Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet viszább venni...

Bihariné Zsófia kérdése:

Hogyan lehet viszább venni egy baba evési ml-it? 4300g 8 hetes és a gyerekorvos mindig mondja hogy tuletetem de nem adott semmilyen tanácsot hogy hogyan csökkentsem az adagjait? Adjak neki mellé vizet? 120 ml eszik napi 7x

Figyelt kérdés
2017. aug. 23. 01:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen tápszert adsz neki? Mennyi volt a születési súlya és magassága? Most a 4300g mellett hány cm? Nekem anno azt mondta a vedőnő (bár végül elég volt a tejem) hogy ha tápszerre kerülne a sor akkor az 1-eset akármeddig adhatom. Most megnéztem pl a Hipp 1-es tápszer leírását és az szerint abból 5x170ml egy 8 hetes gyerek napi adagja, tehát összeségében a 7x120ml nem sok.
2017. aug. 23. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom 12 hetes (korrigáltan csak 8) és napi hatszor eszik 120 milit (néha kevesebbet, ha olyan kedve van). Szerintem a víz adása jó ötlet, bár nekem azt mondták, hogy csak nagy melegben adjam a vizet, egyébként csak a tápszert, de szerintem semmi baja nem lehet a víztől, én is adok neki néha, ha szorulása van.
2017. aug. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Mennyivel született és milyen hosszú?

Szerintem nem sok a 4300gr. Szerintem nem lehet túletetni egy ilyen picit.

A lányom 3250 grammal született, 1 hónaposan 4100 gramm volt. Na, nálunk biztos kiakadt volna a gyerekdokid.

Most múlt 1 éves, 8400 gramm. Fél évesen volt 7120 gramm, tehát ahogy beindult a mozgás, igen lelassult a hízása. (6,5 hónaposan felállt, 10 hónaposan elindult, 2,5 hónap alatt 10 foga lett...)

2017. aug. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert az jobb lenne ha kevesebbett adnál neki és sírna egész nap mert éhes lenne?

Nyugodtan adj neki annyit amennyit kér,hiszen aki szoptatja a babát az is mindig mellre rakja és addig szoptatja míg a gyerek nem jelzi h jóllakott.ez Úgyis csökkenni fog később meg változik az étkezése.

2017. aug. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Úgy látszik egy tápszerellenes "anyának" rossz napja van h lehúzza a valaszokat
2017. aug. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!