Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisbabás anyukák miért nem...

A kisbabás anyukák miért nem adnak magukra?

Figyelt kérdés

A nővéremnek van egy 11 hónapos kislánya. El szoktam kísérni majdnem minden héten egy "baba - mama klubba" ahol össze szoktak jönni a babás anyukák beszélgetni, babaholmikat cserélgetni stb. Ott vettem észre, hogy az anyukák nagy része elég slampos. Melegítőben, kopott dorkóban, rendetlen frizurával, lepattogott körömlakkal, karikás szemekkel jönnek. Mintha el is felejtenék, hogy nem csak édesanyák hanem nők is egyben. Rákérdeztem a nővéremnél, de azt mondta, ő sem igazán érti. Való igaz, a nővérem mindig is adott magára. Most az unokahugi mellett is eljár sportolni, futni,már ismét olyan az alakja, mint a terhessége előtt. Csinosan öltözik, fodrászhoz jár, és a kialvatlanság sem látszik rajta, mert ügyesen eltakarja sminkkel. Persze otthon őt sem zavarja ha slampos, de az utcára biztos nem menne így ki. Dicsérik is sokan, hogy milyen jól néz ki.

Én még csak 14 vagyok, így sokára lesz gyerekem, nem is nagyon tudok hozzászólni, ezért kérdezlek titeket.

Szerintetek mennyire elfogadható, ha egy kisgyerekes anyuka nem ad magára, hanem úgy járkál mindenhova, mint ahogyan otthon is van???



2015. jún. 8. 22:23
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
61%
Ugy, kislany, hogy adott esetben a gyerekevel foglalkozik, nem a tukor elott tolt orakat. Nyilvan fogalmad nincs rola mivel jar egy gyerek, azert kerdezel ilyet, de hidd el, ha valakinek osszesen az a masfel ora 'szunet' jut a gyerektol, nem a koromlakkjaval meg a sminkjevel fog foglalkozni.
2015. jún. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
32%

Szia!

Én is kisgyerekes anyuka vagyok:-)

6hónapos a lányom. Mikor még nem voltam terhes én is mindig néztem az anyukákat,h mennyire már elnézést,de mennyire lelakottak. Olcsó,divatja múlt göncök,lelapult zsíros haj,nulla smink,és igen,a legtöbben el is voltak hízva. Sztem a férjük mackójában,polójában mentek sétálni a babával:-)

Akkor arra gondoltam,illetve megfogattam,h ha én egyszer anyuka leszek én nem fogom így elhagyni magam. Magamért sem és természetesen a páromért sem!

Egyb. Féltem,h én is szürke kisegér leszek :-)

De hál istennek " bár inkább magamnak" nem lettem ilyen:-)

Szülés után kb. 1hónappal már ugyanolyan volt az alakom mint terhesség elött,fodrászhoz járok,sminkelem magam,csinosan öltözök,sőt úgy örülök,h végre elő vehetem a magassarkúimat:-D

Szoli stb :-) a párom nagy örömére még egy szexéhes állat is lettem :-D köszi hormonok! :-)

Emellett a lakás is csillog és mindig csavargunk,tehát nem lettünk uncsi besavanyodott szülők :-)

Bocsi h hosszú lett! Jó éjt:-)

2015. jún. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
70%

Hát kislány!

Tudod amikor wc-re nincs időd elmenni vagy hálát adsz Istennek azért,ha lefürödhetsz vagy nyugodtan ehetsz már akkor örülsz,mint majom a farkának. Én pl ha hajat mosok csak megszárítani tudom(a fenekemig ér) az,hogy kisimítsam arra este 11-12 kor kerül sor,ha nem purcanok ki. Az én babám is 11 hónapos. Most jutottam el arra a szintre,hogy nem trampli ruhába megyek mondjuk a boltba és rám is jönnek a terhesség előtti ruháim. Sminkről csak annyit,hogy mérlegelnem kell,hogy vagy kikozmetikázom magam és hagyom,hogy addig ordítson vagy feldobok egy kis szempillaspirált és kész.

A nővérednek vagy áldott jó gyereke van vagy van segítsége vagy nincs semmi házimunkája,ha alszik a baba. Nem tudom,hogy csinálja,de áruld el a titkát légyszives.

Akiknek pedig több kisgyerekük van + a férjük azoknek meg minden tisztelet még akkor is ha melegítőbe és kócosan járnak.

Az anyaság a világ legszebb és legnehezebb elhivatottsága.

Majd meglátod,ha gyereked lesz!

