Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha babám előbb...

Mit tegyek, ha babám előbb felállt, mint mászott és felült volna? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Kislányom még nincs 8 hónapos, jövő héten fogja betölteni.

A héten a karám rácsaiba kapaszkodva felállt, de ugyanezt megcsinálta a kanapénál is. Kúszik váltott kézzel és lábbal, elég gyorsan, négykézláb rugózik előre-hátra, forog hasról hátra és vissza is.

Viszont ami miatt kissé aggódom, hogy még nem mászik és még nem ült fel magától. Pedig a tornász szerint is ahova szoktam vinni azt mondta, hogy a mászás nagyoon fotnos, nem maradhat ki.

Tapasztalt valaki hasonlót, hogy előbb felállt mint mászott vagy ült volna a babája? Mivel tudnék neki segíteni a mászás megtanulásában és a felülésben?



2017. júl. 27. 14:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mászást nem tudom, de fiam is előbb állt, mint ült.

9 hónaposan állt fel, és állásból ült vissza. Valahogy négykézlábról nem ment neki.

Most már 4 éves, egészséges fiú.

2017. júl. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A fiam 8,5 hónaposan ült fel, 9 hónaposan felállt, mászni viszont csak 10 hónaposan kezdett. 1 évesen már járt. 5 éves, állandóan mozgó, okos nagyfiú.
2017. júl. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ne tegyél semmit. Ő így fejlődik. A lányom sem mászott és nem ült fel, hanem először felállt 7 hónaposan. Állásból huppant a popójára. 9 hónaposan már járt, de ha "sietett" akkor négykézláb kúszott tovább. Két évesen már állandóan nyüzsgött. Ahány baba, annyiképpen fejlődik.
2017. júl. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%
Mászásra jó pl a mászóalagút, amibe nem tud felállni :)
2017. júl. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A fiunk is előbb állt mint mászott vagy ült volna. De ettol még sokat mászott, nem hagyta ki. Semmit nem csináltunk. Bútorok mellett lépkedett, a többi helyen meg fénysebességgel mászott.
2017. júl. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
61%
Tesóm gyógytestnevelő, ő azt mondta, ha kimarad egy fázis (pl. mászás,) akkor nagyobb korában sok olyan játékot kell játszani vele, amiben mászni kell. Így bepótolja a kimaradt mozgásokat, és jól fog fejlődni.
2017. júl. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A masodik gyerekem 6 honapos koratol kuszott, 7 honaposan allt fel.

Viszont 8 honaposan ult csak es 9 honaposan kezdett maszni.

En is aggodtam mar egy kicsit, hogy kimarad-e a maszas, de nem. Csak iszonyu hosszasan kuszott.

2017. júl. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Kislányom is már 6 hós korától, majdnem másfél hónapja kúszik, már tökélyre fejlesztette. Csak hát az a fránya felülés és mászás... Köszönöm a megnyugtató válaszokat, remélem hamarosan a mászásra is sor kerül és a felülésre és megnyugodhatok. Én csak amiatt aggódom nehogy kimaradjon a mászás, mert azt olvasni és hallani mindenhol, hogy annak későbbiekben (pl. iskolába n) lehetnek következményei.
2017. júl. 27. 15:37
 9/16 anonim ***** válasza:

Jaj,ne aggódj ezen szerintem,minden gyerkőc máshogy fejlődik.Nálunk az első,fiú,5 hónaposan kúszott,forofni csak egy irányba forgott addigra is,6 hónaposan hintázott négykézláb,6,5 hónaposan felállt a kiságyban,visszaülni csak rá 2 hétre tudott,majd kapaszkodva lépegetett,ülni magától a 8.hónap után,meg akkor mászott már rendesen.Ehhez képest csak 12 hónaposan indult el magától.

Kislányom pedig szinte ugyanígy,de már 6 hónaposan felállt,meg egyedül 10 hónaposan totyogott.

Ezeket amíg maguktól csinálják,nem lehet gond.Én is rákérdeztem a gyerekdokitól,de azt mondta hagyni kell a saját ütemében fejlődni.Végül is nálunk nem marad ki semmi,annak ellenére,hogy először inkább álltak!Ha nem mászik majd egyáltalán kb 9-10 hónapos koráig,akkor lehet fejleszteni.

Én ezeket nem tudtam siettetni,hanem játszottunk játszószőnyegen,mindig hasra tettem le őket,ahol jincs kapszkodó,és

2017. júl. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy akkor esélyes a diszlexia. Nem megijeszteni akarlak csak figyelj majd oda amikor sulis lesz, hogy hamar rájöjjetek és tudjátok segíteni ha úgy alakul.
2017. júl. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!