Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszagondolva sokat "bénáztat...

Visszagondolva sokat "bénáztatok" az elsö babával? Ha igen miben? Illetve mik voltak azok a dolgok, amiket beszereztetek, de felesleges volt, és mi az, ami nagyon hasznos volt?

Figyelt kérdés
2017. aug. 11. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 15 januárjában szuletett. Felesleges volt neki a cumi és cumisuveg mert nem használta(hála ég), de ezt mem tudhatod. Legjobb a rugdalozo, egy újszulott gyereket felesleges nehezen oltoztetheto goncokbe rakni, így pár nem is volt használva maradt a rugdalozó. (Illetve egy kotott pulcsi volt kivétel azt sokat hordtuk :) )

2. 2 honapos lesz, ami felesleges eddig a rengeteg hasfájós elleni szer mert nem használ.

De mind2 ul ilyen babás szekben, pedig gondolkodtunk rajta mert 20e ft volt, de simán "elul". Igazábol nagyon sok felesleges nem volt, mi babakocsit vettunk jo minoseguet hasznaltan. Ruhát kaptunk is volt is.

Az eslovel konnyu dolgom volt mert hangja alig volt, 2.állandoan sir, pedig ugyanazt "kapja". Babakocsiba alig alszik el, nehezen, ha felhergeli magát senki se nyugtatja meg. Ez nem bénázés nyugi, lassan 2 hónapos lesz és még nem jottem rá a praktikára ,hol tunderi napja van, hol visit.

Nyilván elsonél ugy fogtad meg mint a himestojást.Férjem látta ortopéd orvos,hogy forgatja onnéttol tudtuk na neki nem lesz egy konnyen gondja éehet oltoztetni "gyorsabban" is. 1.babát át lehetett oltoztetni sokszor, 2.baba sima oltozést is végiguvolti

2017. aug. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elment a net, de elkuldte felénél.

2.babávala azért nem tart egy elindulás nsgyon sokáig(-5 perc najo vicceltem)

Nem tudsz bénázni, csak ne legyél olyan anyuka akit mulktor olvastam ,hogy fele tejet fele vizet adott a gyereknek mert azt fogadta el(ahhoz szoktatta) az ilyen pedig ostoba és buta, de bénázás nincs!:)

Ugyesen!

2017. aug. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy bénáztunk, ami felesleges volt az a zenélő forgó vagy mi...

Nagyon hasznos pedig a cumisüveg melegítő (mondjuk ez kölcsön volt)

Második babánál voltak felesleges dolgok, pl cumi, cumisüveg, kiságy :'D a légzésfigyelőt elő sem vettük pl...

2017. aug. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ami nagyon hasznos volt az a hordozókendő. Azonnal megnyugodott benne. :) Egyébként nem lettünk mindig-mindenhol hordozós család, de azért mai napig is használjuk, csak már a csatost (14 hónapos).

Ami felesleges volt az a sterilizátor. Azt hittem, hogy majd paramami-módban mindent sterilizálni fogok, de konkrétan mai napig ott áll bontatlanul a szekrényben.

2017. aug. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem bénáztam, ami amúgy engem lepett meg legjobban :D nagyonis tisztán láttam magam előre egy olyan szituban, hogy a gyerek ordít, nekem fingom nincs, mi baja, és azt se tudom, mit csináljak vele, és teljes a káosz :D de semmi ilyesmi nem volt, meglepően könnyen egymásra hangolódtunk az elején, 99%ban tudtam, mi baja, ha sírt, és mit csináljak vele.

Full fölösleges volt a cumi, cumisüveg, sterilizáló. Kizárólag szoptatott baba lett, nem is volt mit sterilizálni, cumit felháborodva kiköpte, akárhányszor próbáltam. Vettem pólyát is, de inkább rossz volt benne fogni, mint jó, nagyon pici baba volt, elveszett benne, nem éreztem a fogást, így nem használtam. Vettem egy kengurut, de aztán tájékozódtam az egészséges hordozásról, így azt sosem használtam, ellenben lett helyette pár kendőm, mei tai, meg csatos hordozó, na azokat imádjuk, már 2 éves múlt a gyerek, de még mindig használatban vannak, ha sokat megyünk, és elfárad. A babakocsit nem szeretem, de néha használtam, most már elég nagy távokat jár, úgyhogy nem igazán kerül elő, a karikás kendőt egyszerűbb bedobni a táskába, és előszedni, ha elfáradna, mint az üres babakocsit tolni mindenhova. Olcsót vettünk, aminek így, hogy végül inkább hurcipártiak lettünk, kimondottan örülök.