2015. jún. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
63%

Egyébként valószínű ezt annak is köszönhe em,h a mi lányunk nem nyügi,nem volt hasfájós,az éjszakát már 6hetes korától végig alussza,nappal is sokat pihen. Így bőven van időm magamra. Ma is vígan ejátszott a szőnyegén a csörgöivel míg éx kicsit tornáztam :-) de múltkor

együtt tornáztunk:-) partner " még" mindenben. :-)

2015. jún. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
34%
Elnézést a hibákért :-)
2015. jún. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
76%
en is igy gondolkodtam ,mig kismama voltam.aztan megszuletett a kisfiam ,es valahogy rohadtul nem azon jar az agyam hogy kisfessem a kormom...pedig "igenyes" voltam -nem hiszem hogy ez a jo szo-smink ,hajvasalas alap volt mindenhova ,kb minden heten vettem egy-ket uj ruhat.mar nem erre koltom a penzem ,es nincs is ra idom es igenyem sem.biztos ,hogy nem lesz ez mindig igy,de amig kicsi a fiam ,addig bizony az o igenyei lesznek az elsok.majd a te fejedben is atertekelodnek a dolgok ,ha anya leszel.terhesseg alatt meg nyavogtam ,hogy ott egy stria ,egy kis narancsbor.hat ma mar valahogy ez eszembe sem jut:)
2015. jún. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
60%
Én a saját nevemben beszélhetek. Három gyerek után rajtam is van még jónéhány kiló, el is határozom mindig, hogy eljárok futni, csakhogy ahhoz fél 6-kor kéne elindulnom, és legtöbbször, mivel 11-kor fekszem és gyakran éjjel fent vagyok 1-2 órát a gyerekekkel, nincs energiám. Fodrászhoz, kozmetikushoz pedig csak úgy tudnék elmenni, ha vinnék magammal legalább egy gyereket. Azért ápolatlanul, slampos ruhában nem megyek az utcára, de előfordul, hogy úgy kell öltöznöm, hogy közben a gyerekek türelmetlenkednek az ajtóban, hogy induljunk már, és nem igazán tudok odafigyelni rá, hogy most akkor mit is vegyek fel.
2015. jún. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
70%

1. Sokan nem a saját kedvükért adnak magukra, hanem azért, mert "ki kell menni az utcára". Ha megszületik a gyerek, otthon vannak, nem tartják fontosnak, hogy csinosak legyenek.

2. Depressziósak. Szülés után a hirtelen rájuk szakadt sok gond, stressz, a para hogy jaj mi lett az alakjukkal elveszi a kedvüket attól, hogy adjanak magukra.

3. Régebben nem volt "divat". Akinek gyereke lett, az anyuka lett és ennyi. Már nem volt miért kiöltözni, frizurát csinálni, az élet célja beteljesedett.


Ez a 3 típus az, amit én tapasztalok magam körül. Meg kell mondjam, az idő folyamán javuló tendenciát mutatnak a dolgok, egyre több csinos fiatal anyukát látok városon és kisebb községekben is. Pedig egy gyerek gondolom most is ugyanúgy sír, beteg, hisztis mint ezelőtt 5-10 évvel. Mégis egyre többen szakítanak rá időt, hogy jól nézzenek ki. Szerintem rájöttek, hogy attól hogy gyerekük lett, ők még elsősorban nők és nem bűn az, ha csinosak a baba mellett is és megtanulták ennek megfelelően beosztani az idejüket.

2015. jún. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
87%

én pl. vizsgára készülök egy 7 hónapos mellett. már a sírás kerülget, mert mire odáig jutottam, hogy lemossam magamról a napi koszt, felébredt, és nem alszik vissza. jelzem hathetes korától végigalussza az éjszakát, de most, hogy elmennék zuhanyozni, fent van. az apja terhesség alatt elhagyott. hát ilyen is van. ha nem akarom, hogy felüvöltse az egész házat, akkor most itt maradok, lefekszem az ágyba büdösen, várom, hátha elalszik. de mivel hétkor keltem ma is, és holnap is akkor fogok, valószínűsítem, hogy öt perc múlva inkább lemondok az egészről, és alszom egyet. majd lezuhanyzom valamikor. valahogy.

ja és nem mindenki olyan szerencsés, hogy 30 garnitúra ruhája van a szekrényben, ha csak kicsit hányt le a gyerek, akkor elmegyek abban a boltba, persze előtte megtakarítom, ahogy lehet.

nekem is ilyen elképzeléseim voltak, és az egyik korábbi válaszolónak írnám, hogy hathónapos korától ilyen, hogy semmit sem hagy csinálni, előtte egy kis angyal volt, az utóbbi két hónap arról szól, hogy teli torokból üvölt, ha nem lát.

na mindegy, megyek lefekszem, a baba még mindig dünnyög.....

2015. jún. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
98%
Azért a bombanő és a foltos melegítő között létezik ám átmenet. A másik véglet, ha valaki a boltba is kiöltözik vagy magasssarkúban és szűk ruhában kergeti tipegve a szintén kényelmetlenbe öltöztetett gyereket a játszótéren. Az élet rövid ehhez és bár nem egymás ellentétjei, én jobban preferálom a tisztát a festettnél, a praktikusat a feltűnőnél. Szerintem kevésbé ciki a karikás szem, mint flitteres műkörömmel homokozni :)
2015. jún. 9. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!