Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babám szavakat mond...

7 hónapos babám szavakat mond napok óta mikor rájön a beszélgetős kedv. Ez a hangutánzás és a gagyogás magasabb szintű folyamata?

Figyelt kérdés
lehet nem túl jó a kérdés megfogalmazása, de napok óta mondja, hogy "mammi" "appa" "babba" "nyem" "kaka" "aggyá" ha pedig le akarom tenni és nem akarja akkor "nyeeeeem" és sír majd mamizik... nagyon édes amúgy meglepődtem, hogy tisztán érthetően mondja, bár az apjának mamit mondd néha nekem meg apát :D

2017. júl. 27. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Eléggé hihetetlennek tűnik, de nyilván így van, ha ezt írod.

Szerintem nagyon korai, de csodaszámba nyilvánvalóan nem megy, ugyanis rendkívül eltérő ütemben fejlődnek a babák. A te babádnak lehet, hogy a beszéd az erőssége, más baba pedig mozgásban körözi le a társait, a harmadik baba pedig szociálisan oltári fejlett.

Mondókázz sokat neki, nézegessetek képeskönyveket, érthetően, lassan ismételd utána, amit mond, hogy így kapjon pozitív megerősítést!

2017. júl. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk 6 hónaposan a mammama, babba, appa ment, de csak egy ideig tartott, utána csak 9-10 hónaposan mondogatta megint a mama, baba, papa, cica, te, de. Most múlt egy éves, de csak ha nagyon olyanja van akkor mond olyat amit értünk is. Most a tapsolás, a köszönés és a puszi dobás a nyerő nála.
2017. júl. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! most egyre sűrűbben, ha sír akkor mindig mondja hogy mamma mammamama de nagyon édes és néz engem és mondogatja és nyúl a kezével ha azt akarja, hogy vegyem fel. mozgásilag rendben van, 6 hónapos kora óta ül, újabban kapaszkodva feláll a járókában és sikongat örömében ha sikerült. :)
2017. júl. 28. 22:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezek nem szavak. Olvass után a beszédfejlődésnek. Minden kisgyerek átmegy ezen, csak te hiszed a sajátodról, hogy csodagyerek.
2017. júl. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
senki se írta hogy csoda gyerek, ezek szavak van neked egyáltalán gyereked? egyik se egyforma ne a könyvet nézd már, ami ott le van írva. fel is vettem videóra már nem egyszer tisztán érteni mindet mikor mondogatja
2017. júl. 29. 00:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Nézd már meg, mit írtál ki, hát te kezdeted úgy a kérdést, hogy "7 hónapos babám szavakat mond".



Istenem, és az ilyen buta is szaporodhat....

2017. júl. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2es vagyok!

Persze, ezek nem szavak. Majd ha tudatosan fogja használni! A kisfiam most is mondja mindenkinek, hogy mama meg papa, te. Apa, cica ha előtte mondjuk megismétli. Viszont ha mondom, hogy köszönj vagy meghallja, hogy szia, akkor rögtön mondja, hogy pápá. Folyamatosan fejlődnek, játszanak a megismert hangokkal. Mint ahogy már írtam a kezdeti mammammma mama lett, majd eljön az idő amikor tudni fogja kiknek kell mondani. Tehát ez semminek sem magasabb fokozata, ez a normális. Azt viszont kizártnak tartom (de írtad is, hogy apa mami), hogy tudatosan használja.

2017. júl. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nem írtam hogy tudatos, írtam is, hogy hol nekem mondja, hol az apjának vagy épp bárkinek aki vele van. én azt írtam, hogy érteni lehet és mikor sír és azt akarja, hogy felvegyem akkor a járókába áll vagy ül és sír, hogy mammi mammi és néz engem. ilyenkor elgondolkodtatja az embert, hogy mi van ha tudja, hogy az én vagyok neki, bár az apjának is mondja szóval érthető az a része, hogy valszeg nem tudatos. de érthetően mondja tisztán azokat a szavakat. ha lerakom és "nyemet" mondd akkor azt is tudja, hogy azt nem akarja szerintem másképp miért mondaná.
2017. júl. 29. 22:43
 9/9 A kérdező kommentje:
8:19-es válaszoló buta az te vagy hogy nem tudsz értelmezni egy kérdést. ezen az oldalon nem hisznek el dolgokat vagy mi? védőnő a család mindenki tanú rá. csak azért kérdeztem mert a barátnőm fia 11 hónapos és még állni se tud magától és csak gagyog. értelmes szót nem tud csak a két szótagosakat néha hogy baba mama. pedig 11 hónaposan már szoktak érthetően tudatosan szavakat mondani a rokonom fia az 1 évesen rendesen beszélt hozzám és járt. olyan volt mint egy 2-3 éves. ez se vicc.
2017. júl. 29. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!