Azt hittem, hogy fölösleges, de nekünk is hasznosnak bizonyult a pihenőszék. Nekem a szoptatásokhoz nagyon kellett a textilpelus, mert összevissza fröcskölt a tejem mindenhová, azzal sikerült megfogni meg felitatni. Jó sok volt belőle, mert gyorsan fogytak a tiszták így, eleinte úgy eláztattam mindig, hogy a következő szopihoz nem tudtam ugyanazt használni.

Amit nem vettem, de így utólag szerintem jó lett volna, az az adamo hinta.

Ja, vettem babáknak való hajkefét, erre a lányomnak még 2 évesen is alig van haja, még sosem kellett fésülni :DDD de ez nyilván egyéni.

2017. aug. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szèpen a hasznos kommenteket 😊

Igazából mi még csak most tervezzük az első babát, de nagyon sok félelem van bennem, hogy hogy fogok boldogulni.

2017. aug. 11. 17:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Fiam 2 éves, júliusban született. Béna voltam a szoptatásban, plusz fejni kellett és a 40 fok sem tett jót, hogy egész nap egy elfüggönyözött, sötét lakásban vagyunk, és úgy van 30 fok bent. Nem tudtam kezelni a cicimániáját, a rossz evő és alvó babám miatt a rendszert nem tudtam kialakítani, mert mindig máshogy alakult és folyton lelkiismeret furdalásom volt, nincs időm takarítani, főzni, és míg más anyuka a 3 hónaposa mellől fodrászhoz járt és minden nap sminkelt, én kiszáradással kórházba kerültem.

A köldökcsonk megszívatott, mert 21(!) nap esett le, és még akkor is egy nyílt seb volt a hasán (nem a rendes köldök), ami állítólag tök természetes, csak épp senki nem szólt róla.

Igazából annyira mindenre ráparáztam, minden pöttyre, ami kijött rajta, mindent fertőtlenítettem, de ugyanúgy meg is akartam felelni háztartásügyileg meg minden.

Most már van tapasztalatom, biztos, hogy a második gyereknél már nem paráznék rá dolgokra, és sz@-rnék a háztartásra, csak a fontost csinálnám meg, de nem lesz 2. baba a korom miatt.


Mivel előre nem tudja az ember, hogy mi lesz felesleges és mi nem, de megveszi, hátha segít a babának elaludni/stb. Elsőre csak kézi mellszívót vettünk, de kiderült, hogy kell az elektromos, mert nem bírtam már kézzel és többet is fejtem ki az elektromossal.

A fiamnál nem vált be sem a rezgős pihenőszék (mondjuk legalább bele tudtam rakni, de ennyi erővel a hordozó is jó lett volna), de az Adamo hintát sem szerette más gyerekkel ellentétben.

A cumit nem fogadta el, hiába volt benne frissen lefejt anyatej, csak a cici kellett, ezért is volt nehéz vele elmenni bárhová, mert nem tudtam megetetni. Komfortcumit sem fogadott el.


Amit bánok, hogy nem vettem, egy normális 3in1 babakocsi. Férjem olcsón akarta kihozni, de mivel a 2. emeleten lakunk és nincs lift, ezért amikor a fiam elaludt a babakocsiban, akkor vagy felcipeltem a babakocsit (ez ritkán volt), vagy lent maradtam vele a lépcsőházban 2-3 órát, amíg aludt és az életemet átkoztam. Vagy amikor elaludt a kocsiban, egyszerűbb lett volna egy babakocsivázra rátenni a hordozót és úgy tolni, mert ha csak úgy kivettem a hordozóból és át akartam tenni a babakocsiba, akkor felébredt.

