Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fejlesztitek 1 év körüli...

Hogy fejlesztitek 1 év körüli gyermeketeket?

Figyelt kérdés

Kinek mit tud 1 év körüli gyermeke?

Az én kisfiam sajnos még nagyon kevés dolgot tud ahhoz képest amiket itt leírnak az anyukák.

Mondja hogy mama, papa, anya,apa,meg még pár szót.Tapsol táncol ha valami nem tetszik neki akkor toporzékolva hisztizik.Felmászik az ágyra, lejönni már nem tud.A telefont a füléhez elemi és mondja,hogy halló mama.Nem tudja mutogatni a testrészeit ha mondjuk neki, pedig már jó ideje tanítgatjuk neki.Az egyik kedvence a sütifaló bödön de a formákat még nem tudja beleilleszteni magától pedig nagyon sokat játszik vele.Ha valamit nem sikerül megcsinálnia akkor nagyon elkezd sírni.

Kicsit aggódom,hogy le van maradva.Most 1 éves.Kisfiú.

Rengeteget foglalkozunk vele,de már sajnos nem tudom mivel tudnám a érdeklődését felkelteni.Ezért kérnék egy kis segítséget tőletek.

Arra is gondoltam,hogy lehet el kellene hordanom játszóházba többször is egy héten.

Milyen mondókákat,verseket szoktatok mondani a babáitoknak?Milyen zenéket hallgattok?

Kicsit hosszúra sikerült, bocsi.

Előre is köszi a segítséget


2010. máj. 24. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

az én gyerekem 1 év+ 1 hetes. Mondja hogy mama, papa de elég "kezdetleges", csak inkább az én fülemnek az. "Hello"- t nem mond. Tapsol, kezd integetni. Testrészeit nem mutatja. (nem is kell) Beillesztős játékokkal most ismerkedik, még nem igazán "nyerő" neki.


Amit tud: kipakol valamiből, néha 1-2 dolgot visszatesz. Kérésre odaadja a kért dolgokat. (de ez sem mindig). Figyel a nevére, de gyakran "alkalmi" süket.

Velünk nézi a rajzfilmeket mx. 10 percig, a gyerekdalok nem kötik le igazán, csak ha én éneklek neki egyszerű dalokat (egy kis malac...stb.)

Nem fejlesztem , teljesen jól fejlődik.

2010. máj. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyém sem csodagyerek. Ő 14 hónapos lesz és már le tud mászni az ágyról. :) De ezt is csak a múlt héten tanulta meg. Amikor úgy gondolja, akkor mutatja a "tök fejét". Ha nem akarja, nem. Pakol, rendezkedik és még nem megy. Pár lépést csak, ha elfeledkezik önmagáról. Hisztizni azt tud. :) Segít port törölni, próbálja a kupakot rátenni a varázsitatóra, formabedobós nem érdekli, inkább "dobóst" játszik vele. :) A könyveket viszont szereti lapozgatni, igényli is, hogy nézegessük. A mesék Őt sem kötik le.
2010. máj. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ez egyáltalán nem úgy hangzik, mintha le lenne maradva :) Ne aggódj! Nekünk 14 hónapos a kisfiunk, ilyeneket tud (értelmes gyerek): a nem és a kettő szavakat következetesen használja, más szavaknak az első szótagját gyakorolja most, de még csak ritkán sikerü, hogy cica, apa. Mást nem mond, csak gagyarászik. Mászik és áll, de nem indult még el önállóan. Most azt gyakorolja, hogy feltesz valahova játékokat, majd leszedi, majd vissza, és igy tovább. Egymásba illeszt dolgokat: popsikenőcsös doboz + teteje + valamit belepakol, majd szétszed, összerak. Ugyanez kis "matrjoska" babával. Nagy könyvkedvelő az elejétől, sok szót megért, képen megmutat, de csak ha van kedve (pipacs, pingvin, bagoly, fa, ilyenek). Testrészeket rajtunk mutatja. Nekünk az megy, hogy amikor megfogja valamijét, akkor mondjuk, hogy ott az okos fejecskéje, például. Tehát nem mi kezdtük el gyakorolni, hanem ahogy odanyúlt a fejéhez/lábához, akkor mondtuk, hogy az mi. Lábát, nyelvét, fejét megmutatja, fület, orrot csak rajtunk, magán nem. Kanapéra nem mászik fel, fotelra igen (az alacsonyabb), popsival lefarol, de ezt rengeteget gyakoroltuk vele, hogy ne essen le, és óvatos gyerek.

Zenét nem nagyon hallgatunk, csak rádiót autóban például, énekelni szoktunk neki csigabiga gyere ki, ilyeneket, ami épp a képekről eszünkbe jut. Én elég jól énekelek, és a kedvenc könnyűzenei számaimra szoktam is énekelni, azt szereti. Mondókákat is ilyen ismertebbeket, hogy kerekecske gombocska, vagy ecc-pecc-kimenetsz, elment vadászni, meglőtte stb. (ujjakkal).

2010. máj. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló:

Az én kisfiam is ki be pakol mindenhonnan.Kérésre ő is odahozz a kért dolgokat, de nem mindig sikerül neki.figyel a nevére.Az én kisfiam a reklámokat imádja.

Az én kisfiam két hete töltötte az 1 évet.:)

Köszi a választ.



A második válaszolónak:

Az én kisfiam nagyon korán elindult önállóan azóta már sokszor utol sem lehet érni.

A könyvek érdekelné,de sajnos nem úgy mint a te kisfiadat. Az én kisfiam inkább megrágcsálja majd széttépi a lapokat.:(

köszi a választ.

2010. máj. 24. 15:28
 5/6 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszoló:


Köszi szépen a választ.

Próbáljuk neki kemény könyvbe mutogatni a dolgokat.Egyedül a macira szokott rámutatni ha kérjük másra még nem.

A szobájába van fent a falon egy micimackós kép na azt tudja,mikor kérdezzük hol van micimackó és akkor már néz a falra és keresi a képet.:)

Köszi mégegyszer a választ

2010. máj. 24. 15:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Egyáltalán nincs lemaradva a kisfiad, nem tudom miből gondolod. A formabedobó sokkal nagyobbaknak való, kb 2 éveseknek. Az én kislányom 14 hónapos, egy évesen kb ő is ezeket tudta,mint a te kisfiad,most a két hónap alatt nagyon sokat fejlődött az értelme,már csak lesek milyen okos,minden nap meglep valamivel. Különösebben nem figyelek arra, hogy fejlesszem, de szépen fejlődik magától is. Segít teregetni,adogatja a ruhákat,mondja is mellé, hogy adom, ha takarítok már hozza a lapátot, a játszón felmászik egyedül a csúszdára és lecsúszik egyedül, mondja, hogy anya, adom, cica, hinta-palinta, szia. Mesekönyveket nézegetünk,ha kérem már végigmutogatja az állatokat,ha kérdem,hogy csinálja a párduc,nagyra nyitja a száját, a kígyóra sziszeg, a macskára cicceg. Édespofa.:-) Ezeket mind 1 éves kora óta tanulta.
2010. máj. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!