Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elálló fül kérdés babáknál....

Elálló fül kérdés babáknál. Szokott utólag igazodni?

Figyelt kérdés

Fiamnak a füle felső része eláll a fejétől. Igazából olyan, mintha csak puha lenne és mivel még nincs tartása, a súlya oldalra billenti. A füle alsó része a fejéhez igazodik és igazából fekve nem is látszik elállónak.

Vajon ez a függőleges tartásban lekonyulás végül elálló füleket eredményez?

Volt másnál így? Később igazodott?

Segítség: [link]



2017. júl. 13. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog igazodni, keményedni. Nekem 32 évesen is puha a fülem, ilyen fajta, a férjem nevet rajta, meg a fodrász is mondta már, hogy milyen lágy a porc. Azért egy fülnek nincs akkora súlya, hogy a függőlegességtől álljon el. :) Ilyen és kész. Az én kisfiamnak is kis fura füle volt születéskor, azt hittem, "elfeküdte" a méhben és majd rásimul a fejére, de nem. Másfél évesen is olyan a formája.


Sógoromék kislányának is elálló füle van, az volt neki babakorában is, meg most tizenévesen is. Pántok, leszorítás nem segítenek, mert a fül formája, állása 100%-ban genetika.

2017. júl. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Furcsállom, mert egyikünk családjában sincs elállófülű..

Hát akkor valamelyik ősi felmenő átadhatta :D

2017. júl. 13. 11:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Keresztlanyom 3eves.Nagyon szép pici fulekkel született.Aztan elkezdtek neki elállni,méghozzá nem kicsit és most már megint szép neki.Szerintem ahogy nől,úgy fog alakulni.
2017. júl. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Valóban nincs értelme lekötni a füleket, saját példámból tudom. Gyerekkoromban mindent megpróbáltam, hogy lelapuljanak a füleim, de semmi eredménye nem lett. Felnőttként aztán fülplasztikával helyrehozták és most teljesen rendben. Ha majd gond lenne a kisfiú füle miatt az iskolában, érdemes a tanítási szünetben korrigáltatni (persze, ha ő is akarja). Sajnos az én szüleim akkoriban ezt nem tették meg, így sok csúfolódásnak voltam kitéve. De egyelőre önöknél nincs ilyen veszély.
2017. júl. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, engem nem zavarna. Sokkal inkább érdekel amiatt, hogy iskolás korban fogják-e csúfolni. Engem csúfoltak más miatt és tudom milyen kárt tud okozni az önbecsülésben..

Nem szeretném ha átesne ezen. De akkor még bármi lehet.

2017. júl. 13. 13:44
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha valakit csúfolni akarnak a kis genyók, azon találnak fogást. Nekem mindig is elálló fülem volt, de nem azon csúfolódtak, hanem hogy magas és vékony voltam.

Amúgy meg lehet később nem lesz ilyen feltűnő ahogyan hozzánő a feje.

2017. júl. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyon édes kis fül van a linkelt képen, ezt a fajta formát nem lehet és nem is kell korrigálni. Akárkinél kijöhet, akkor is, ha nincs a szülőknél, nagyszülőknél ilyen, hisz a rengeteg öröklött jegy mellett van sok-sok teljesen új, ami csak akkor fordul elő előszőr. Csúfolódni meg bármin lehet, ezen fölösleges is pörögni, ha valakin "fogást" akarnak találni a gyerkek, akkor fognak akkor is, ha tökéletes. Elegendő önbizalommal rendelkező, kiegyensúlyozott, boldog családból jövő gyerket nem fog érdekelni túlzottan az ideig-óráig tartó cukkolás, ha meg lepereg róla, ráun a siserehad. de mondom, ez a fül egyáltalán nem szokatlan és nem is furcsa, vagy elálló, valószínűleg nem tűnik fel seninek különösebben, csak annak, aki direkt erre figyel.
2017. júl. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Igazodott végül a fülecskéje? :)
2023. júl. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: Jó kérdés, hiszen már 6 év eltelt 🙂 (#4-es vagyok)
2023. júl. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jézusom igen. Én vagyok a kérdés írója, csak új fiókom lett..

Megmaradt neki a jellegzetes formája, de nem vészes. Aki akarja úgyis csúfolja majd. Én már észre sem veszem, hogy eláll a felső része 🙈 A haján sok múlik, ha nagyon rövid akkor szembetűnőbb. Eddig senki nem bántotta miatta.

2023. júl. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!