Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek hány hónaposan ült fel...

Kinek hány hónaposan ült fel és ült teljesen egyedül, támasztás nélkül a babája? Hány hónapos korukig kell felülniük és segítség nélkül ülniük?

Figyelt kérdés
7 hónapos a kislányom, átfordul hasról hátra és fordítva, kúszik, és négykézláb rugózik előre-hátra. Viszont még nem ült fel (sok portálon olvasom, hogy 7 hónaposan már felülnek a babák). Szóval a kérdésem, hogy max. hány hónapos koráig kell felülniük a babáknak a nagykönyv szerint (mindenhol mást írnak), és hány hós kortól kell támasztás nélkül egyedül ülniük?

2017. júl. 14. 19:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nagyon tàg az egeszseges intervallum, ne aggodj.

Nekunk az egyk mar hat honaposan ult a masik meg 10. Mindketto makk egeszsegess.

Ez a tema ennyi, nincs benne tobb ;)

2017. júl. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A lányom 8, a fiam 10 hónapos korától tudott kapaszkodás nélkül ülni, de már nem emlékszem hogy kapaszkodva mikor kezdték
2017. júl. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 babyboom567 ***** válasza:
55%

Kedves Kérdező!

Ne aggódj,én kisfiam már mászik, meg felállt, magától áll az ágynál kapaszkodva, de még nem ül.Kolléganőm unokája meg 5 hósan ült,6hósan felállt kiságyban, viszont még nem kúszik-mászik.Keresztfiam is hamarabb járt kapaszkodva,mint mászott volna.

2017. júl. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 babyboom567 ***** válasza:
3-as voltam 7 hós a kisfiam.
2017. júl. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A Deveny Alapitvanynak van egy nagyon jo tajekoztato fuzete a csecsemok mozgasfejlodeserol.


[link]

2017. júl. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az egyém most ül stabilan pár napja, holnap lesz 8 hónapos. Kúszni nem kúszik szabályosan, viszont térdelésből ügyesen kiül.
2017. júl. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem anno 11 honapot mondtak. Az elso fiam nem szabalyosan ult, hanem beult a ket sarka koze, ezert volt nalunk ez tema.

Amugy az egyik fiam 7 honaposan maszasbol ult ki, a masik 8 honaposan allasbol ulte le (nala volt egy kemeny honap, mert 7 honapos koratol allt, viszont egy honap mulva tanult meg csak belole leulni.) A lanyom 9 honapos es meg nem ul.

2017. júl. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

11 hónapos korig a többség felül, és 13 hónap után számít megkésettnek.


Kislányom gyengébb izomzattal született, így nagyon benne voltunk a témában. Ő kerek 13 hónaposan tanult meg.

2017. júl. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
9 hónaposan ült fel. 1 évesen állt, 14 hósan kezdett járni. Nem ültettem,nem fogtam a kezét,szépen kivártam,míg magától rájön. Most már 16 hós,szépen megy. Lány.
2017. júl. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyobbik lányom 9 hónapos volt, mikor magától felült, mászni is akkor kezdett.

A kicsi 4 napja ült fel először magától, 10 és fél hónapos.

(Nálunk ez azért téma most, mert kellett vinnem fejlesztésre, mivel jóformán 10 hónapos koráig semmit nem csinált. Hasra fordulni SEM tudott, kb 3 hete kezdte el azt is, most kúszik előre, és felnyomja magát 4kézláb, de még nem mászik. Azt mondták, így is felzárkózott, laza 3 hét alatt.)

2017. júl. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!