Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz, hogy sok sárgarépa...

Igaz, hogy sok sárgarépa fözeléktől besárgulhat a babácska, ha rendszeresen kapja? 5 hónaposak vagyunk és elkezdtük az orvos tanácsára a hozzátáplálást elöször gyümikét és most fözeléket!

Figyelt kérdés
Elöször a krumplival kezdtük, és most már a sárgarépát is eszi ,meg céklát krumplival. Csak nem szeretnék ártani neki, és olvastam de nem akartam elhinni.
2008. okt. 19. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Besárgulhat, de nem az epétől, hanem a sárgarépában lévő karotintól. Sárga lehet az orrocskája a tenyere is.
2008. okt. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A sargrepa B-karotent tartalmaz,ami sok onbarnito kremnek az alapanyaga,de fove szerintem kimegy belole a szinezoanyag,ugyhogy add neki batran mert nagyon egeszseges,egyebkent olvastam hogy pl.a nyers sargarepa fogyasztasa segit megtartani a napsutotte barnasagot semmi szin alat nem sargitja a bort.
2008. okt. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt javasolta a doki,h a sütőtököt és a sárgarépát heti 2 alkalommal adjam,mert igaz,h egészséges,de valóban kicsit színes lesz a bőrük tőle!Ártani viszont nem árt nekik.5 hós baba anyukája
2008. okt. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom orra is sárga lett, mert imádta a sütőtököt. Egyébként semmi bajt nem okoz, az csak a béta-karotin hatása. Sőt, anyu mesélte, hogy nekem még a bőröm is sárga volt, mint egy kis kínainak, és a védőnő meg is kérdezte anyutól, hogy ugye a sütőtök meg a répa a kedvencem. :D
2008. okt. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek :) akkor eszük továbbra is!
2008. okt. 20. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!