Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babát bölcsibe úgy,...

1 éves babát bölcsibe úgy, hogy én itthon vagyok? Én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés

A lányunk május végén lett egy éves, a férjem szeretné, hogy szeptembertől bölcsis legyen... Ez leginkább az anyósom miatt van, aki szerint beteges, hogy én mindenhova viszem magammal a gyereket. Ami nem igaz, mert simán otthagyom akár neki, akár anyukámnak, vagy keresztszülőkkel, de ha mondjuk elmegyek a szintén babás, kisgyerekes barátnőimmel kávézni, tényleg viszem magammal. Hiszen nem azért szültem, hogy a négy fal között üljünk.

Boldog, mosolygós baba, mindent időben csinált, nagyon értelmes. Nem túl anyás, szeret ismerkedni is. És én is élvezem, hogyha velem/velünk van, szeretünk itthon lenni is.

De a férjem a bölcsit hallja az anyjától és pár barátunk feleségeitől is... Viszont azokat a nőket nem igazán tudom tisztelni, mint anyákat.

Nem azt mondom, hogy rossz szülők, de pl. én nem iszok annyit, ha a gyerekem is ott van, hogy hajnal 2-kor még a gyerekek trambulinjában ugráljak, vagy a férjem könyörögjön, hogy induljunk már haza, mert a gyerek órák óta az autóban alszik... Ők nekem is mondták, hogy adjam bölcsibe, amint lehet, mert ők azóta úgy érzik magukat, mintha újra kamaszok lennének és áldják a bölcsödét és az óvodát, amiért levették a vállukról a felelősséget és reggelente megint alhatnak 10-11-ig, mert nem ébrednek arra, hogy a gyerek rajtuk ugrál... Én ilyen nők véleményére nem szívesen adok, nekem nagyon nem tetszik, ahogy a gyerekneveléshez hozzáállnak.


Viszont többen mondták, hogy a gyerekek sokkal önállóbbak lesznek a bölcsödétől, de én még nagyon kicsinek érzem őt ahhoz, hogy egész nap nélkülem legyen. Főleg, hogy én nem is dolgozom és a lányunk mellett is jut időm magamra, tudok pihenni is.


Vagy szerintetek érdemes megpróbálnunk?


2017. júl. 24. 15:21
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
15%

Viszont azokat a nőket nem igazán tudom tisztelni, mint anyákat.


Nem azt mondom, hogy a bölcsi ördögtől való lenne, vagy rossz az az anyuka, aki mellette dönt.


Oké, legközelebb írd össze előre, miket fogsz mesélni, akkor nem lesznek ilyen ellentmondások...

2017. júl. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
2%
Fiam ennyiidősen ment volna bölcsibe, ha megnyit időben de csak félévcel késöbb nyitott. Én otthon voltam még. Egy percig nem bántam meg. Igényelte a változatosságot. Hetente 3szor ment. Neki is jó volt és nekem is, hogy végre felnőtt társaságom us lehetett.
2017. júl. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
58%

Engem az egészben az zavar a legjobban, hogy az anyós beleszól a gyereknevelésbe. Lehet véleménye, mint mindenkinek, de a te döntésedet tiszteletben kellene tartania. Az meg a másik, hogy befolyásolja a fiát, aki mindent elhisz első hallásra, csak mert az anyja mondta, ezért biztos, hogy az a tuti.


A másik, amit nem értek, hogy bölcsibe nem akarod adni a kicsit, mert nehogy már egy délelőtt ne legyen veled, viszont gond nélkül lepasszolod napokra a nagyikhoz, amíg te meg a férjed üdültök. Nem tudom, hogy érted-e, hogy mire gondolok.


A fiam most 2 évesen megy szeptembertől bölcsibe, de ő most ért meg rá, igényli a gyerekek társaságát stb. De ha a helyedben lennék, hogy nem kellene visszamennem dolgozni, és egy olyan problémamentes babám van, akinek tök mindegy, hogy kinél van, nem érdekli, akkor simán beadnám bölcsibe, de csak délelőttre. Egész napra nem, szerintem ahhoz még túl kicsi. De ezt te tudod, hogy egy fél napra vagy egy egészre adod be.

