Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom nehezen büfizik....

Kislányom nehezen büfizik. Büfiztetés közben elalszik,15-20 perc után leteszem aludni majd akkor jön a büfi es felébred rá. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2017. júl. 31. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekünk ez volt az első jele a tejfehérje-intoleranciának(nem allergia,"csak" egy bizonyos mennyiség után jelentkező bajok).Utána volt hasfájás és reflux.

De lehet simán bent rahadt büfi is,próbálj meg több fajta technikát a büfizéshez (nem csak viszed a válladon,hanem paskolod a fenekét közben; vagy leülsz és a combjaidon megtámasztva a kezed hanyatt fekteted,aztán ismét felveszed és járkálsz vele)

Kérdezd meg a dokit,hogy ajánlja-e mondjuk az infacolt,sokaknak bevált az is.Egy próbát lehet megér.

2017. júl. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mennyi idősen derült ki nála? Nálunk is fent all a gyanú csak nincs még eltalálva a megfelelő tápi. Ti melyiket adtátok neki vagy szopott?
2017. aug. 1. 08:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Lefejt tejet kapott,én is szigorú tejmentes diétát tartottam.5 hónapig fogadta el,utána csak a neocate nevű tápszer vált be.(pregomin,pepti,peptisorb,stb sem volt jó)Ezt egy éves koráig írhatták fel.Voltunk abban a "szerencsés" helyzetben,hogy a követő tápszere nem volt Oep rendszerben és nem írhatták fel,így fél évig hajkurásztam a neocate-et.A követő tápszer a neocate advance volt.

Nálunk egy vérvétel derítette ki,6 hónaposan,magán úton vittem Pécsre,ott vállalták leghamarabb az országban.Akkorra már túl voltunk két maszek gasztroenterológuson,kétszer két hét kórházon és elegem lett.(az irány jó volt,hogy tejfehérje érzékeny,de emellett felső légúti panaszok Kál kezelték-tévesen)


A vérvétel ből és a széklet vizsgálatból kiderült,hogy nem is emészt rendesen,rizs és tejfehérje-intoleranciája van.Onnantól kerestünk egy harmadik gasztroenterológust,közben,mire kaptunk időpontot,eltelt egy hónap:addig én vettem neki a neocate-et kipróbálásra,mivel bevált,így célirányosan azt fel is tudtam íratni.Neten olvastam róla egyébként,hogy az a legvégső eset,de nekünk más tényleg nem jött be.

2017. aug. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már csak az érdekelne hogy milyen tünetek voltak és miért nem valtak be a felsorolt tapszerek? Mit tapasztaltál h nem vált be?
2017. aug. 3. 11:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!Azért nem váltak be,mert ugyanazok a tünetek megmaradtak.Eleinte a sok büfi,aztán a büfire ébredések,aztán a büfire fájdalmasan ordítva ébredések éjszakánként 10-15 alkalommal.Mindenki szerint normális volt,csak szerintem nem...

Közben jött a reflux is,akkor én saját elhatározásból elkezdtem a tejmentes diétát.

Igen ám,de a tápszer,amit pótlásként kapott,az a Beba HA start volt ami ugyan tejalapú.Akkor még nem voltam ilyen szaki.

A tünetek rosszabbodtak, maszek orvosokhoz is vittem,a második felírta a pregomint és a sinemilt.Ette,semmi változás.Akkorra már csak egy másik babának fejtem,a mi gyerkőcünk nem fogadta el a tejet(a másik babának persze semmi gondja nem lett a tejemtől,sőt)

Vissza mentünk oda is többször,jajj,első gyerek,hasfájós,el fog múlni.Eddig is rengeteg "hasfájáscsökkentőt" elhasználtunk,semmi sikerrel.

Olyannyira nem múlt el,hogy kétszer kórházban kötöttünk ki.Felírták a peptit,később a milumil som-ot,a tünetek maradtak természetesen...


A kiszáradás szélén másodjára is kórház,mert hiába a pregomin,a pepti,a sinemil...kihányta a vizet is már.Másodjára már a gasztros osztályra kerültünk,de megint felső légúti panaszokkal kezelték.Ekkor írták fel a peptisorb-ot.Ezt sajna nem érte meg sehogy,csak kortyokat.

Közben persze állandóan informálódunk és kiderült,hogy van vérvétel babáknak is étel-intolerancia vizsgálatra,bár nem pontos.

Pécsett vállalták a leghamarabb,2 nap múlva kaptuk az eredményt email-ben.Ekkorra már megvolt az időpontok a 3. maszek gasztroenterológushoz,de több,mint egy hónapot kellett várni hozzá.Az eredményből kiderült,hogy tej és rizs(a sinemil rizs alapú) intolerancia a baj.

Itt nem volt más hátra,mint a neocate.Nem tudtam,hogy ilyen létezik,neten találtam rá.Tőlünk 25 km-re árultak 2 dobozzal.Megvettem és hetek múlva lett egy átaludta éjszakánk.

A 3. orvos írt fel a neocate mellé 5 fajta gyógyszert(ebből egy az emésztésre) és a papírok átnézése után pert javasolt,de volt épp elég bajunk: behozni az elmaradást mozgás és később beszéd terén,(a fájdalmak miatt minden késett elég sokat,a beszéddel most TSMT tornázunk-bár ez már nem biztos,hogy csak emiatt van,de nagyon valószínű,mert minden majd' fél évvel elmaradt)

Hát,ennyi,ezt előzze meg mindenki meg,ha lehet☺

2017. aug. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!