Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adhatok a kettő és fél...

Mit adhatok a kettő és fél hónapos kisfiamnak enni-inni ha nincsen elég tejem?

Figyelt kérdés
Sajnos apadóban van a tejem, vettem neki tápszert, de nem igazán akarom sokáig tömni vele ha nem muszáj, mert inkább adnék neki normális enni-innvalót, ha lehet. A doktornénink még a tápszert sem hajlandó felírni amíg van egy csepp tejem, azt mondta szoptassam. Igy aztán vettem a DM-ben neki tápit, mert nem aludt szegényem semmit egésznap.
2010. máj. 25. 17:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
miért nem viszel anyatejet?a védőnőknél lehet kérni.
2010. máj. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
16%
ereszd ki, hagylegeljen!
2010. máj. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%

Szia


A dokitok egy idióta, kérdezd már meg tőle, hogy ha éhes marad a baba, akkor ugyan mit adjál egy ekkora csöppségnek, netán kezd el hozzátáplálni? A tápszer nem káros, ha túl korán kezded el hozzátáplálni, na az sokkal károsabb! Ha nem akarod teáztatni, akkor pedig adj neki vizet, az és kisfiam még pici volt imádta, na most már nem kell neki csak nagyon ritkán:-) 1 éveske mamája

2010. máj. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Milyen tápszert vettél neki a DM-ben? Én úgy tudom, hogy a 6 hónapnál fiatalabb babáknak való tápszert kizárólag gyogyitárban lehet venni, ami boltokban kapható az 6 hónapos kortól van.

És 2,5 hónaposan ha neadj Isten elapadna a tejed, akkor pedig csak a tápszer való még neki, semmi más.

2010. máj. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
2 és fél hós babának nincs más lehetősége, vagy tápit adsz neki, vagy szerzel anyatejet neki. 4-5 hós kora előtt túl kicsi még bármi máshoz.
2010. máj. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%

Szia!

Nekem sincs sajnos elég tejem, most 3 hónapos a babám és adtam már neki almapűrét és barackot is. Imádja és nincs tőle semmi baja. És is hasonló okok miatt kezdtem el neki adni, minnél kevesebb tápszert adjak neki. Már egy étkezést kiváltok vele. Sztem várj még három hetet és adhatod neki te is. Ez az én véleményem,

minden jót!

2010. máj. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Mindenképp kérd ki a védőnő vagy gyerekorvos segítségét, ha nem elég a tejcsid. Ha továbbra is anyatejet szeretnél neki adni, akkor anyatej gyűjtőtől vehetsz tejet. A tápszert mindenképp a dokival írasd ki, mert úgy olcsóbb. És tényleg figyeld, hogy 6 hó alatti tápszer kell, sőt kezdetben a HA. A hozzátáplálást még ráérsz elkezdeni később, úgy 2 hó múlva.
2010. máj. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%

uramisten! Már megint terjed a butaság!

"Imádja és nincs semmi baja"

Nem is most lesz baja tőle, hanem majd mikor kamasz- vagy felnőtt korában kijönnek az allergiák, a gyomorbajok, étkezési zavarok!

Próbáld szoptatni, tedd mellre minél többször, hogy hátha nem apad el teljesen a tejed (még talán vissza is hozhatod a mennyiséget! SOK TÜRELEM kell hozzá, és igény szerinti szoptatás!!!)

Ha nem sikerül, akkor csak a gyógyszertári tápszert add neki, nem muszáj orvossal feliratni, bár drágábban, de kiadják a gyógyszertárban. Ott viszont mondd el mindenképp, hogy milyen idős babának kell, hogy neki megfelelőt adjanak!

2010. máj. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

Anyatej mindenek előtt és ha valóban kevés féléves koráig tápszer.

De talán a gyerkorvossal/védőnővel kellene megbeszélned és nem magadtól DM-es tápszert adni neki.

Miből gondolod, hogy kevés a tejed?

Több ciciztetés=több tej

2010. máj. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
menj vissza a dokihoz, csapj az asztalra és mondd meg neki, hogy nem hagyhatod éhezni a gyereket, írjon fel valami nomális, neki való tápszert! (ne etesd vmi dm-essel, ő még nagyon pici, nem mindegy milyet kap)
2010. máj. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!