Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha babám előbb...

Mit tegyek, ha babám előbb felállt, mint mászott és felült volna? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Kislányom még nincs 8 hónapos, jövő héten fogja betölteni.

A héten a karám rácsaiba kapaszkodva felállt, de ugyanezt megcsinálta a kanapénál is. Kúszik váltott kézzel és lábbal, elég gyorsan, négykézláb rugózik előre-hátra, forog hasról hátra és vissza is.

Viszont ami miatt kissé aggódom, hogy még nem mászik és még nem ült fel magától. Pedig a tornász szerint is ahova szoktam vinni azt mondta, hogy a mászás nagyoon fotnos, nem maradhat ki.

Tapasztalt valaki hasonlót, hogy előbb felállt mint mászott vagy ült volna a babája? Mivel tudnék neki segíteni a mászás megtanulásában és a felülésben?



2017. júl. 27. 14:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Bocsi,véletlenül elküldtem!:)Szóval így rá lehet bírni őket,hogy lent dolgozzanak!Kislányod is kíváncsi típus,meg bátor,hogy fel mert állni!Így is erősíti az izomzatát,ha kúszik,meg majd mászik,és ül,akkor lesz a járáshoz is elég izomzata és egyensúlya.A hintázás ebből a szempontból nagyon fontos(akár ringatás formájában,akár játszótéren)!!!
2017. júl. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért kellett lepontozni mert javasoltam a mászóalagutat. Szakember is ezt fogja javasolni, mert ösztönözni kell a mászásra...
2017. júl. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, nem én pontoztam le a választ, nem tudom miért pontozott le bárki is, mert egyébként nem rossz ötlet, lehet kipróbáljuk. :)
2017. júl. 27. 16:42
 14/16 anonim ***** válasza:
Semmi gond ezzel, én kisfiam is 7 hónaposan felállt, utána kezdett mászni, majd ülni. Egyébként ha váltott kézzel-lábbal kúszik, semmi gond a mászás esetleges kimaradásával.
2017. júl. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, semmi baja. A fiam 7,5 hónaposan állt fel, sosem kúszott, mászást is kb. 2 hónapig csinálta. Kitűnő tanuló.

A lányom még őt is megelőzte, 6,5 hónaposan állt fel, ő sem kúszott, mászás is felállás után kezdődött. 11 hónapos kora előtt 1 héttel elindult. Azóta alig bírom utolérni, 1 hét múlva lesz 1 éves. :)

Az még nem jelent semmit, hogy MÉG nem csinálta. Attól még nem maradt ki. Majd fogja. :) Nem egyformán fejlődnek, sőt a nagykönyvet sem olvasták a babák. A lányom legalábbis tuti nem olvasta, még a fogzásit sem, mert pl. 4 középső metsző után ő a rágó fogait növesztette ki az oldalsó metszők helyett. :D

2017. júl. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az én lányom fél éves kora előtt felállt, de akkor még nem mászott. Járni még nagyon sokáig nem tanult meg (13 hónapos korig), így nem maradt ki a mászás sem. 2,5 éves, nem látszik, hogy baja lenne.

Azért biztos ami biztos, figyeld, hogy látsz-e rajta valami furcsát.

2017. júl. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!