Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok, mert hamar...

Rossz anya vagyok, mert hamar elfogy a türelmem a babámmal szemben?

Figyelt kérdés

3 hetes a babám. Nem sír túl sokat, alszik 3-4 órákat. Mégis, amikor sír és én már mindent próbáltam, de semmi nem segít, akkor elönt a düh. Olyan dühös tudok lenni, hogy magamtól megijedek, mert szégyellem, hogy ilyesmit érzek a gyerekem iránt. Hangsúlyozom, hogy sosem bántanám, sosem emelnék rá kezet!!! Ezt a dühöt elfolytom magamban, vagy a férjemen vezetem le. Fájdalmat semmiképp sem okoznék a babámnak, de amikor már nagyon ideges vagyok, akkor sokkal határozottabb mozdulatokkal bánok vele, gyakorlatilag látható és érezhetô a feszültségem ilyenkor. Próbálok türelmet gyakorolni, de sosem voltam türelmes ember, söt... sok sok fejlödésre van szükségem.

Az érdekel, hogy rossz anya vagyok ettöl? Megbocsájtható, hogy egy anya agresszív (de nem tettleges!!!!!!), türelmetlen a babájával? Ez alkalmatlanná tesz az anyaságra, vagy ez egy olyan dolog, amin más kezdö anyák is átmennek? Bele fogok tanulni és akkor nem leszek agresszív vele?

Még egyszer mondom, hogy sosem ütném, ráznám, szorítanám meg, fájdalmat nem okoznék neki! Szeretem öt! Csak türelmetlen vagyok... :'(


2017. aug. 27. 01:36
 1/8 anonim válasza:
100%
Ha nem orditozol vele es nem bantod az mar egy plussz pont. Nekem pont ezek voltak a legrosszabbak a gyerekkoromban, na meg hogy minden stresszt rajtam vezettek le. Nem leszel ennyitol rossz anya ,viszont probalj meg nyugodt maradni mellette, mert kevesebb onbizalma lesz.
2017. aug. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy kisbabahoz pont ami az egyik legfobb a turelem! Valahogy probalj meg utana jarni h hogyan tudnad erositeni a turelmedet mert ez hosszutavon kihat a babara, rad, es a kapcsolatotokra a paroddal. A 3 hetes kor még eleg korai hogy mar igy lasd magad h rossz anya vagy e...sajnos még eleg sokaig fog am sirni es szuksege lesz rad. A baba is megerzi ha valami nem jo. Beszelj egy hozzaerto orvossal vagy vedonovel mit ajanlananak a stressz lekuzdesehez. Probalj meg szedni magne B6ot napi 3at vagy akar 4et, jot tesz az idegeknek. Nem vagy rossz anya jelenleg inkabb ez a helyes kifejezes, de még lehetsz ha nem javitasz a dolgokon es csak hagyod elfajulni. Kitartas
2017. aug. 27. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
mindenkinek elfogy a türelme néha. neked kicsit hamarabb talán, mint kellene. ha elönt a düh, tedd le a babát. még ha nem is akarod bántani, de ő érzi rajtad az elfojtott agressziót. tedd be a kiságyba, ahol semmi baja nem eshet, nem tud legurulni, zárd be a szoba ajtaját és menj ki 5 percre a friss levegőre. ülj le, ne gondolj semmire, nyugodj meg és menj vissza hozzá. semmi baja sem lesz, ha egy kicsit egyedül sír, neked viszont ez sokat segíthet
2017. aug. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A férjed hogy tolerálja?

Mert értelmes ember ha sokszor boxzsák, akkor felszámolja a helyzetet, esetedben elválik.


Nem az a baj, hogy dühös vagy, hanem hogy nem megfelelően vezeted le.

Tanuld meg kezelni a dolgot, meditálj, hallgass akkor zenét, hagyd ott a gyereket, és szívj friss levegőt, de ne másokon verd le.

2017. aug. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia. Hasonlóan éreztem az elején én is. Bár nálunk sírós volt nagyon a pici. A férjemmel már a váláson gondolkoztunk ( még csak 5 hónapos a pici ) mert úgy éreztem jobb lenne nekik nélkülem. Aztán egyik napról a másikra megváltozott minden (kb 2 hete). Hirtelen lett türelmem a kicsihez, férjemhez, mindenhez. Hihetetlenül boldogok vagyunk most. Fogalmam sincs, hogy mi történt. Valószínűleg ennyi idő kellett az új hrlyzet megszokásahoz. De soha nem bántottam volna a kisfiam , mindig leraktam a kiságyba, átmentem a masik szobába, beleüvöltöttem a párnába és lenyugodva visszamentem hozzá.

Szerintem nálad is kell egy kis idő hogy hozzá szokj. Kitartás

2017. aug. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a szules utani hormonokat lehetetlen kordaban tartani. Mindenki atmegy ezen, aki azt allitja, hogy nem volt vele ilyen az hazudik vagy űrlény 😂. Viccet felreteve, tapasztalatbol mondom, hogy ez is elmulik, ugy ahogyan az osszes tobbi nehezseg amit az elejen erez az ember ilyenkor. A szules utani 6 het tenyleg nehez, de egyre konnyebb lesz. Kitartas!
2017. aug. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem mar nagyobbak a gyerekeim, de csak azt tudom tanacsolni, amit nekem is tanacsoltak a hormonhurrikanos idoszakban: ne tegyel semmi olyat amit kesobb megbansz! Itt nem fizikai eroszakra gondolok, hanem mindenre, indulatosan kimondott szavakra, tettekre. Amikor elonti az agyadat a duh es ketsegbeeses, akkor gondolj erre ( vajon bannifogom en ezt?!), nekem bejott.

Nem olvastam a kommenteket, gondolom tobben irtak, hogy ez normalis, meg hogy nem a te hibad stb, ez igy is van, de atzol meg banni fogod.

2017. aug. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja es bocs az ekezetek miatt.
2017. aug. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!