Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 7hónapos babának mennyi...

Egy 7hónapos babának mennyi plusz folyadékra van szüksége?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősőm nagyon felidegesített:S Azt mondta napi 1-1,5litert meg kéne innia, merthogy amikor az ő gyereke kórházba került ott azt mondták neki ez kevés! Az én kislányom nagyon max 1decit iszik meg naponta.igazat megvalva nem is akarok neki többet adni mert az meg az evés rovására megy
2010. máj. 21. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Én egy védőnő könyvében olvastam, hogy ha már kap mást is anyatej/tápszeren kívül, evés után meg kell kínálni, lehetőleg vízzel. Ha gondolod átküldöm a könyvet.
2010. máj. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1. 1,5 liter??? Hmmm. Egy ekkora gyomorba??? Kínálgasd fél óránként, ha szomjas, inni fog. És ez is egyedi, ki mennyit iszik. Ha nem kell neki, nem tudod beletuszkolni, ha szomjas, akkor meg úgy is iszik ha kínálgatod. Kisfiam kb 150ml teát iszik egy nap. És már bevezettem a szilárd étkezést.
2010. máj. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, ha ennyit iszik egy kisbaba, akkor mennyit pisil tőle... Felesleges ennyi folyadékot adni neki, ez szinte egy felnőtt nap mennyisége. Étkezések után célszerű megkínálni vízzel, ha éri, elfogadja.
2010. máj. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát ez az...ezért nem értem én se..egy felnőtt ember iszik kb ennyit...de most egy hülyével nem állok le vitatkozni. Én is megszoktam kínálni, iszik is amennyi kell neki. na de ennyi..többet ha akarnék se tudok letuszkolni neki.
2010. máj. 21. 13:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ennek nagyon utánajártam, kérdeztemm annak idején és mindenhol abba botlottam, hogy 100-120 ml testsúlykilogrammonként az össz folyadék mennyiség, amit meg kell innia egy gyereknek.

Tehát egy 10 kilós gyereknek a minimum bevitele az egy liter, de ebbe beletartozik minden folyadék, bár a védőnőm szerint a gyümölcspüré és a főzelék is.

Mindenképp vízzel vagy nagyon felhigított gyümölcslével érdemes kínálni ha a víz nem megy és akkor az nem megy az étkezések rovására.

Az én majdnem 14 kilós 2 éves fiam iszik az ismeretségi körünkben a legtöbbet (mindenki kérdezi, hogy hogyan tudok ennyit itatni vele) és ő sem issza meg a másfél litert!

2010. máj. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is pont most beszélgettem erről a védőnővel! És ő is ezt mondta, hogy 1 liter lenne a minimum folyadékbevitel és az én babáim sem isznak meg naponta 1 dl-nél többet. Egyszerűen nem kell nekik semmi, pedig sokszor kínálgatom őket. De aztán megnyugtatott, hogy ebbe tényleg minden beleszámít,a tápszer, a főzelékben lévő vízmennyiség, a gyümölcslé stb. Szóval ha így nézzük kb megvan az egy liter. Mert persze vizet ők nem akarnak inni, de tápszert?!
2010. máj. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!