Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3-4 hetes babákkal kinek mi...

3-4 hetes babákkal kinek mi (volt) a tapasztalata?

Figyelt kérdés
A kislányom pár nap múlva 4 hetes lesz (36. hétre született). Kíváncsi lennék, ilyen korú babával ki miket tapasztal vagy tapasztalt. Eddig (lekopogom!) nagyon jó kisbaba. Nyugis, alvós, elégedett. Viszont tegnap eléggé megijesztgettek, hogy várjak csak 1 vagy 2 hetet és meg fogok bolondulni is mellette. Mondjuk az illető babája pont hasfájós. Nektek mi a véleményetek erről? Anyatejes egyébként. És az mennyire természetes, hogy ugyan a 3 kilót nem éri el, de olyan erő van benne, hogy magától emelgeti a fejét, kúszik az ágyon hasalva vagy hasonlók. Valahogy én sokkal gyengébbnek és védtelenebbnek képzeltem egy ekkora babát. Nyűglődni ugyan szokott mikor felébred, de a sírás az már akkor jön elő, amikor nagy a baj, vagyis nagyon éhes és felidegesíti magát, hogy hol a tejcsi. :) Mivel nincs babás barátnőm, így jó lenne olvasni pár dolgot itt. Köszönöm.
2017. júl. 15. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű a hasfájás. Egyik gyerekemnek se fájt a hasa soha. A kicsi 36 hétre született, és ő is jó baba volt, nem kellett tőle megbolondulni. Az inkább később jött el, amikor volt egy lábán alig álló másfél éves, egy dackorszakos 3 és fél éves, meg egy csendes, szelíd így aztán óhatatlanul elhanyagolt 6 éves. :D
2017. júl. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A babák többsége nyűgös és igényli az anyukáját, mások viszont önállóbbak, nyugodtabbak.

Az, hogy azt mondják óóóó várjál csak, ők az első kategóriába tartoztak, de ez nem jelenti azt, hogy nálatok is nyűgösök lesznek a napok...

Minket is ijesztgettek, hogy ó majd úgysem fogtok aludni, ó majd lesz ám sírás meg nem alvás, ó majd ez vagy az.. Erre majdnem 7 hónaposan még mindig végig alussza az éjszakát 2 hónapos kora óta, nem sír fölöslegesen, "szól" ha fáradt és alszik, elvan egyedül, stb stb.


Szóval ezt ne vedd készpénznek. Mások rosszul élték meg, vagy csak szimplán burkoltan panaszkodnak. Attól még nektek lehet jó :D


Egy a fontos: amíg a baba jókedvű, láthatóan nyugodt, hónapról hónapra nő a súlya, akkor nincsen gondja :) Ne a számokat nézd!

2017. júl. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom se volt hasfájós. Nálunk más gondok voltak, ő pont hogy nem emelgette a fejét, sőt, szopni se tudott így gyógytornára jártunk pár hónapig. Úgyhogy én a fejés-tápszerkeverés-órákig tartó fájdalmas szoptatás körforgásában pörögtem, miközben majd összeestem a fáradtságtól. Ha hasfájós is lett volna, akkor szerintem tuti, hogy megzizzenek.

De a mi esetünk azért ritkább. A gyerekek nem egyformák, úgyhogy nem kell figyelembe venni az ijesztegetéseket. Nem biztos, hogy hasfájós lesz a picúr. Jó babázást!

