirtelen sokat, amikor még nem tanulta meg a gyomra az új ételt. De nem vagyok orvos.

2017. júl. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fokozatosság a lényeg. Új ételből elsőre csak pár kanállal, ezután fokozatosan növelve az adagot. Pont a leírt példa miatt, ha egy étel gondot okoz nem mindegy, hogy mennyit evett belőle hirtelen.
2017. júl. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én egyből 1 üveggel adtam neki mindenből,de ha nagyon ízlett neki kapott még egyet.
2017. júl. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :)

második evésnél az én babám is megevett kb fél üveg pürét és nem fájt a hasa :) figyelek rá és fokozatosan adom neki én is erre jutottam :)

2017. júl. 7. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!