Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a gond?! Mit tegyek?

Mi lehet a gond?! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

5 hónapos kislányom már 2 hónapja kínlódik a kakijával...anyatejes, eleinte heti egyszer volt kakija ezzel nem is volt baj csak aztán elkezdett már a hasa fájni és ez egyre rosszabb mert már van hogy 10 nap iseltelik kaki nélkül és fáj a hasa az utolsó pár napban, erőlködik...tornáztatom...bio gaya cseppet kap, teát kap minimális cukorral, laevolac szirupot és 3. napja...(persze ezeket külön külön próbálom nem egyszerre)..mindent próbáltam még a glicerines kúpot is de alig jön neki ki valami...állandóan hívogatom az orvost de semmi okosat nem mondanak...ma el is vittem a háziorvoshoz és annyit mondott adjak neki őszibarack pürét...nagyon aggódok érte :( nem fog így bélcsavarodást kapni???

kb 4 napja volt neki egy nagyon pici széklete de azóta semmi és sokszor elég nyugtalan és nyomni próbálja de semmi :( valaki segítsen ...tapasztalat érdekel



2017. aug. 12. 04:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam is 5 hónapos, ő anyatejes plusz egy kis pótlást kap tápszerből, azt általában este. Neki max másfél nap telik el kakálás nélkül, utána már nyugtalan. Ha nem sikerül neki, akkor én ilyenkor meglázmérőzöm. Próbáltam már szirupot, teát, kúpot szinte 0 eredménnyel. Ezt kB 1-2 hetente egyszer kell csinálnom.
2017. aug. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kezd el a hozzataplalast! Az oszibarack pure jo otlet!

Nalunk is ez volt, hogy 5-7 naponta volt csak kaksi ami zavarta mar.

Aztan elkezdtuk a kostoltatas 5 honaposan majd szepen beallt, hogy minden nap volt szeklete. Mar en is tiszta para voltam amugy! 😬

2017. aug. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A kisfiam is kizárólag anyatejes volt, két hónapos korától kezdve drasztikusan lecsökkent nála a kakilások gyakorisága (addig kb. kétnaponta kakilt). Rekordja 12 nap volt kaki nélkül...nekem az orvos azt mondta, hogy van ilyen, anyatejes kisbabáknál előfordul. Gond akkor van, ha látványosan szenved ettől. A mi fiunk is nyugtalankodott a kakilás előtti napokban, de nem húzkodta a lábát, nem sírt úgy, mintha fájna valamije, csak nyűgösebb volt. Kakiláskor erőlködött (bevörösödött a feje), meg nyögdécselt (rendesen telepakolta a pelust, tokától bokáig sz.ros lett általában). Egyébként jókedvű, kiegyensúlyozott volt. Ha úgy érzed, hogy gond van, akkor szakorvoshoz menj vele magánba, ne a háziorvost kérdezd, ha nem bízol benne.
2017. aug. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

én is csináltam a lázmérőset egyszer sikerült aztán utána meg már nem is reagált rá :/

igen el is kezdem a hozzátáplálást mert ez az 1 hónap már nem oszt nem szoroz...köszi a válaszokat

2017. aug. 12. 07:55
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod kedves utolsó én is a magán dokira gondoltam pont ...
2017. aug. 12. 07:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Én kérnék egy hasi uh-ot. Biztos ami biztos alapon.
2017. aug. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lanyom, igaz tapszeres baba volt, de hasonlo gondokkal kuszkodtunk. Rettentoen zavart,h nem tudok mit csinalni. Valtogattuk a tapszert, egyik sem volt jobb a masiknal. Adtam neki Leavolacot, meg mindem egyebet, ami javithat. O mar hozza is volt raadasul taplalva, az sem segitett. Ment az aszalt szilva, zabpehely, korte, szilva,barack.

En nem hagytam 3 napnal tovabb szenvedni. Meghomeroztem 3 naponta.

Szornyu idoszak volt.

Raadasul a kemeny szeklettol berepedt a popsija es egy kinoves lett rajta. A gyerekorvos meg nem latott ilyet, sebeszetre kellett vinnunk. Ott nyugtattak meg h ez un előörs csomó, a berepedt vegbelnyilas "hozadeka" es nincs vele kulonosebb teendo. Mivel a vegbelnyilas repedese nagyon lassan tud gyogyulni, az addig ott lesz amig be nem gyogyul.

Na onnantol kezdve megnagyobb para, h ne legyen kemeny a szeklete. Teljesen kikeszitett ez a dolog.

Aztan ugy ahogy rendezodott.

Ma mar 21 honapos, a kinoves meg mindig latszik, de mar visszahuzodott.

Ezt azert irtam le, hogy velemenyem szerint nem szabad hagyni h sokaig ne kakiljon. Vmilyen modon ra kell venni. Ha kell homerozd, kupozd, itasd cukros itallal. Inkabb minthogy az tortenjen vele is mint a lanyommal.

2017. aug. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
értem :0 sajnálom a kislányodat :( és végül rendeződött a széklete? és ha igen akkor hogy?
2017. aug. 13. 22:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia

Haaaat, azert most sem az igazi neki. Most 21 honapos.

Volt egy idoszak amikor meg raadasul vissza is tartotta. Azon gorcsolt h visszatartsa, feszitette a popojat ezerrel.

Most ez a visszatartas mar nincs meg. Mondom neki mindig h nyomja ki a kakat, mert az úgy lesz jo.

Mostanaban mar keri a bilit es szepen belekakal. Azt vettem eszre, nem szeret a pelusba kakalni. Gondolom azert mert kiskorában, ugymond mindig peluson kivul kakalt, ugye amikor segitettem neki.

Szerencsere imadja a gyumolcsoket, igy ez segítseg a szeklet lazitasaban. Meg mar megfigyeltem h pl a paradicsomos etelek meghajtjak uh van hogy direkt fozok ilyen eteleket (szereti is oket, hala Istennek :-))

2017. aug. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
szia köszi a válaszod :) a paradicsomot sokan mondják :0 csak elvileg még nem adhatok neki :c
2017. aug. 24. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!