Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos baba - nassolási...

8 hónapos baba - nassolási gondok. Mit adjak neki, ami nem szalad le a torkán?

Figyelt kérdés

A fiam már nagyon nyammogna, kezéből enne, de nem nagyon tudom mit adjak neki. Vettem puffasztott kukoricát, el is tudta olvasztani, elszopogatta, de a legutóbbi alkalommal a torkára szalad és el is tettem az egész zacskóval.. Látni se akarom..

Mi lehet az amit adni lehetne neki? Nem merek már semmit se, mindentől tartok, hogy a torkára fut.. Köles golyó is biztosan hasonlóan működne mint a pufi.. A gyümölcsöket nem tudom még, talán az kevésbé tapad meg a torkán ha nagyobb darabot szed le?


Amúgy szépen eszik, a villával tört banánt és a darabosra turmixolt rizses zöldségeket, husit is meg tudja enni, a félig darabos ételekkel nincs gondja..



2017. aug. 16. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen az én babám is fuldoklott még a darabostól, én is pont a kölesgolyóval,pufival voltam így hogy a torkán akadt többször is, de a körte és barack is sajnos.

Én 10-11 hónapos koráig nem adtam neki ennyire darabosat pont ezért, szerencsére nem kötelező, erre is meg kell érniük, én pürésítettem neki mindent.

Esetleg ha nassolinvalót akarsz neki adni vegyél neki babajoghurtokat/pudingokat.

2017. aug. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Miert kell nassolni egy 8 honaposnak ?
2017. aug. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kifejtettem, hogy itt az a probléma, hogy kézből enne, rágna. Ahogy esszük a banánt, almát, kinézi a szánkból, mérges ha nem kap. Enni akar, nyammogni, saját kézzel. De nem tudom mi lehet az, ami számára nem veszélyes étel.


Nem cukrozni akarom, vagy rágcsára szoktatni, csak adni neki amikor szeretne enni ő is. És nem a főétkezésekre gondolok. Hanem amikor mondjuk a teraszon kávézunk, eszegetünk és ő is "csatlakozna".

2017. aug. 16. 11:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Van baba etető háló

Amibe raksz gyümit ő meg nyammogja, szopogatja :)

Kisfiam imádja

2017. aug. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk pont a pufi volt a biztonságos. Esetleg babapiskóta, puhább sajtok és a banán.
2017. aug. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!