Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjuk inkább ezt a nevet, igaz?

Hagyjuk inkább ezt a nevet, igaz?

Figyelt kérdés

Párommal beszélgettünk,hogy mi legyen a kislányunk neve. A Viktória nagyon megtetszett mindkettőnknek,de meghalotta az édesanyja. Közölte,hogy hú,hát az nagyon jó lenne,mert az ő kislánya is Viktória lett volna,de sajnos elvetélt vele.

Na már most.. A kedvem így teljesen elment ettől a névtől. Mármint..Hogy néz ki,ha párom halott húga, illetve anyósom halott lánya után lesz a mi kislányunk Viki? Attól félek,hogy anyósom nem tud elvonatkoztatni attól,hogy ez bizony nem az ő lánya,hanem a miénk.. Még a vezeték név is ugyanaz lesz ugye,mint ami lett volna kb. 20 éve.


2017. aug. 2. 21:18
1 2
 1/12 anonim válasza:
92%
Én is így gondolom! Kérdező, te már leírtad a választ a kérdésedre... Az anyós számára rossz emlék ez, de ha a kislányotokat így hívnátok, talán újra "szeretné ezt a nevet." De mint írtad, az is lehet, h nem fog tudni elvonatkoztatni a múlttól, ami nagyon kellemetlen lehet. Nem éri meg kockáztatni, ha esetleg az utóbbi történik.
2017. aug. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
én se adnám így, de nekem is tetszik a név.
2017. aug. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Azt azért tudod, hogy nem a halott lány, hiszen elvetélt vele, csak tervezte, hogy az lesz a neve? Nem létezett ilyen veű gyereke.

De én sem adnám, ha attól tartanék, hogy anyósom nem tud elvonatkoztatni. Másrészről, ha ez tetszik, ezt is adnám, mert én el tudok vonatkoztatni.

2017. aug. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Egyet értek a harmadik válaszíróval. 14 évesen eldöntöttem, hogy Aminának fogják hívni ha lesz egy lányom. Mikor elhatározuk, hogy gyereket szeretnénk az első hónapban késett, na akkor simogattam a hasam, gondolatban beszéltem Aminához, mert ugye kétség sem fért hozzá, hogy lány lesz. Persze nem voltam terhes...úgy éltem meg, mintha elveteltem volna pedig csak megjött. Majd lett egy kisfiam :) Jó, bután hangzott, de Anyósod elvetélt, magzat volt és nem gyerek. Nem volt Viktória nevű gyereke csak szerette volna, hogy legyen. Mint én, nekem sem volt Amina nevű gyerekem csak szerettem volna. És milyen jó, hogy nem lett, ma már ilyen nevet nem adnék a gyerekemnek. Amúgy meg hidd el a nagyszülők úgy csinálnak mintha az övék lenne az unoka, ez ne gátoljon a névadásban.
2017. aug. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Persze, tudom, hogy "csak egy" magzatról volt szó, de akkor is. Plusz nem olyan jó a viszony anyóssal, évente egyszer találkozunk,gyűlöl engem, szóval az is csoda, hogy elfogadja, hogy én leszek az unokája anyja. Van még pár név ami tetszik, szóval nem olyan nagy tragédia,csak ez így húzós.

Köszönöm a válaszokat.

2017. aug. 2. 22:32
 6/12 anonim ***** válasza:

Inkább másikat választanék. Nem akarnám hogy a családi történetek között a gyerek ezt hallja sokszor.

Édesanyám 2x vételt el előttem, és rettentő bűntudatom volt hogy ha ők nem halnak meg, én nem is lehetnék. Egyik nagyon koraszülés volt, a másik a szülésnél halt meg.

Szerintem egy gyerek ha rákérdez a nevére és a születése körülményeire akkor nem bűntudatra vágyik.

Inkább kapjon tiszta lapot mindenki.

2017. aug. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Anyóstól is függ.

Pl. nekem is volt két vetélésem. Persze, hogy már akkor nézegettük a neveket, mikor csak terveztük.

Aztán sikerült a kistesó. :) Volt lánynevünk is, de fiú lett.


Most abban szerintem nincs, ha a leendő menyemnek is tetszik majd ugyanaz a lánynév. Az csak egy név a naptárból, ami nekem is tetszik, meg még több ezer embernek. Nem a "meg nem született lányom".

Egyáltalán nem jutna eszembe, hogy az unoka az én gyerekem, vagy mindenbe bele kell ugatni anyósként. :)

És eszembe se jutna, hogy az unokám azzal a sztorival szórakoztassam, hogy x éve elvetéltem. Nem hogy azzal, hogy mi lett volna a neve!


Szerintem ahoz egy nagyon bolond anyós kell, hogy ebből gond legyen!

2017. aug. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyanyám kislánya 4 évesen meghalt. Apukám évekkel ezután született. Az anyám kereszneve ugyanaz, mint a halott kislányé, és engem is ugyanúgy neveztek el. Én ezt az egész sztorit csak akkor tudtam meg, mikor már valamennyire fel is tudtam fogni, de sosem éreztem emiatt problémát/feszkót a családban.
2017. aug. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekes anyós,sajnos,szóval elképzelhető, hogy parádézni fog. (például. Páromnak volt egy nője 18 éves korában, a csaj akkor volt 16, félig árva. Az anyja kidobta a csajt, ezért párom anyja befogadta,és az ex azóta is ott él párom szobájàban. Nem hiszem, hogy normális.. A lány nem dolgozik,nem tanul, rezsibe nem száll be, csak gépezik egész nap. Pedig eltelt azóta jó pár év. (6,lassan 7)Persze a párom a szakítás után fél évvel elköltözött az ország másik végébe..itt ismert meg engem..)


Mindenképpen másik nevet választunk. Esetleg tanácsok?

Flóra, Szonja, Mia tetszik leginkább.

A vezetéknév 6 betűs,i-re végződik, nagyjából mindenhez megy.

2017. aug. 3. 15:41
 10/12 anonim ***** válasza:
Flóra szép név :) Szerintem 6 betűs családnévhez jobban is is illik,mint a Viktória.Nekem speciel a Viki nem is jön be annyira,nagyon gyakori és komor.De persze a ti döntésetek.
2017. aug. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!