2017. júl. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
ha nem dolgozolnal es nem is akarsz visszamenni akkor fel sem merulhetne a bolcsi gondolata..ha dolgoznod kell ,akkor oke de akkor se egy evesen.rettenetesen pici akkor meg.mi 21honaposan kezdtuk,a legideálisabb volt.imadja a bolcsit,a sok gyereket.nem bantam meg.de korabban szoba se jott.
2017. júl. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
54%

Na azt ne mondd, h 1,5 évesen szívesebben volt vadidegen gyerekek és felnőttek között, mint az édesanyjával. 'Igényelte a valtozatossagot', vagy inkább te, nem?


Kérdező. Ha nem vagy rákényszerülve, akkor ne add be. Ráér szocializálódni 3 éves korában, utána úgyis évekig ilyen intézményekben lesz... miért kellene 1 évesen beadni, annyira pici. Egyetlen dologra van szüksége és az az anyukája. De ha nekünk nem hisz a férjed meg az okos anyós, akkor olvassa el a szakirodalmat. Van belőle elég fent a neten is. Ennyire komolyan nem értem hogyan lehetnek ostobák és tájékozatlanok az emberek!

1 éves és bölcsődébe kell adni, eszem megáll. Amúgy nekem is durva h 4 napra odaadtad a mamanak, én biztos nem adtam volna....és igen, azért is mert nekem is hiányozna. De szerintem ez nem bűn.

2017. júl. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
58%
Első perctől imádta. Nem volt soha sírás. Örömmel ment.
2017. júl. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
92%

Látom, hogy akik észrevételezték, h anyós beleszól és a férjedet befolyásolja, egyből a béka se-gge alá le lett pontozva. De ez az igazság!!!


A másik, meg hogy lepasszolsz napokra egy bsbét, akinek még az anyjára van szüksége, de bölcsibe meg nem adnád, szerited normális. És amikor felhivjuk erre a ro-hadt nagy ellentmondásra a figyelmet, akkor meg szintén lepontozol (persze nem csak te, kérdező).


Azt látom ebből, hogy te önző vagy, és csak azért mész jobbra-balra a babával, mert az neked jó, de abban a pillanatban, hogy neked jobbra/többre van igényed (pl. utazás), egyből lepasszolod napokra.

2017. júl. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Szerintem az nem lepasszolás, hogy a nagyszüleivel volt, akik imádják és ismerik minden szokását. Nyilván ha olyan lenne velük a kapcsolatunk, hogy 2-3 havonta találkozunk velük egy hétvégére, akkor ez a megoldás szóba sem jött volna.

Nyilván ez nem havi rendszerességű és nem is lesz soha az. De nem volt semmi gond, legalább mi is pihentünk pár napot a pici nélkül. Nekem is nagyon hiányzott, de minden nap láttam, anyukám folyamatosan küldte a videókat, fényképeket és tudtam, hogy jó kezekben van.

Összesen 8 napot volt külön tőlünk, szerintem ez nem az a szint, ami még problémát jelentene. :)

Nem újszülött, hogy a wc-re is félve menjek ki, hogy "jaj, vajon figyel-e rá anyukám eléggé".


A bölcsiben kvázi idegenek lennének vele, minden egyes nap.

Ebben a két esetben anyukámmal volt, aki mindennél jobban szereti és pár napig, nem egész évre hagytuk itt.


Igen, biztosan önző vagyok, és azért járunk különböző babás programokra és vagyok 1-2 évesek között, mert annyira élvezem. :)

Tényleg jól szoktam magam érezni, de én is szívesen aludnék délelőttig, vagy bármi hasonló, mégsem teszem. Nehogy én legyek már a gonosz anyuka, mert a saját nagyszüleivel volt a lányunk pár napig.

2017. júl. 25. 10:22
 29/31 anonim ***** válasza:

válaszolnál nekem arra az ellentmondásra, amit a 21-ben kérdeztem?

Most akkor nem tiszteled azokat, akik bölcsibe adják, vagy nem rossz anya, aki beadja?

2017. júl. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Azt arra a nőkre értettem, akikkel "jóban vagyunk" és úgy tekintenek a bölcsire, mint a megmentőre, ami miatt újra alhatnak 11-ig. De azt hittem, érthetően írtam ezt le.
2017. júl. 25. 10:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!