2017. júl. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
Kislányom 8 hetes. Nagyon jó baba. Nappal ébren van, de tudok mellette mindent csinálni. Most épp kint voltam a kertben, a jó levegő elnyomta. Én 3 óránként etetem, mert tápszeres és nem lehet túladagolni. Ha nagyon nyűgös, ringatom egy kicsit, kap vizet/teát, meg cumit. Frontokra érzékeny, de amúgy nincs vele baj. Egyszer volt hasfájós napunk illetve mikor anyukámnál volt és túletette, na utána nem bírtunk vele. 120 mlket eszik 3 óránként, 4600 gramm volt múlt héten. Most fogja megkapni a védőoltásokat, de nincsen vakcina a gyerekorvosnál. Nem érkezett. Ha kivisszük a kertbe, azt nagyon szereti, a jó levegő elnyomja. Addig én tudok pihenni a kertben vagy kapálni (most bejöttünk, mert még ebédet kell készítenem.) Engem is rémisztgettek, hogy na várjam majd ki a végét! Én úgy vagyok vele, hogy az én babám, én tudom, milyen! Engem azért se szeretnek a babás anyuka ismerőseim, mert 15-20 perceket foglalkozok aktívan vele, utána viszem magammal vagy fekszik mellettem az ágyban vagy alszik a medence mellett. Azért sem szeretnek, mert 3 óránként etetem, azt kell mondjam, nem én állítottam be így, hanem a kisbabám. Mint az óramű. Azért sem szeretnek, mert esténként nem ringatom órákig. Az elején ezt csináltam, aztán "meguntam", olvastam, hogy minden szoktatás kérdése. Hozzászoktattam ahhoz, hogy magától aludjon el. 7-kor fürcsi, eszik, alszik. Fél 3-ig. Húsz percet fent vagyok vele, aztán alszik tovább. Az a tapasztalatom, hogy azok az anyukák fújnak rám, akiknek nem ilyen nyugodt a babája. De most mit csináljak? A falnak menni nem fogok, ilyen babát kaptam.
2017. júl. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tetszik #4.-es válaszoló, amit írtál. Hogy sok dolog szoktatás kérdése. Én nem akarom például kézbe szoktatni. Szeretném mellette azért a dolgomat is végezni itthon. Nem ringatom esténként, és remélem ez így is marad. Tudnia kell egyedül elaludni. Pont ezért nem rakom be magam mellé vagy közénk se (sok ismerős igen, aztán nem tudják visszaszoktatni). Arra való a kiságya. Attól ugyanúgy szeretem, törődök vele, ellátom, de nem babusgatom, mert utána le se fogom tudni tenni, attól félek.
2017. júl. 15. 10:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Emlékszem, első gyereknél megkaptuk a rokonoktól, hogy nem úgy nézünk ki, mint akiknek kisbabájuk van. :D Evett, aludt, 3 óránként kelt éjjel, így aztán ha 3 részletben is, de 9 órát aludtunk mi is apjával, és víg volt a világ. :) Aztán jött a második, aki a kezdetektől utálta, ha altatják. Ha ringattuk, nagyokat pislogott. Ha letettem egy sarokba, és otthagytam, 2 perc múlva aludt. Persze, nyilván ez szerencse kérdése. De mi pl. sose szerettünk együtt aludni. Nagyobb korban rendszerint előjön, hogy rosszat álmodtam, félek, veled akarok aludni. Ha hajnalban átcsattog valamelyik, maradhat. De szigorúan mindenki a saját ágyába fekszik le este. Ez már szoktatás kérdése.
2017. júl. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"ellátom, de nem babusgatom, mert utána le se fogom tudni tenni, attól félek."

Szegény kisbaba, 1 hónapja még a pocakodba volt ,azt se tudja mi fán terem ez a világ rajtad kívül, te vagy a biztos pontja erre te nem babusgatod mert félsz hogy elkapatod? Egy ilyen korú babának másra nincs is szüksége érzelmileg csak az ölelésre, a karjaidra, ettől nem fogod elkapatni, majd mikor elkezd menni meg nagyfiú lesz lesheted hogy az öledbe akarna dekkolni, használd ki ezt az időt , ölelgesd ringasd mert később nem lesz alkalmad.

Ne a netes figyelmeztetésekre hallgass hogy majd az öledbe fog aludni 20 évesen is, hanem a szívedre hogy ez a helyes mert te vagy neki a biztos pont.

Egyetlen nem hülyeség tanács van, az idő rettentő gyorsan elrepül, maholnap 1 hónapos babád sose lesz többet ilyen pici.

2017. júl. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7-esnek igaza van, kell babusgatni, ugyanannyira szüksége van rá, mint a kajára. A ringatás az idegrendszerét fejleszti. 36 hétre szültem, 6 hetes a lányom, tápszeres, egyáltalán nem lóg rajtam folyton, de a szociális igényeit is ki kell elégíteni és mi ezt örömmel tesszük, simogatjuk, ringatjuk, nem csak ellátni kell egy csecsemőt, attól lesz egészséges személyiség ha foglalkozol vele.
2017. júl. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 4-es! Téged azért sem szeretnek többen, metr egy öntelt, hazug, fennhéjázó dáma vagy. Nem pedig azért, mert neked ilyen gyerek jutott.

Több kérdésed, hozzászólásod révén felismerni téged. Hol tápszeresnek, hol szoptatottnak mondod a gyereked. Na innentől kezdve elég hiteltelen vagy.....

2017. júl. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!