Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjuk inkább ezt a nevet, igaz?

Hagyjuk inkább ezt a nevet, igaz?

Figyelt kérdés

Párommal beszélgettünk,hogy mi legyen a kislányunk neve. A Viktória nagyon megtetszett mindkettőnknek,de meghalotta az édesanyja. Közölte,hogy hú,hát az nagyon jó lenne,mert az ő kislánya is Viktória lett volna,de sajnos elvetélt vele.

Na már most.. A kedvem így teljesen elment ettől a névtől. Mármint..Hogy néz ki,ha párom halott húga, illetve anyósom halott lánya után lesz a mi kislányunk Viki? Attól félek,hogy anyósom nem tud elvonatkoztatni attól,hogy ez bizony nem az ő lánya,hanem a miénk.. Még a vezeték név is ugyanaz lesz ugye,mint ami lett volna kb. 20 éve.


2017. aug. 2. 21:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én úgy kaptam a nevemet, hogy ha lett volna még lánygyereke nagymamámnak (egy fiú, egy lány gyereke volt), akkor őt is így hívták volna. Anyukámnak tetszett, passzolt a vezetéknévhez is.

Nagymamámról nem tudok, hogy zavarta volna.


A másik ágról nagyobb balhé volt, mert ott mindenki az anyja/apja nevét kapja és hogy képzelték, hogy én nem Mária lettem, mint apám testvére, nagymamám és ezer generációra visszamenőleg minden nő.

Második kör az volt, hogy miért nem anyám nevét kaptam. Egyszerű az ok: "cs" hangra végződik vezetéknevem, anyám neve meg "zs" hanggal kezdődik. Külön-külön szép nevek, együtt kiejtve borzalmas. Ráadásul a szüleim nem szerettek volna saját maguk után elnevezni.



Ami érdekes: a lányommal voltam terhes, írtunk listát nevekről, nagyszülők (szüleim) is beszállhattak az ötletelésbe. Pár volt, amit azért "húzattak" ki, mert figyelmeztettek, hogy rossz ah angzás a vezetéknévvel.

Viszont mindkét szülőm feldobta, hogy legyen Júlia, az szép név. Igenám, de apám unokhúgának is ez volt a neve és 5 évesen egy tragikus balesetben elhunyt. Én nem is ismertem, évekkel később születtem. A kislány kiszaladt egy teherautó elé, féktávon belül.

Így ezt én vetettem el, nekem morbid lett volna és féltem, hogy apukámban sebeket szakít fel.



Viszont a vetélés szerintem nem ugyanaz, mint egy már megszületett gyermek halála. Ez az én személyes nézetem, véleményem csak.

Ismeretségi körben van olyan hölgy, akinek két lánya van. Az egyik lánya osztálytársam volt és a mai napig (bő 20 éve) jóbarátok vagyunk. Lett volna egy harmadik lánya is, aki két naposan elhunyt fejlődési rendellenesség miatt.

Utána jött a két másik lány, ha jól számolok, már 35-40 éve történt a baba elvesztése. De a hölgy még mindig gyászolja.

Szerencsére nem kerültem lyen helyzetbe, de nekem picit soknak tűnik közel 40 év gyász. Tudom, hogy egy gyerek elvesztése mindig hatalmas sokk, de a 35-40 évet akkor is sokallom - pláne, hogy utána született két egészséges lánya, akik mára sikeres felnőttek (35-40 közöttiek).

2017. aug. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszönöm a válaszodat. Átgondoljuk még egyszer ezt az egészet. Arra is gondoltam, hogy második névnek adjuk, viszont ez rettenetesen hosszú lenne így.. Habár számomra gyönyörű.

A****i Flóra Viktória

Ha olyan lesz a lányunk mint én, akkor imádná a hosszú nevét.. :D nekem csak egy tíz betűs nevem van, és mindig zavart, hogy 5-5 betűvel "el vagyok intézve" mondjuk elég különleges, szóval felnőtt fejjel már megszerettem azért. Páromnak meg 6+8 betűs a neve.

2017. aug. 7. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!