Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti adnátok egy ismerősötök...

Ti adnátok egy ismerősötök nevét a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Még nem lesz gyerekem, csak már ezen gondolkozok. :)

Nekem egy volt középiskolai osztálytársam neve tetszett meg. Nem voltam vele amúgy jóban, és nem is tartom vele a kapcsolatot. Nem olyan gyakori, de nem is olyan fú, de ritka név, viszont nekem ő az egyetlen ilyen nevű ismerősöm.

Szerintetek fura az ilyen?


2017. júl. 21. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Adhatod nyugodtan, főleg ha ilyen távoli ismerős. Elég valószínűtlen, hogy ne ismerjetek senkit, akinek az a neve, ami a gyereketeknek lesz.
2017. júl. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Még rokon nevét is adnám, ha az tetszik.
2017. júl. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Egyáltalán nem fura.A párom ugyan nem tudja 😊 de pl nekem általános iskolában volt egy iskolatásam aki szimpi volt nagyon, soha nem beszéltünk egy szót sem, viszont ő volt az egyetlen akinek az volt a neve a sulinkban...és már akkor tudtam, hogy ha valamikor kisfiam lesz úgy fogom elnevezni...így is lett.
2017. júl. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Nekem volt anno középiskolában egy fiúosztálytársam, akit Alexnek hívtak. Már akkor megtetszett ez a név. Úgy voltam vele, hogy nem is az a gyakori név, de nem is olyan divatosan ritka, olyan jó kis név. Akkoriban ez egyáltalán nem volt gyakori név a környezetünkben. Bár most sem nagyon. :) Amikor a babaneveken gondolkoztunk, akkor felvetettem a páromnak a dolgot, neki is tetszett az Alex név, így Alex lett a kisfiunk.:)

Úgyhogy nem hogy adnám, de adtam is ilyen nevet a gyerekemnek.:)

2017. júl. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Persze, ha az tetszene. Ettől még nem az ismerősről van elnevezve, csak ugyanaz a neve. Szerintem nem számít.
2017. júl. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Egy név nem kizárólag egy ember tulajdona. Nem érdekelne ki viseli még. Rokont is hívhatnának így felőlem. Ez sok más ember neve is lenne.
2017. júl. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Most ha semmilyen ismerős nevét nem adná az ember az kb. a nevek felét lefedné...
2017. júl. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Én adnám simán. Egyedül olyat nem adnék, ami a nagyon közeli családban van.
2017. júl. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Simán. Ha így tennénk, ahogy írod, akkor alig maradna választék a nevekből.

Nekem nem csak osztály-, hanem egyenesen padtársam volt az a lány, akinek a neve megtetszett és elkereszteltük rá a lányunkat. Már nem tartjuk a kapcsolatot szorosan.

Rokon neveket szórtuk csak ki leginkább, ott is főleg azokat, akik a férjem családjában vannak apai ágról. A férjem húgának a neve is tetszett, de kiesett, mert elég közeli rokon és nem mellesleg még a vezetéknevük is ugyanaz, így teljesen azonos névvel éltek volna.

2017. júl. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi is olyan nevet választottunk ami van a családban(sógornak).most azért mert az tetszik és van olyan ismerős/rokon még nem mondok le róla.én mondjuk önző vagyok a nevemmel kapcsolatban :( :D
2017. júl. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!