Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert csinalja ezt a babank?

Miert csinalja ezt a babank?

Figyelt kérdés

Egesz nap csendben van, csak akkor sir, ha kell neki valami amugy elnezelodik, elgagyoraszik. Mindig mondom is a ferjemnek, hogy milyen jo kisbaba. O ezt lassan nem hiszi el, mert akarhanyszor hazaer, sir ugy, hogy elotte etettem, tisztaba tettem, foglalkoztam vele stb.. belep a hazba, sir. Olbe veszi, elhallgat. Jatszik vele kicsit, leteszi, nem sir. Vagy pl mondja a ferjem, hogy szeretne ledolni ejszakas elott egy picit ugy, hogy egesz delelott egyutt voltunk stb mire a babank elkezd sirni. Tegnap is ez volt. De mihelyst kiveri az almot az apja szemebol, lenyugszik. Sokat foglalkozik vele, velem, ejszaka a baba jol alszik, nappal is alszik, de mikor a parom aludna, addig sir, amig ki nem pattan a parom szeme. Tapasztalt valaki ilyet? Nem olbebaba, nem hasfajos, mindenet leellenorizzuk kajas, pelus stb ezt csak a ferjemnel jatsza el. Kiharcolja maganak, hogy ne aludjon, hanem vele foglalkozzon pedig en is sokat eneklek vele, mondokazok neki, tornazunk, tancolunk, setalunk stb..

Miutan az apja felebredt es bejon hozzank, csend lesz es lenyugszik.


2017. aug. 18. 07:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
A babák úgy vilseke4dnek, ahogyan a szülők szoktatták őket. Ha a babád megszokta, hogy az apuka játszik vele, akkor ezt igényli is. Mielőtt lefekszik a párod, játsszon vele egy kicsit egyedül. Akkor nem fog sírni az apu után.
2017. aug. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, mekkora a gyerek, de lehetséges, hogy tényleg az apával akar lenni. A gyerek kora ugyanis sokat számít annak, hogy miért van így.
2017. aug. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egyértelműen az apukájára van szüksége a babádnak olyankor, amikor érte sír. Hiszen megnyugszik, mihelyst a férjed a látóterébe kerül. Lehet, hogy a szeparáció a férjeddel szemben nyilvánul meg. Vannak extrán anyás/apás gyermekek, a ti esetetekben extrán apás babáról beszélhetünk. Sztem annyit tehet a férjed, hogy elfogadja a helyzetet, és ha itthon van, amikor csak tud, a gyermekével foglalkozik. Lehet, hogy nálatok apát igényli jobban, ezért nálatok máshogyan alakul: anyának több szabadság jut, te végezheted a házimunkát, intézheted az intéznivalókat, a férjed pedig gyerekezik az otthon töltött idő alatt.

Nálunk a kisfiam esetében a klasszikus felállás tart már egy jó ideje: extrán anyás, sokszor más hozzá sem érhet, ha éppen olyanja van. A kislányom pont az ellentéte: ha a férjem otthon van, sokszor szinte megszűnök létezni a kislányom számára, apaimádat van. Szval természetes nálatok a helyzet, szerintem, és a férjed legjobban teszi, ha elfogadja, nem harcol ellene. Ugyanis ha tényleg szeparáció kezdődik (okosabb babáknál már akár félévesen elkezdődhet), nagy károkat okozhat azzal, hogy "lerázza" magáról a babáját. Ez most nem feltétlenül a pihenés időszaka egy szepás babával. A babának őrült nagy szüksége van rá. Ha az éjszakai meló előtt aludni akar, vidd el otthonról a babát nagyszülőkhöz, valami érdekes babás programra, hogy a férjed id aludhasson, de a baba se szenvedjen otthon a hiányától. Sokszor ennyi elég, hogy kizökkenjenek. De a legjobbat akkor is azzal teszi a férjed, hogy amikor csak tudja, öleli, babusgatja, ringatja, táncol vele, játszik vele, egy szepás babának ez kell. Olvass utána a szeparációs szorongásnak, nagyon nehéz időszak, nagyon okosan kell tudni kezelni.

2017. aug. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Es ez baj? Nem szeret engem ezek szerint? 4 honapos

Egyebkent tegnap du is jatszott vele mielott elment aludni utana elkezdett sirni egeszen addig amig a ferjem ki nem jott a masik szobabol.

2017. aug. 18. 07:51
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

Te hülye vagy. Miért lenne baj, hogy az apjához is kötődik?

Vagy te is azon hülye anyák táborát erősíted, akit az tesz boldoggá, hogy a gyerek mindig mindenért csak neki sír, egy percre se hagyhatja ezért másra (még a gyerek saját apjára se)....

aztán meg később panaszkodik, hogy a férj semmiben nem segít... stb.

2017. aug. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem, pont az ellenkezoje. De nem kell rogton lehulyezni :)

Am setalni szoktunk, hogy tudjon aludni.

2017. aug. 18. 08:01
 7/13 anonim ***** válasza:
Jaj, kérdező, ne aggódj, egyáltalán nem baj, nagyon szeret téged is, csak a leírtak alapján most az apukájára van extra nagy szüksége. Később lehet, hogy pont az ellenkezőjére fog változni a dolog.
2017. aug. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is nagyon apás a kiscsaj, egészen kis korától kezdve (én vagyok az apa). Páromhoz is ragaszkodik, szóval megvan mindkettőnkhöz a kötődése. Ha kicsit túlnyúlik az éjszakázásom, még hajnalban is képes felkelni a kisasszony, hogy üdvözöljön. Ha tudja, hogy otthon vagyok, akkor néha igényli mindkettőnk társaságát ahhoz, hogy lenyugodjon. Ha nem vagyok otthon, de "engem kér", akkor párom megmondja neki, hogy "apa most dolgozik", ezt a kiscsaj tudomásul veszi, és elfogadja, hogy apa csak később lesz. De az se ritka, hogy hazaérek az éjszakázásból, van vagy hajnal öt, fél hat, amire ágyba kerülök, és 7 körül arra ébredek, hogy "apa, apa, apa". Aztán nagy nehezen elmagyarázom neki, hogy most apa tente, mert apa off, és talán hagy aludni pár órát :)
2017. aug. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ertelek benneteket. Mondtam a ferjemnek, de o nem hiszi, hogy van ilyen, hiszen nagyon nyugodt temperamentumu a lanyunk. Foglalkozott vele ma is, ahogy hazajott, kicsit nyugi volt utana, de most eppen elvan maganak itt mellettem.
2017. aug. 18. 09:33
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Estére simán lehet, hogy már elfárad. Nyűgösebb. Nálunk legalábbis ez volt.

Sokkal jobban kiborították az apró csalódások (pl hogy letettük játszani vagy kimentünk a szobából) mint napközben.


A leírás alapján egészen biztos, hogy apa hiánya van. Ráadásul ha látja is, hogy hazaért és "el van tőle véve", engem is kiborítana :D


Én kipróbálnám, hogy mi van akkor, ha apával próbálna egyet szundítani. Lefekszenek a franciaágyra és mivel ahogy írtad valahogy alvás közeli időben lehet a baba is, szerintem szeretetben elszenderednének. :)

Persze ha apa is partner ebben.

2017. aug. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!