2017. aug. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jujj a baba hajkefe nálunk is tok felesleges volt, a fiamnak alig volt haja 1,5 éves koráig :D

Én sokat benaztam, vagyis inkább panikoltam meg szorongtam. Gyermekágyi depressziom is volt, szóval nem voltam valami profi. Sajnos az egészet kb büntetésnek éltem meg. :(

Ma már ez másképp van, a fiam gyönyörű okos, vidám és kiegyensúlyozott. De nagyon bánom azokat a hónapokat. :(((

2017. aug. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Màzlim volt nagyon, mert sok gyereket láttam addig felnőni, utánaolvasgattam rengeteg dolognak is. Nem féltem h lesz-e tejem, biztos voltam benne hogy lesz. :D De tényleg màzlim volt sokmindenben. Lett egy átlagos babàm, aki àtlagosan nem aludt éjjel és a hasfájás is csak rövid látogatást tett nálunk.

Vennék adamo vagy olyan jellegű hintát, az nem volt nekünk. Elvoltunk nélküle, de nem rossz dolog. Felesleges dolgot nem vettünk, mert a nagyobb dolgokat kölcsönkaptuk sógroméktól. Ágy, babakocsi, pihiszék, játszószőnyeg, kenguru. Na az utóbbit nem használtuk, mert mire kora szerint beletehettem volna, súlyba kinőtte meg nem a legegészségesebb, ill. kényelmetlen volt.(egyszer belepróbáltam a gyereket). Igazából mi teljesen àtlagosan élünk, nem volt sterilizàtor, szopipàrna, szoptatósszék, c.üveg melegítő. Bàr meg is voltam nélküle. Esetleg a széket is beszerezném. Bàr azon gondolkodtam, hogy szerintem a màsodik babàm hamar tàpszeres lenne, hacsak nem lenne nagy a korkülönbség nagyon, mert a fiam màsfél órànként fixen szopizott. Ezt nem tehettem volna meg, ha nem első gyerek.

Ja volt az egyik babacsomagban kézi orrszívó. Sosem hasznàltuk csak a porszívósat. Na az tényleg felesleges. Meg kaptunk pàr csini ruhàt, max az orvosnàl volt rajta. Otthon body-rugdalózó vagy body-talpas naci volt rajta. Kaptunk ajàndékba meleg szőrös rugit is. Mivel téli a fiam nek használtuk. Fura, de így van. :D Bentre meleg, kintre hideg magában, overàll alà megint vastag. Õszi, tavaszi babànak lenne jó az ilyen.

De én tényleg màzlis voltam, pedig nem eszik-alszik baba volt azért. Hanem arra gondolok, hogy nem kellett pluszban venni dolgokat, nem kellett próbalgatni hogy mi lenne a legjobb, és nem kellett sokat költeni kezdetben a babaholmikra. :D

Na jó még egy felesleges dolgot írok, de ez tényleg egyéni. Az 1-es pelus. Màr újszülöttként kicsi volt a fiamra. :D

2017. aug. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Felesleges: a babakadba teheto ültető- sosem ult benne.

Homero- mindig kezzel neztem a viz homersekletet.

Feleslegesek voltak a kismeretu nadragok, pulcsik, zoknik is, mivel 6 hos koraig kizarolag bodyt es rugdalozot hordott, sokkal konnyebb volt raadni.

Felesleges volt kb 20 ezer forintert bevasarolnom a szoptatas kellekeibol ( mellszivo, krem, betet, tejfagyaszto zacsko) mivel ugy dontottem hogy tapszeres lett.

Benazasok: ha ujra kezdhetnem, kevesebbet aggodnek, stresszelnek azon, hogy "jol szorakozik" -e a baba. Ujszulott kora ota mindig kreativkodni, szorakoztatni, programokat csinalni akartam neki, aztan meg csodalkoztam, hogy nem erdeklik ezek a dolgok a pici babat es biztos "unatkozik".

A szoptatast el sem kezdenem ha ujra tehetnem. Tudtam mindig is, hogy idegenkedni fogok tole, felesleges volt eroltetnem az elso par heten, a tapszer tokeletes volt helyette.

Ugyancsak kevesebbet aggodnek azon, hogy milyen etelt mikor vezetek be. Minden uj etelt rettegve adtam neki, de aztan semmire nem lett allergias.


Nekem mar egeszseges szep nagy gyerekem van, en mar egeszen mas dolgok miatt aggodom es benazok:D valoszinuleg par ev mulva majd azt is latom, most miket csinalok rosszul vagy feleslegesen:)

2017. aug. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!